×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
9. oktobris, 2012
Drukāt

Ziemeļkoreja: Mūsu raķetes spēj sasniegt ASV

Foto - AFPFoto - AFP

Ziemeļkoreja paziņojusi, ka tās rīcībā esot “stratēģiskie raķešu spēki”, kas spēj dot triecienu ASV kontinentālajai daļai.

Ar šo paziņojumu Phenjana nākusi klajā, reaģējot uz ASV un Dienvidkorejas vienošanos par Seulas raķešu sistēmu darbības rādiusa palielināšanu. Vienošanās, par kuras noslēgšanu Seula paziņoja pirms divām dienām, paredz, ka tās raķešu darbības rādiuss tiks gandrīz trīskāršots, lai tās spētu sasniegt jebkuru punktu Ziemeļkorejas teritorijā.

Ziemeļkorejas Nacionālās aizsardzības komitejas pārstāvis, kuru citē komunistiskā režīma oficiālā ziņu aģentūra KCNA, uzsvēris, ka Phenjana uz katru ienaidnieku atombumbu un raķeti atbildēs ar savu atombumbu un raķeti. “Mēs neslēpjam faktu, ka revolucionārā armija, tostarp stratēģiskie raķešu spēki, savu mērķu amplitūdā iekļāvusi ne tikai Dienvidkorejas ienaidnieka spēkus un ASV spēkus Korejas pussalā, bet arī Japānu, Guamu un pat ASV kontinentālo daļu,” norādījis Phenjanas Nacionālā aizsardzības komitejas pārstāvis.

Lai gan zināms, ka Ziemeļkoreja turpina izstrādāt starpkontinentālo raķeti “Taepodong-2”, līdz šim neviens tās izmēģinājums nav bijis veiksmīgs. Vēl šī gada aprīlī ar neveiksmi beidzās ziemeļkorejiešu mēģinājums palaist zemes orbītā mākslīgo pavadoni.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+