Mobilā versija
+0.2°C
Guna, Judīte
Sestdiena, 10. decembris, 2016
2. novembris, 2016
Drukāt

Ziemeļvalstu padomes balvu pasniegšanas ceremonijā atskaņots Ešenvalda skaņdarbs

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Otrdien, 1. novembrī, Kopenhāgenā piešķirtas ikgadējās Ziemeļvalstu padomes kultūras balvas.

Ziemeļvalstu padomes balvu literatūrā ieguva Katarina Frostensone (Zviedrija) par dzejas krājumu “Sånger och formler”, mūzikā – komponists Hanss Abrahamsens (Dānija) par dziesmu ciklu “Let Me Tell You”, kino – režisors un scenārists Joahims Trīrs, scenārists Eskils Vogts un producents Tomass Robsāms par Norvēģijas filmu “Louder Than Bombs”. Bērnu un jauniešu literatūras balva piešķirta Arnaram Marsam Arngrimsonam (Islande) par grāmatu “Sölvasaga unglings”, savukārt vides balvu saņēmis Stians Olesens un Klauss B. Pedersens (Dānija) par mobilo aplikāciju “Too Good To Go”.

Ceremonija notika Dānijas nacionālās raidsabiedrības DR koncertzālē, kuru apmeklēja vairāki simti Ziemeļvalstu politiķi, kas Kopenhāgenā sapulcējušies uz šī gada Ziemeļvalstu padomes sesiju.

Balvu pasniegšanas ceremonijas ietvaros tika atskaņota arī latviešu komponista Ērika Ešenvalda mulimediālā simfonija “Ziemeļu gaisma”, kurā mūzika mijas ar video projekcijām un dažādu tautu stāstiem par polārblāzmu.

Simfonija jau izskanējusi Latvijā – Liepājā un Rīgā, kā arī Berlīnē. Decembrī simfonija skanēs Ventspilī, bet nākamā gada 4. martā tās pirmatskaņojums gaidāms Sietlā, ASV, kam sekos Toronto un Londona, Latvijas Radio atklāja komponists.

Pievienot komentāru

Latvijas simtgades svinības kopumā izmaksās 60 miljonus eiro (2)Kopējais Latvijas simtgades svinību pasākumu finansējums 2017.-2021. gadā indikatīvi varētu sasniegt 59 075 947 eiro, liecina Kultūras ministrijas (KM) informatīvais ziņojums par Latvijas simtgades svinību pasākumu plānu 2017.-2021. gadam, kuru nākamnedēļ izskatīs valdībā.
Draugiem Facebook Twitter Google+