Zāles pret rudeni 0

Medikamentus nevar glabāt mūžīgi, taču daudzi zina, kādas likstas biežāk piemeklē rudenī, un jau laikus papildina savu zāļu skapīti ar vajadzīgajām.

Reklāma
Reklāma

 

Ikdienas vajadzībām

Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31
Viedoklis
Linda Tunte: “Es dzeru, lamājos, gāžu politiķus un eju prom no darba” 85
Lasīt citas ziņas

Neatkarīgi no gadalaika mājās vienmēr noder medikamenti un priekšmeti palīdzības sniegšanai saslimšanas vai traumas gadījumā: dezinfekcijas līdzekļi (ūdeņraža pārskābe, joda spirta šķīdums), dažāda izmēra marles saites, plāksteri un leikoplasts, ziede apdegumu apstrādei un pretsāpju līdzekļi. Nepieciešamas arī šķēres ar noapaļotiem galiem un vate.

Sāpju mazināšanai “BENU” aptieku farmaceite Ilze Kaufmane iesaka Ibuprofen, Saridon, Citramon u.tml. zāles, savukārt gremošanas trakta problēmu novēršanai – aktivēto ogli vai Sorbex kapsulas, Smecta, kuņģa pilienus.

CITI ŠOBRĪD LASA

Noderīgas vienmēr ir pretsāpju un pretiekaisuma ziedes (Diclac gel), kā arī zāles pret alerģijām (Tavegil). Negaidītām stresa situācijām mājās jātur arī baldriāna tinktūra vai sirdsdarbību stabilizējoši līdzekļi, īpaši vecākiem cilvēkiem.

 

Karstie dzērieni

Arvien biežāk šajā laikā kļūst vajadzīgs termometrs un medikamenti pret paaugstinātu temperatūru, piemēram, preparāti, kas satur paracetamolu un aspirīnu.

I. Kaufmane skaidro, ka karsto dzērienu (Theraflu, Coldrex) ātrā iedarbība skaidrojama ar īpaši augstu paracetamola koncentrāciju, kas savukārt rada ļoti lielu slodzi aknām. Tāpēc šos medikamentus nav vēlams dot bērniem, kuri jaunāki par 16 gadiem.

Lai gan Coldrex iedarbība ir nedaudz maigāka nekā Theraflu, farmaceite šos preparātus pat pieaugušajiem iesaka tikai neatliekamos gadījumos, kad, neskatoties uz temperatūru, nevar atļauties slimību vilkt garumā.

 

Ar zāļu tējām

Lai drēgnajos laika apstākļos stātos pretī kakla sāpēm, iesnām, klepum un pat gripai, mājas aptieciņu der papildināt ar profilaktiskiem un imunitāti stiprinošiem līdzekļiem, kādi ir, piemēram, homeopātiskais līdzeklis Oscillococcinum un greipfrūta sēklu ekstrakts Citrosept. Devu palielinot, šie medikamenti kalpo arī kā ārstējoši līdzekļi.

Lielisks papildinājums ir C vit­amīns. Pret saaukstēšanos aptiekās nopērkams karstais dzēriens ar C vitamīnu un kalciju. Tādu var lietot visa ģimene, ieskaitot bērnus no sešu gadu vecuma.

Nevajag aizmirst zāļu tējas! Klepus gadījumiem piemērots mārsils (timiāna savvaļas radinieks), mežrozīšu, aveņu, pelašķu un liepziedu tējas. Aptiekās ir speciāli ārstniecības augu maisījumi, piemēram, “Veselības tēja bronhiem” un “Veselības tēja imunitātes spēcināšanai” no Dr. Tereško tēju sortimenta.

Reklāma
Reklāma

Imunitātes spēcināšanai piemērota arī Green do granulu tēja, kas ir ne tikai veselīga, bet arī garšīga, jo tā ir 20 ārstniecības augu un sešu ēterisko eļļu maisījums.

 

Pret iesnām un klepu

Ja vienus un tos pašus deguna pilienus lieto visa ģimene, I. Kaufmane iesaka izvēlēties homeopātiskos līdzekļus, jo to iedarbība ir saudzīgāka, piemēram, Delufen vai Euphorbium.

Pret iesnām palīdz arī jūras ūdens aerosols, piemēram, Humer, Quixx ar alveju vai eikaliptu. Šo līdzekļu lietošana atļauta pat bērniem, kuri vecāki par sešiem mēnešiem.

Līdz ar pirmajiem kakla sāpju simptomiem, kad jūtama skrāpējoša, sausa sajūta, piemērots Faringospray. Šim preparātam piemīt dezinficējoša iedarbība, tāpēc tas izmantojams arī ādas nobrāzumu, brūču un apdegumu apstrādei. Sausa un intensīva klepus reizēs ieteicami speciālie sīrupi.

Pret kakla sāpēm noder sūkājamās tabletes, piemēram, Decatylen vai Islandes ķērpja tabletes Isla, kas pieejamas ar upeņu un ingvera garšu. Ieteicami gan iekšķīgi, gan ārīgi lietojami propolisa produkti.

 

Piemērotos apstākļos

Mājas aptieciņa jāiekārto tumšā, vēsā (līdz +18 ˚C) un bērniem nepieejamā vietā. Dažus medikamentus var turēt arī ledusskapī, bet to vienmēr norāda uz iepakojuma un lietošanas instrukcijā.

Atsevišķi jāuzglabā antibiotikas un recepšu medikamenti, un ik pa laikam jāpārskata šīs aptieciņas saturs. Īpaša uzmanība jāpievērš pirmās nepieciešamības zālēm, un to sortiments laikus jāatjauno.

Medikamentus, kuriem beidzies lietošanas termiņš, nedrīkst izmest kopā ar sadzīves atkritumiem – tie ir jānodod iznīcināšanai aptiekā!

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.