Mobilā versija
+3.1°C
Oļģerts, Aļģirds, Aļģis, Orests
Piektdiena, 20. janvāris, 2017
19. februāris, 2014
Drukāt

Ziemeļkorejas vadoņa pasaciņas

Foto: ebay.comFoto: ebay.com

Par Ziemeļkorejas vadoņiem lielākoties valda priekšstats kā par nežēlīgiem autokrātiem, taču izrādās, ka pašreizējā valsts vadītāja Kima Čenuna tēvs un vectēvs starp lēmumiem par darba nometņu dibināšanu un atomieroču attīstīšanu pievērsušies arī rakstniecībai bērniem, ziņo portāls BBC.co.uk.

Kims Čenirs, kurš nomira 2011. gadā, sarakstījis vairākas grāmatas, no kurām populārākā ir “Zēni pret bandītiem”. Kristofers Ričardsons, kurš Sidnejas universitātē pēta Ziemeļkorejas bērnu literatūru, to nodēvējis par “ārkārtīgi vardarbīgu un pacilājošu stāstu, kurā reakcionāri personāži, liekēži un bandīti mitinās Ziemeļkorejas kalnos, uzglūnot cēlsirdīgajiem ciematniekiem, kuri iemieso visas labākās īpašības”. Grāmatas varoņi ir drosmīgu zēnu bariņš, kas stājas pretī ienaidniekiem.

Neraugoties uz politisko vēstījumu, Ričardsons grāmatu dēvē par ko vairāk kā tikai propaganda: “Sižeti patiesībā ir interesanti, un esmu pārliecināts – bērni pat neapzinās ideoloģisko fonu. Ja jūs šo grāmatu iedotu rietumvalstīs dzīvojošiem sešus līdz astoņus gadus veciem zēniem, viņi to lasītu kā negudri. Viņi mīlētu šo grāmatu, jo tajā ir tās pašas smieklīgās, vardarbīgās muļķības, kuras piesaista zēnus visā pasaulē.”

Pievienot komentāru

Liepājas dome jaunu aktieru sagatavošanā ieguldīs 67 176 eiroJauna aktieru kursa sagatavošanai Liepājas teātra vajadzībām pašvaldība turpmākajos četros gados Liepājas Universitātei piešķirs kopumā 67 176 eiro, tai skaitā šogad - 33 588 eiro.
Draugiem Facebook Twitter Google+