×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.0°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
21. jūlijs, 2016
Drukāt

“Zaļais stars” Pāvilostā atkal pulcēs Ulda Marhilēviča draugus

zalais_stars_6

Jau trešo gadu 22. un 23. jūlijā Pāvilostā notiks mūziķa Ulda Marhilēviča dibinātais mūzikas un mākslas festivāls “Zaļais stars”. Festivāla otrajā dienā skatītājus priecēs grandiozs latviešu mūziķu koncerts Pāvilostas pludmalē, bet “Zaļā stara” atklāšanā 22. jūlijā notiks īpašs nakts koncerts Sakaslejas baznīcas dārzā.

Festivāla organizators joprojām ir dzīvespriecīgais latviešu mūziķis Uldis Marhilēvičs jeb Marhils, kurš ikvienu festivāla apmeklētāju aicina baudīt Pāvilostas atmosfēru un latviešu mūziku. Zaļā stara parādīšanās saules rietēšanas laikā ir unikāla dabas parādība, kuru iespējams novērot, kad horizonta līnija atrodas tālu un gaiss ir kristāltīrs, šī ir vienreizēja un reti sastopama dabas parādība, tieši tāpēc festivālam ir dots šāds nosaukums. Pastāv leģenda, ka tas, kuram laimēsies ieraudzīt zaļo staru, kļūs laimīgs, sirdsskaidrs, pārvarēs jebkurus maldus un ilūzijas un bez grūtībām spēs izprast savu un citu sirdis.

Jau tradicionāli festivāla atklāšanā gaidāms vasaras nakts koncerts Sakaslejas baznīcas dārzā. Tajā piedalīsies mūziķi Jānis Pelše, Dzintars Beitāns, Ieva Akuratere, Aivis Hermanis, tenori Nauris Puntulis, Guntars Ruņģis un Miervaldis Jenčs, kā arī Kuldīgas kamerkoris “Rāte” un Pāvilostas Mūzikas skolas audzēkņi.

Arī šajā reizē festivāla otrajā dienā pazīstamus latviešu mūziķus un grupas – Ulda Marhileviča draugus – pulcēs “Zaļā stara” galvenās skatuve. Pāvilostas pludmalē pie mola uzstāsies dažādi izpildītāji – iemīļotā latviešu grupa “Musiqq”, rokmūziķis Harijs Zariņš kopā ar rokgrupu “Colt”, estrādes dziedātājs Viktors Lapčenoks, grupa “Credo”, dziedātājas Aija Andrejeva un Olga Rajecka, kā arī Ainara Virgas grupa kopā ar jauno grupasbiedru – Buku jeb Jāni Buķeli (apvienība “Līvi un Buks”). Vēl uzstāsies vējdēlistu apvienība “Bezvējš”, Pāvilostas jaunieši, slavenie “Liepājas brāļi” un “Liepājas māsas”, blūzbends “Roberts Zīle & Co”, kā arī jautrās mūzikas grupa “Montana”. Koncertu tāpat kā iepriekšējos gados vadīs aktieris Gints Grāvelis. Gribētājiem nāksies pasteigties, jo lētākās biļetes uz festivālu jau ir pārdotas.

Netālu no jūras speciālā laukumā tiks uzstādīta mazā skatuve, uz kuras visas dienas garumā muzicēs jaunie mūziķi, te līdzi dziedāt aicinās paši pāvilostnieki, kā arī tiks izspēlētas vairākas pārsteiguma balvas.

Papildus mūzikas baudīšanai festivāla apmeklētājiem būs iespēja piedalīties dažādās aktivitātēs, tajā skaitā radošajās darbnīcās, dažādās atrakcijās gan bērniem, gan pieaugušajiem. Bērniem būs iespējams darboties ar dažādām no koka izgatavotām spēlēm, kā arī izveidot savu unikālo T kreklu sietspiedes tehnikā. Pieaugušie varēs iegādāties amatnieku un mājražotāju atvestos labumus – darbosies amatnieku tirdziņš, kurā būs iespējams gan apskatīt un iegādāties, gan pašam piedalīties dažādu lietu izgatavošanā.

Tikmēr pludmalē norisināsies ikgadējais smilšu skulptūru festivāls, kur skatītājus priecēs gan profesionāļu darinātas skulptūras, gan arī iesācēju pirmie mēģinājumi.

 

Varbūt noder!

Biļetes uz 23. VII koncertu: “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 8 un 10

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+