×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
27. decembris, 2016
Drukāt

Juris Ulmanis: Zaļais pūķis krievholisms (76)

Foto - Evija Trifanova/LETAFoto - Evija Trifanova/LETA

“Pavērās durvis, un istabā ienāca Zaļais Pūķis, skaists savā sulīgumā, trekniem apaļīgiem sāniem, bez kājām, virzīdamies uz priekšu tikai ar apakšdaļu. Oficiāla apsveicināšanās. Es viņu lūdzu ienākt pavisam. Viņš diemžēl to nevarot izdarīt, jo esot par garu. Durvīm tātad jāpaliek vaļā, kas bija visai nepatīkami. Viņš pasmaidīja pa pusei mulsi, pa pusei blēdīgi un iesāka: “Pēc tavas ilgupilnās vēlēšanās esmu atvilcies šurp no tālienes, noberzis vēderu pilnīgi jēlu. Taču es to darīju labprāt. Labprāt atnācu, labprāt piedāvāju sevi tev,”” tā zaļo pūķi aprakstījis līdzību meistars Francs Kafka.

Parasti zaļo pūķi asociē ar alkoholismu. Situācija ar pāriešanu uz krievu valodu man atgādina klasisku atkarības modeli, kurā alkohola vietā lietojam krievu valodu. Tātad esam līdzatkarīgie. Atkarībai vajadzīgas divas puses, citādi manipulācija nav iespējama. Līdzatkarību veicina izdevīgums. Kas tad mums te būtu izdevīgi? Definējot tamlīdzīgus procesus, pieņem, ka bieža un patoloģiska tieksme pēc attiecīgās vielas var radīt akūtu saindēšanos, kas savukārt var ietekmēt kavēšanas procesus centrālajā nervu sistēmā, tā mainot cilvēka izturēšanos, domāšanu un valodu.

Kā ārstēties no krievholisma?

Man tiešām liekas, ka mūs raksturo šāds reibums, kura pakāpe saskaņā ar definīciju ir atkarīga no devas, koncentrācijas, cilvēka individuālās jūtības un organisma vispārējā stāvokļa. Runādami krievu valodā, mēs iluzori radām sev reibuma stāvokli, ka esam toleranti, pieklājīgi un kādi tik vēl ne. Ne realitāte, ne pētījumi neapstiprina to, ka tas patiešām būtu lietderīgi. Krievvalodīgie gan mēdz šo fenomenu uzrādīt, jautājot, kāpēc mēs ar viņiem nerunājam latviski?

Iespējams, ka mums vajadzīga 12 soļu programma, kurā mēs tad varētu saņemties pateikt – esmu krievholiķis, nevaru izdzīvot bez krievu valodas komunikācijā ar krieviem Latvijā utt. Starp citu, esmu pieprasīts šīs atkarības ārstētājs krievvalodīgo vidē. Viņi saka, ka es esmu ideāls latviešu valodas skolotājs, jo no manis nav sagaidāma runāšana krievu valodā.

Runājot par integrāciju, varbūt varam, netērojot valsts resursus, risināt situāciju rīkojoties un runāt latviski ar tiem, kam tā nav dzimtā valoda? Būs vairāk naudas Dziesmu svētkiem, kuros ik četrus gadus saņemam savu graķīti kultūras identitātes stiprināšanai.

Nesen tiekoties Rīgā ar atbrīvoto pasaules slaveno žurnālistu Pēteri Gresti, kurš ar savu pieredzi, manuprāt, kļuvis par morālu autoritāti, atkal pārliecinājos, ka akcents liekams uz atbildību. Viņš atgādināja, ka tiem žurnālistiem, kas negrib uzņemties riskus, jāiet strādāt PR jomā. Valoda ir jāizmanto, lai domātu plašāk. Ētika paredz izvēles, kas nav ērtas eksistenciālā līmenī, bet bez kurām nevar iztikt, lai sevi sauktu par cilvēku.

Apzinos, ka ļoti grūti no krievholisma būs atbrīvoties valsts ierēdņiem un valsts iestādēm, neraugoties uz likumu par valsts valodu. Bet nāciet pie manis, es palīdzēšu jums izrunāt šos grūtos vārdus: esmu krievholiķis! Un tad jau tālāk būs ceļš uz atveseļošanos. Varbūt, ka jāsanāk kopā, jārīko atbalsta grupas, lai grūtajos brīžos, kad draud noiešana no ceļa, būtu kam piezvanīt.

Uz mani bieži apvainojas, ja neatbildu krieviski, tas it kā nav labs tonis. It kā atbildēt latviski būtu kāda neērtība. Pilnīgā afekta stāvoklī es nonāku tad, kad jaunie mormoņu čaļi uz ielas mani uzrunā krieviski! Kur mēs atrodamies?

Krievholismu var salīdzināt ar savulaik populāro kārkluvāciešu fenomenu. Tomēr mēs laimīgi to esam pārcietuši, nezaudējot savu valodu. Ikviena dzīva organisma attīstībā vismaz viens attīstības posms ir ļoti sarežģīts, var pat būt saistīts ar zaļo pūķi. Ja valodu un latviskumu uztver kā dzīvu organismu, tad sarežģītos posmus var dažādi skaidrot, tomēr, tos pārvarot, svarīgs ir atbalsts. Valodas atbalsts ir tās lietošana, pat kalpošana tai.

Pievienot komentāru

Komentāri (76)

 1. Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT) ceturtdien noraidīja tā dēvētajā digitālās televīzijas krimināllietā apsūdzēto bijušo “Kempmayer Media Latvia” (“Kempmayer”) valdes locekļu Jura Ulmaņa, Jāņa Svārpstona un Jāņa Zipa sūdzības saistībā ar kratīšanām, ko “Kempmayer” telpās un viņu dzīvesvietās šajā krimināllietā savulaik veica Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB).

 2. Bez dusmām un naida, bet nepiekāpīgi un neatlaidīgi runāsim latviski!!!
  Viņi lieliski sapratīs latviski teikto!
  Un šeit nav runa par pieklājību. Tā ir savas mātes valodas aizstāvēšana!!!

 3. Te atkal jūsu neapnīkstošais jerunģīrovannij tro грапист! Rakstībīna man gan drusku pakropļote, ne īsti greek, (vai kā ņemci saka: griech geworden), vai kā te dažs saka ka bulgāru. Bet naudine tokš man tro грапист vajage: – ha, ha, ha kāda tur okupation!? – Bet okupation tokš bija! Visi godīgie cilvēki tak okupee = strādā = occupation. Bet sliņķi noliedz okupāciju. Bet kur tad sliņķi un tro грапист lai ņem naudu, ja ne no strādājošajiem. Par occupation! Jaunajā gadā vairāk nelamāšos! йух, онваг, кадум Mazāk arī nē!

 4. Krievholisma iemesls pamatā ir tikai viens: LIBERĀLI-SARKANO PARTIJU NODEVĪBA PRET LATVIEŠU VALODU.
  Tagad pat valsts Prezidents aicina latviešus runāt… krieviski. Protams, nožēlojams prezidents.
  Tāpat Vienotība un ZZS. Tikai NA iestājas par Latviešu valodu.

  Ja kādu dienu, valsts 1. personas sāks regulāri aicināt visus Latvijas iedzīvotājus būt vienotiem ap latviešu valodu, tad situācija strauji mainīsies. Un tad varēs arī slēgt absurdās krievu skolas.

 5. Paldies Jurim! Žēl ka esam krievholiķi. Tas viss ir KGB veiktās selekcijas rezultāts.

 6. Paldies par rakstu!
  Ja latvieši konsekventi ar krieviem runātu valsts valodā, krievi būtu spiesti iemācīties latviešu valodu vismaz sadzīves līmenī.Ja krievi Latvijā nodzīvojuši visu savu mūžu, bet nezina latviešu valodu, izriet 2 secinājumi: 1. vai nu viņi speciāli nevēlas runāt latviski; 2. vai nu viņu lielākā daļa ir pārāk stulbi, lai kaut valodu iemācītos.
  Ikvienas valodas zināšanas ir bagātība, bet šeit dzīvojošajiem un latviski nerunājošiem cilvēkiem ir jāsaprot, ka lielākai daļai latviešu krievu valoda saistās ar okupantu valodu.

 7. Tikko pats sevi pieķēru pārejot uz krievu valodu. Bezkaunīga krievu sieviete autobusā grūstījās, lai ieņemtu viņai vēlamo stāvēšanas vietu. Aizrādīju latviski, šī noburkšķēja krieviski, un es uzreiz iedzimtās pieklājības dēļ, pārgāju uz krievu valodu. Priekš kam es to darīju? Laikam arī piemīt tā pati kaite.

 8. Kad „Rihards” raksta par faktu: „Latvijā iestādēs, stacijās, veikalos apkalpo arī krievu valodā. Neapkalpo kādās 14 bijušo sovjetu valodās (pēc alfabēta sākot ar armēņu, azerbaidžāņu, u.t.t.) – Tā arī ir šo pārējo 14 tautu valodu diskriminācija attiecībā pret krievu valodu. Piemēram, vai var ieiet veikalā un vēlamo nopirkt runājot tatāru valodā? Nevar.”- Tam „grafists.” pretargumentē: „Сказать дураку, что он дурак, или сказать хаму, что он хам – это просто норма. А вы ещё и больны к тому же, больны своей оккупацией. 29”.dec. / Kad „физкульт привет траханным” raksta par grafistu: „бедненький, все обижают мальчика до невозможного”- Tad „grafists.” pretargumentē: „Поэтому ты хам, мудак и унылое гавно, пшёл на хуй!” 28 dec. ///- Skaisti!

  • Labi teikts: „тоже больной”. Ar dziļu atgriezenisku jēgu? Bet varbūt vēl teiksiet ka: „Сказать дураку, что он дурак, или сказать хаму, что он хам – это просто норма. А вы ещё и больны к тому же, больны своей оккупацией.” nav Jūsu rakstītais? Ir vai nav? Tālāk Jūs apstipriniet ka par citu tautu valodām: ukraiņu, tatāru, u.t.t. nedrīkst runāt, tikai par krievu. (vai jauns Pobedonoscevs vai Dugins?) Или вы просто не хотите этого понять. Par māti nepateicat skaidri. Manas mātes kapu gan piesvaidīja ar akmeņiem Solovjovi cenšoties paplašināt žizņennoje prostranstvo. / Un par solīto: „Ещё правильнее было бы дать ему в морду! Жаль, что не достать.”

   • Valodas referendumā 2012 g. piedalījās 70,5% no balsstiesīgajiem Latvijas pilsoņiem, no kuriem par otrās valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai nobalsoja 24,9% vēlētāju, bet pret 74,8%. /// 2016. g Latvijā – latvieši 61,8%, krievi 25,6%,baltkrievi 3,1% ukraiņi 2,3% , poļi 2,2%, u.c.

   • Latvia, love it or leave it!
    „И если бы” Ja, jā. Ja nebūtu boļševiku okupācijas (kā tas ir starptautiski atzīts) 1940. g. un atkārtotas re okupācijas 1945.g., Baigā gada, Litenes asiņaino notikumu, izsūtīšanu, arī toreiz mazu bērnu nomirdināšanu, un tā bez gala,.. tad arī Jūs mani nepasūtītu: „Поэтому ты хам, мудак и унылое гавно, пшёл на хуй!”

 9. Par komentētāja „kārkluletiņam Jurim U” domu daļu par raksta sūtību: „varbūt tam ir tālejošāks iemesls. Lai nu kā, smird pēc pelējuma”. Atbilde jau ir rakstā: „Neaizmirstiet un nenododiet savus sapņus! Jūs, kas pielāgojaties citiem, noliedzot paši sevi, arī jūs ilgojaties dzīvot citādi! Jūs drīkstat un varat! Tas nav nekas ārpus mums, tas ir mūsos!” Un ja par pelējumu tad tiešām pārak ilgi tiek veikta deokupācija.

  • bet vispār nav veikta.Deklarācija par okupāciju esot “priekš gulēšanas kādā atvilknē”Tā savulaik godīgi pateica I.Kreituse.

 10. Ulmaņa kungam uzrakstīts pareizi,mēs savā zemē esam gļēvi,nerunājot savā valodā.Apvienosimies latvieši,runāsim tikai latviski;veikalos,iestādes un visur.Kuri nerunā latviski pie tiem nevajag iepirkties ,vai kārtot kādas darīšanas.Gan viņi sapratis ka nauda iet prom,kaut ar laiku,bet runās latviski.Portāla nevajg lasīt krievu valodā uzrakstitos komentārus.Tā mēs viņus ignorēsm nepievēršt uzmanību viņu komentāriem.Un cienīsim savu valodu.

 11. Gribētos piekrist, bet…Jā, tiešam, Latvija ir tā vieta, kur IR jārunā latviski, bet šī valsts nav (un nebūs) “monoetniska”, līdz ar to doma par “Latvisko Latviju”, tiem cilvēkiem (kā es), kuriem Latv. valoda nav dzimtā, izklausās pēc “nazi” saukļa, it kā atgādinot, ka robeža ir tur – aiz Zilupes. Ir jāciena vienam otru- es nekad nerunāju ar Latviešiem krieviski, bet man rūp manas ģimenes tradīcijas un man gribas saglabāt manu etnisko identitāti. Tātad doma – Latviskā Latvija = slikta Latvija.
  P.S. Cienam viens otru!

 12. Lūdzu “la” vadību vēl turpināt portālā Jura Ulmaņa labo rakstu. Lūdzu kā dāvanu arī Jaunajā gadā no jauna, varbūt papildinātu, šo aktuālo rakstu!

 13. kremļa vaukšķiem smagi uzkāpts uz aštelēm !!! 🙂 🙂

 14. Šim tematam jau vajadzētu būt notecējis termiņš,tas sācis smakot.Tomēr daudzi to vēl nesajūt un labprāt zelē.Bet tas pierāda,ka vārdos un rakstos agrāk paustais nav strādājis un nestrādās arī turpmāk.Secinājums:katram nodarboties ar to,kas sirdij tuvāks,necīkstoties kā āžiem uz laipas.

 15. Nevajag pievērst uzmanību Ulmanim, bet tam kāda ir mūsu latviešu deputātiem attieksme pret pašu latviešu tautu. Nograut, iznīcināt un palīdzēt bēgt no savas dzimtās Latvijas.

 16. Valoda nav problēma, bet cilvēks gan ar savām fobijām. Nav mūsu Latvija tik ideāla, lai varētu zaimot un gānīt citu tautības. Tā rusofobija ir smieklīga!…

  • Par šo: „Valoda nav problēma, bet cilvēks gan ar savām fobijām.”- tas atsauca okupācijas laikā no iesūtītajiem krievu kolonistiem daudzreiz dzirdēto „ja vaš sobačij jazik ņe poņimaju, govoriķe čelovečeskim jazikom”, nesen trolejbusa pieturā kad uz krievisko atbildēju latviski, gribēja mani grūst atkritumu tvertnē, kad iekāpu trolejbusā sekoja un prasīja naudu, un tā bieži apmēram 5 x gadā. Varbūt to uztvert ar smiekliem kā iesaka „Latviete”?: ”Tā rusofobija ir smieklīga!” Tālāk par „Latviete” „Nav mūsu Latvija tik ideāla, lai varētu zaimot un gānīt citu tautības.” Piemēram, tā impēriskie krievi (ir arī godīgi demokrātiskie krievi, uz kuriem sekojošais neattiecas) uzskata
   ka visiem ir jāatbild krieviski nevis 15 bijušo sovjetu valodās (pēc alfabēta sākot ar armēņu, azerbaidžāņu, u.t.t.), kas nozīmē zaimot un gānīt (diskriminēt) pārējā 14 valodas. Tā ir citu tautu diskriminācija Nemaz jau nerunājot par to ka varbūt vispirms būtu laipni atbildēt ES valodās.

  • piekrītu pilnībā!

 17. Зачем же читать статью второй раз? Вы зайдите в архив, это было совсем недавно, почитайте комментарии и там. Всё уже было сказано много раз. Знание языков – это богатство, а не знание – бедность. Господин не знает русского языка, не хочет его знать, и гордится этим. Ну так это лично его проблемы. У него, как американца, совершенно нет никакого опыта совместного проживания во много национальной стране. Нет у него и никакого права нас поучать.

  • Esmu spiesta jums oponēt.Viss ir pilnīgi otrādi.Ulmanim ir simt reiz lielāka pieredze par dzīvošanu daudznacionālā valstī,nekā mums.Un viņam ir tiesības paust savu viedokli,jo viņš ir Latvijas pilsonis,kurš dzīvo un strādā un maksā nodokļus Latvijā vairāk kā 20 gadus.Turklāt viņš mūs nemāca,bet tikai mudina runāt valsts valodā,lai tie,kas to neprot,ātrāk iemācītos.Un ne jau savās mājās,bet gan publiskā vidē.Tas,ka Ulmanis nezin krievu valodu,nav nekāda “problēma”viņš zin pietiekoši daudz svešvalodu.Jūs,grafist,arī noteikti nepārvaldat Visas pasaules valodas.Tas nav vajadzīgs,ja vien cilvēks nav apsēsts polglots,kuram tas ir vaļasprieks.

   • poliglots.Atvainojiet!

   • grafistam jāsaka, ka salīdzinot ar USA , laikam domāta nožēla, ka latvieši nav iznīcināti tikpat veiksmīgi kā turienes pamatiedzīvotāji, tad šeit būtu visu kolonistu

    pareizi grafist-ja latvieši būtu iznīcināti kā indiāņi , tad vairs nebūtu nekādu problēmu tāpat kā USA (ar pamatiedzīvotāu valodām). Manuprāt galvenā problēma aprakta pavisam blakus- kā te izteicies cits rusofīls- krievu ir gandrīz puse. Tāpēc atbildiet sev, kālab viņu tik daudz un viss kļūs skaidrs….

    • Ну знаете ли, так передёргивать мои слова, тут особое умение нужно. По вашему, выходит, вы в здесь в Латвии, как индейцы в Америке, в резервации живёте! Это перебор, уважаемый.

 18. Nav svarīga valoda, bet cilvēks!…katrai tautībai ir sliktie un labie cilvēki un ne vienā valstī ir citā valodā runājošie. To ka Latvijā ir krievu skolas , bet tai pašā laikā citās valstīs ir latviešu skolas. Izdomājiet citu tēmu, par kuru būtu vērts diskutēt un izgāzt dusmas.

 19. Te vairāki komentētāji,slaveno grafistu ieskaitot,acīm redzot nav bijuši spējīgi izlasīt Ulmaņa rakstu,bet tā gribas komentēt,ka nagi burtiski niez.Aicinājums savā zemē sarunāties publiskā telpā valsts valodā tiek kvalificēts kā nacisms,rusofobija.Autors tiek rupji apsaukāts kā nez kāds nelabojams grēcinieks.Tas viss liecina tikai par komentāru autoru tumsonību un aprobežotību.Paldies Latvijas avīzei un raksta autoram!tēma ir ļoti nopietna,un par to ir jāraksta.

  • Зачем же читать статью второй раз? Вы зайдите в архив, это было совсем недавно, почитайте комментарии и там. Всё уже было сказано много раз. Знание языков – это богатство, а не знание – бедность. Господин не знает русского языка, не хочет его знать, и гордится этим. Ну так это лично его проблемы. У него, как американца, совершенно нет никакого опыта совместного проживания во много национальной стране. Нет у него и никакого права нас поучать.

  • grafomāns ulmaņkungs, Atbildēt

   var drukāt cik tik lien. Tūdaliņi aiz laimes dies. Normāli cilvēki – izlasīs, pasmiesies un turpinās ar laikabiedriem sarunāties, kā viņiem ērtāk.

  • Klau,rezumē, piedod, bet aicināt savā zemē runāt savā valodā var dažādi, arī nevēršoties pret kādu konkrētu tautu, kā tas diemžēl ir šajā gadījumā

 20. Pajoliņš, varbūt var likt mierā cilvēkus kuri še dzīvo un strādā, kuram centies ielīst pakaļā?.Kādēļl tad necepies par austrumu prinčiem kuri jau piedirsuši pus eiropu un ložā pa pažobelēm Latvijā meklēdami iespējas uzsesties uz kakla.

 21. Zēl, ka neizdosies satikties ar šo rusofobu un angloholiķi, labprāt ar viņu parun;ātu krievu valodā. 😀

  • kāpēc tad neizdosies? Atbildēt

   Prom dodies,vai kā?Ej un runā ar viņu krieviski!viņa vieta,kur mugura zaudē savu nosaukumu,tevi uzmanīgi uzklausīs,bet nesapratīs.Visai pasaulei nav jāpārvalda krievu valoda.Un tādēļ jau visi,kas to neprot,nav rusofobi,fašisti un tamlīdzīgi subjekti.

 22. LIELS PALDIES Jurim Ulmaņa kungam par ĻOTI PAREIZO un VAJADZĪGO rakstu !
  Tas ir tiešām LIELS KAUNS, ka pēc vairāk kā divdesmit (20) gadiem, nodzīvotus BRĪVĀ un
  NEATKARĪGÄ VALSTĪ — mūsu LATVIJĀ,
  mums vēl ir VISU nodokļu maksātāju apmaksāta pamatskolas un vidusskolas izglītība OKUPANTU
  tas ir KRIEVU valodā !!!! KAUNS !!!! KAUNS !!!!
  VISI LATVIJAS iedzīvotāji jau ir NOBALSOJUŠI, ka ir tikai VIENA VALSTS VALODA — tas it
  LATVIEŠU valoda. Cienīsim un lietosim SAVU LATVIEŠU VALODU !
  Kam tas nepatīk, var viegli un ātri pārcelties uz Krievijas jaunā cara Putina “brīvo” Krieviju 1

  Latvietis

  • Sveicam latviešu nacistus un īpaši nacistu Juri Ulmani ar nacismam cienīgu propagandu, ura jau robežojas ar nekrofīliju un zoofīliju, un tamdēl ir jo efekrīgāka. Latviešu tautai, kura varonīgi ir noslīciājusi asināis Krievijas impēriju un vēl varonīgāk ir apliecinājusi, kā jāapšauj civilie 1941-1943. gados, izcili sevi ir pierādījusi kā stukačuu un nodevēju tauta, ir vitāli nepieciešama uzkurināšana, lai šī tauta nekļūtu cilvēcīga. Un lepotos ar savu pelēko, sarkano pagātni un zilo nākotni. Vai Ulmann jau buljona katliņu nocirsto krievu pirksiņiem ir sagatavojis?

   • Jums ir smaga šizofrēnija,bet,ja skaitaties vesels,tad par tādu murgu rakstīšanu Ulmaņa kungs jūs var droši iesūdzēt.Pievaldiet nagus!

   • To „ura” un „krievu pirksiņiem”. Pirksiņš ir neapmierināts ar to ka krieviem Latvijā nepamatoti un neoficiāli ir saglabājušās privilēģijas, atšķirībā no citiem kolonistiem (kaimiņiem lietuviešiem, igauņiem, baltkrieviem, tālāk ukraiņiem, tatāriem, .. u.t.t., kuri iesūtīti pēc otrās boļševiku okupācijas sākot ar1945 gadu) Jā, latvieši ir laipni, pretimnākoši, bet par daudz, par ko arī ir raksts, (gan, latīņu rakstībā, kas varbūt izraisīja pirksiņa nepatiku?). Bet vai „pirksiņprāt”, praktiski saziņā iespējams (vai ir grūti), ja kāds uzrunā ne valsts valodā, prasīt kādās 15 bijušo sovjetu valodās (pēc alfabēta sākot ar armēņu, azerbaidžāņu, u.t.t.) – lūdzu ko Jūs vēlaties? Šeit gan atkal iztapīgie latvieši kļūdītos, jo būtu jāsāk ar ES valodām- Par „ura” un „krievu pirksiņiem” „sveicam”: „Fakti tādi ka bija brūnais nacisms un sarkanais. Sarkanā nacisma paliekas vēl smako, piemēram, savas tautas privilēģijas stādīt augstāk par citu tautu tiesībām, piemēram, krievu tiesības Latvijā augstāk par ukraiņu, baltkrievu, lietuviešu valodu tiesībām, ārpus savas etniskās dzimtenes ekspansēt ar ne valsts valodu, saziņas līdzekļiem, simboliku.”

    • Можно подробнее о необоснованных привилегиях, а?! И говорите только за себя, а не за всех других. Пусть они сами скажут.

     • Vācijā valsts valoda ir vācu valoda, Krievijā krievu, Latvijā latviešu. Iestādes, veikalos un tamlīdzīgi, Vācija apkalpo vācu valodā, Krievijā krievu, Latvijā latviešu.

     • Krieviem Latvijā nepamatoti un neoficiāli ir saglabājušās okupācijas laika privilēģijas, atšķirībā no citiem kolonistiem (kaimiņiem lietuviešiem, igauņiem, baltkrieviem, tālāk ukraiņiem, tatāriem, .. u.t.t., kuri iesūtīti pēc otrās boļševiku okupācijas sākot ar1945 gadu) – Iestādēs, stacijās veikalos apkalpo arī krievu valodā. Neapkalpo kādās 14 bijušo sovjetu valodās (pēc alfabēta sākot ar armēņu, azerbaidžāņu, u.t.t.) – Tā arī ir šo pārējo 14 tautu valodu diskriminācija attiecībā pret krievu valodu. Piemēram, vai var ieiet veikalā un vēlamo nopirkt runājot tatāru valodā? Nevar.

     • Par Jūsu pausto: „Рихард, вы в самом деле дурак или только прикидываетесь”. Impēriskais lamuholiķis nespēj laboties (vienu brīdi likās ka tuvinās pieklājībai) Jautājums ir, kurš vairāk atbilst Jūsu apzīmējumam, ja ir jāpaskaidro Jums nez cik reizes fakti un daudziem zināmas patiesības par reālām pēckomunisma vāji veiktajām dekolonizācijas sekām. Kad latviski saziņā lietos apmēram 87% latviešu valodu (kā pirms 1940 g boļševiku okupācijas) tad arī vairs nebūs valodas problēmu. Par demokrātiskajiem krieviem, piemēram, kā komentos „Krievs!” 28 dec.

     • Сказать дураку, что он дурак, или сказать хаму, что он хам – это просто норма. А вы ещё и больны к тому же, больны своей оккупацией. Это ваша религия и от неё у вас и проблемы с адекватным пониманием реальности. Вас лечить надо. Вам же никто не запрещает говорить на латышском языке?! Нет! Хотите говорить – говорите!

 23. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  ;)))

  Ir sacīts: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.”

  Un, arī: “Cilvēkam galva ir paredzēta galvenokārt domāšanai – NEVIS tikai kā plauktiņš cepurei / pakaramais lakatiņam, vai arī priekš tam, lai putni rumpi nepiegāna.” ?

  =======

  Mediju ziņa (2014. gada 4. septembris): “Mēs, Latvijas pilsoņi, lūdzam jūs savas kompetences ietvaros, ko nosaka mūsu valsts likumi, izvērtēt Latvijas Drošības policijas (DP) spēju pildīt savus pienākumus un atbilstoši reaģēt uz valsts drošībai būtiskiem jautājumiem. Krievijas agresīvā politika un karš Austrumukrainā ir radījis situāciju, kurā valsts un pašvaldību iestādēm intensīvi jāstrādā, lai spētu ātri, kvalitatīvi un profesionāli reaģēt uz notikumiem valstī un ārpus tās.” … (citāts iz “parakstītāju grupas” publiskotā šedevra “atklāta vēstule Valsts drošības padomei, Saeimas Nacionālās drošības komisijai” i-neta w-bedrē “pietiek-com”)
  ——-
  Mediju ziņa (2014. gads, 15. maijs): “Krievu un Krievijas difamācijas „process” aizsākās pirms vairākiem gadsimtiem un intensīvi turpinās arī šodien. Krievu un Krievijas zākāšana, teiksim, Latvijas lielākajos medijos notiek katru dienu no agra rīta līdz vēlam vakaram. Tie, kuri ar baudu izlaiza mūsu galvaspilsētas eiropeisko mediju izvemto ķīseli, var šo konstatāciju svēti apzvērēt. (…) Skaidrs, ka paranoja, alerģija, psihopatoloģija attiecas uz medicīnu, sniedzot profesionāli izsmeļošu un objektīvu atbildi par eiropiešu slimīgo hobiju – krievu un Krievijas difamāciju.” … (cit.vied.aut. – Arturs Priedītis, publikācija “Civilizācijas katastrofālās sprukas. Astotā eseja: Krievijas difamācija”. No latīņu val. “diffamare” – neslavas celšana, nepatiesu ziņu izplatīšana un taml. psihiski neadekvāta vai arī mērķtiecīgi apzināta apmelošana)
  ——-
  .
  “Ir sacīts: “Bailēm – lielas acis!”…”
  ( “latv(ĀN)ijas” LUMPEŅZOMBIJU “sāga” )
  ( ‘aktuālais redzējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  Slāj LUMPENIS, pa ceļa malu,
  No “divlitrenes” strēbdams alu,
  Un grāvī nospļaudamies, truli ~
  Kā riktīgs “lav(ĀN)ijas” šmulis…
  .
  Te pēkšņi – vējš šim ‘velk’ gar ģīmi,
  Kas (protams) “nevēdina” ‘štīmi’,
  Bet (bailēs) – saslien stāvus spalvas,
  Uz “alkonauta” …(“viedās” galvas):
  .
  “Kas tas par ‘prikolu, bļin’ bija?!???
  Kurš ‘lohs’ man mūli ap(grābstīja)?!
  A, možka (pat) – dot bietē taisās?!?
  Par šo, vot, “fantāzija raisās”
  (Tak’ – nevar būt, ka pjankā smagā,
  Man smadzeņpodu ļerga dragā,
  Un “plastmasnieka” ģiftes tvaikā,
  Jau rādās murgi, dienas laikā?!…):
  .
  Vai tikai “Lielais (slāvu) Lācis”,
  No Austrumkraja šurp nav nācis,
  Kas LUMPEŅUS mīs PAŠU sū#os,
  Un “masmēdekļu” spama plūdos?
  Par to jau “deRmolibersati”,
  Caur “mēdekļiem un ZOMBO-kasti”
  Sen “mesidžu” priekš “baura” sūta,
  Kas, “propa-GANDĒTS”, ūzās pļūta:
  .
  Bruks ATKAL “rusiJĀŅI” sētā,
  Pie “laviJĀŅA” NOZOMBĒTĀ,
  Lai ‘kluci noliktu’ (‘ar čupu’),
  Uz “titulnāciju” (TIK glupu)!
  Liks ATKAL “vēzī” un kāps virsū,
  Tiem “letoņiem”, kas “jēdz” ar …(‘ķēķi’)
  (Jo – galvu “ieslēgt” šiem nav dūšas ~
  Ka tik’ tur “popkorns neuzpūšas”)!!
  Būs ATKAL “partkomi” un “ČEKA”,
  Kā iepriekš – “komuņagu CeKa”,
  Šo “padlatv(ĀŅ)u valsti” drāzīs,
  Kur Lielais Lācis …(purnu) bāzīs!!!
  VISS ATKAL būs, kā senāk bija ~
  Kad, krietni vēl PIRMS (!!!) “milēnija”,
  “Pē-eS-eR-eS”-a “tautu saimei”,
  Tiek “nograuts …(mūris), pilnai laimei”!!!!
  Un ATKAL – “kolChozos” tiks dzīti,
  Tie, kas, kā “liekie”(?!?), izraidīti,
  Uz “SIB-īrijām” trimdās sūrās,
  No SILES “valsts” pie Dzintarjūras!!!!!
  Liks ATKAL “vergot” rūpniecībā,
  Tiem, kas pie “zupas ķēķa” ‘strīpām’,
  Pēc “JEWRO-lendas” paikas lētās,
  Nīkst “latv(ĀN)ijas” (sīk)pilsētās!!!!!!
  Kas neskries bučot …(kedas) “jeņķiem” ~
  Drīz “atstieps pedāļus” dēļ kreņķiem,
  Kas neļaus “jewropai” ‘ņemt priekšā’ ~
  Drīz Lāča …(ķepās) ‘trāpīs’ iekšā!!!!!!!…”

  Vējš ATKAL ‘velk’ gar trulu ģīmi,
  Līdz – LUMPENIM, kas izguļ ‘štīmi’,
  No BAILĒM redzokļi “sprāgst” vaļā ~
  Šis, “nolūzis”, krāc briksnī zaļā:
  No izdangātā “ceļa” – grāvī,
  Šo “divlitrenes” (mīz)als rāvis,
  Zem galvas (pustukšs) paripojis,
  Un ‘fiškā’ MURGUS “ieskalojis”:
  .
  NAV nekāds Austrumkraja “Lācis”,
  Ne ŠAJĀ pseido-“valstī” nācis,
  Ne LUMPEŅIEM pa …(‘fišku’) maucis,
  Ne PAŠU sū#os šamos jaucis ~
  Ne SVEŠI “partkomi”, ne ‘menti’,
  Drāž “latv(ĀN)iju”, “permanenti”,
  Ar “ilgtspēju” jau gadu gadiem,
  Bet – SILES cūklopi (ar radiem)…

  Jau SEN trūd ‘svalkā’ “padomija” ~
  Tās vietā – “JEWRO-leiputrija”,
  Nu LUMPEŅIEM gan ‘fišku masē’,
  Gan “Brjukselei” ‘slauc piķi’ kasē.
  .
  Bet ZOMBĒŠANA = TĀDA PATI:
  Līdz (‘mīžot’) “ačām kātos”, plati,
  Blenž LUMPEŅI, kam “tieva kiška”,
  Pat “DOMĀT līdz!!!” iz SAVAS ‘fiškas’…

  =====

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

  • draudzīgs komentārs:) Atbildēt

   Tu gan esi pastulbs:). šie vienādie palagi visu ziņu lapu komentāros pašam neapnīk? 🙂

   • O.M.© (lit.pseid.) Atbildēt

    ;)))

    tu gan neesi vienkārši pastulbs. Bet gan – tu esi bezcerīgi patoloģiski stulbs.

    Attiecībā uz “vienādiem palagiem, kas esot “visu ziņu lapu komentāros” – vai tev pašam par sevi patiešām nav kauns un pašam pret sevi nepārvarams riebums neraisās, “draudzīgais komentētāj”? T.sk. par taviem MELIEM un totālo STULBUMU, kas tev liedz gan izlasīt jebkuru tekstu, kas ir apjomīgāks par bēdīgi slaveno “140 zīmju” totālas debilizācijas formātu, gan arī kaut vai “pa minimumu” apjēgt ar pūlēm izboksterēto?

    Savukārt, attiecībā uz to, kas personīgi man “neapnīk” – nevienam normālam cilvēkam (t.sk. arī man) nekad neapnīk PATIESĪBA. Kā izrādās un kārtējo reizi apstiprinās – atšķirībā no tevis u.c. taml. MUĻĶU zemes SILES “valsts” eurolatvānijas LUMPEŅU “titulnācijas” biogaļas izstrādājumu samazgām, kam PATIESĪBA ir bīstamāka par jebko citu šajā Dieva pasaulē.

    =======

    Ir sacīts: “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.” 😉

    Un, arī: “Pasaule pazudīs nevis no tā, ka ir pārāk daudz cilvēku, bet tādēļ, ka ir daudz necilvēku.”

 24. Ja ar mani santehnikis sak runat ietiepigi krieviski saruna un bizness nesanak. Zvanu citam , Punkts .

  • jau pats ņemt sūdu birsti un dziedot tūdaliņ-tāgadiņ, izpucēt savu podu. Ko nu tur ar tiem krievu santehniķiem pīties. :))

 25. nu ir pretiga roza

 26. Interesanti, vai Ulmanis ar Gresti konsekventi runāja latviski?

  • patiešām interesanti, Atbildēt

   Kāpēc gan Ulmanim ar austrālieti Gresti,kurš latviski nesaprot,būtu jārunā latviski?Greste nekad nav dzīvojis Latvijā,atšķirībā no tiem nekauņām,kuri šeit atrodas pat 70 gadus,bet latviski konsekventi nerunā.Ja Greste dzīvotu Latvijā,viņš runātu latviski jau apmēram pēc pusgada.

 27. Esmu smagi skarts no zaļā pūķa. Lūdzu piedodiet.

  • Ты затрахал уже своим воровством! Здохни тварь! Перестань воровать чужие ники.
   Кстати, судя по фотке, этот господинчик в новые Ульманисы собрался, «отца народа» будет из себя строить. А он часом, не родственник?

   • физкульт привет траханным ! Atbildēt

    бедненький, все обижают мальчика до невозможного !

    • И тебе не хворать, голубенький! Тяга к мальчикам не прошла…

     • физкульт привет Траханным !

      по сравнению с тобой я грудное дитья…

     • физкульт привет Траханным !

      моя – ругаться
      твоя, по видимому, хрюкать ? !

     • физкульт привет Траханным !

      откуда иначе ты хрюкать научился ?

     • kulturālie iksi un igreki lien laukā pa visiem galiem…

 28. Ау, редакция, у вас закончились русофобские статьи? Вы же уже публиковали этот бред, в разделе мнения читателей?! Что, решили повторить в предверии нового года? Автор испытывает материальные проблемы?

 29. Nez kāpēc daudzi, pat oficiālā līmenī, nevis vienkārši sauc par krieviem, bet – krievu tautības cilvēks u.tml.

  • Arī šitā māžošanās ir slimības,atkarības-krievholisms izpausme,kas pat pēdējo 25 gadu laikā nav pārgājusi.Citādi to nevar izskaidrot.Visas tautības kā tautības,bet tikai krievi ir cilvēki.Un tā runā latvieši.

 30. Šaubos, ka cilvēks, kurš nācis no Amerikas un nav piedzīvojis PSRS, spēj korekti analizēt latviešu problēmu.

 31. Liels paldies Ulmaņa kungam par rakstu!Tas ir traģiski,ka tā sevis noliegšana turpinās.Tā ir kā slimība.Krievholisms.Mazvērtības komplekss,pašcieņas trūkums,slimīga atkarība no ieraduma?Tāda laikam ir raksturīga tikai latviešiem.Igauņi un lietuvieši ir citādāki.

  • krieviem labs teiciens “vsjo na ļico” .

   Bet man krievu valoda ir lielas kultūras valoda, Puškins, Čehovs Tolstojs, folklora, arī mūsdienu situāciju krievu valodā var aprakstīt ļoti precīzi (jēdzieniski).
   Tas, kas skan maskačkas pavārtēs nav krievu valoda un runātājiem ar krieviem nav nekāda sakara.

  • Kas ir tas ir. Kā var sevi noliegt un pazemot runājot krievu valodā. Īstens bāleliņš šļupst karst kartupel zem mēl valodā un jūtās ļoti apgarots

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Vajag darbinieku!

Latvijas galvenais izaicinājums nodarbinātības jomā vairs nav bezdarbs, bet gan kvalificēta darbaspēka trūkums, ceturtdien konferences “Nodarbinātība Latvijā vakar, šodien un rīt” atklāšanā sacīja labklājības ministrs Jānis Reirs, ziņo LETA. Ministrs arī norādīja, ka darba tirgū ne mazāk svarīgas ir darbinieka vajadzības, tostarp finansiāls nodrošinājums, veselībai un drošībai atbilstoša vide, emocionāls gandarījums, kā arī izaugsmes iespējas.

Vai baidāties, ka sausais pavasaris ietekmēs jūsu dārza ražu?
Draugiem Facebook Twitter Google+