×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
13. jūlijs, 2015
Drukāt

Ieplakā lauksaimniecības zemi aizņēmis dīķis. Kā to noformēt?

Foto: Anda KrauzeFoto: Anda Krauze

Pieci hektāri no mūsu zemes atrodas ieplakā. Pirms 15 gadiem sausā vasarā zemi vēl bija iespējams apstrādāt, bet tagad gandrīz puse atrodas zem ūdens. Varētu būt apmēram viena metra dziļums, iespējams, pat vairāk, precīzi neesmu mērījusi. Pēc lietošanas veida tā tiek uzskatīta par lauksaimniecības zemi un kādreiz bijusi meliorēta. Kas jādara, lai šo zemes daļu pārrakstītu no lauksaimniecības zemes par dīķi? Ne pļaut, ne kā citādi apstrādāt nav iespējams, bet soda naudu mums aprēķina katru gadu. EVIJA TALSOS

Zemkopības ministrijas speciālisti skaidro, ka sākumā jāvēršas novada pašvaldībā un jānoskaidro zemes lietošanas veida atbilstība pašvaldības teritorijas plānojumam, t.i., vai plānotās darbības ir atļautas un pieļaujama lietošanas veida maiņa šim gabalam. Ja lietojuma maiņa atbilstīgi teritorijas plānojumam ir pieļaujama, jāveic zemesgabala kadastrālā uzmērīšana.

Nekustamā īpašuma valsts kadastra likuma 29. panta pirmajā daļā teikts, ka zemes kadastrālo uzmērīšanu, kā arī zemes robežu atjaunošanu drīkst veikt tikai sertificēts mērnieks. Zemes kadastrālās uzmērīšanas dokumenti kadastra objekta reģistrācijai vai datu aktualizācijai Kadastra informācijas sistēmā jāiesniedz kopā ar ierosinātāja iesniegumu. Par to atbild zemes kadastrālās uzmērīšanas veicējs. Valsts zemes dienests pēc kadastrālās uzmērīšanas datiem aktualizē datus Nekustamā īpašuma valsts kadastrā, atbilstīgi nosakot zemes lietojuma veidu un nodokļa lielumu.

Ja zemes lietojuma maiņa zemesgabalā nav pieļaujama, īpašnieks, konsultējoties ar novada pašvaldību, meliorētajā zemē var veikt meliorācijas sistēmu pārbūvi un atjaunot lauksaimniecības zemi.

UZZIŅA

Zemes lietošanas veidu nosaka un aktualizē Valsts zemes dienests. Tā informatīvais tālrunis ir 67038800; e-pasts: info@vzd.gov.lv; mājaslapas adrese: www.vzd.gov.lv/lv/kontakti/e-sazina/konsultacijam/.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+