×
Mobilā versija
+7.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
3. jūlijs, 2012
Drukāt

Zimbabve bankām dod gadu, lai akcijas nodotu melnādainajiem

Zimbabve devusi ārvalstniekiem piederošajām bankām un citiem uzņēmumiem gadu ilgu laiku, lai 51 procentu savu akciju nodotu vietējiem melnādainajiem.

Brīdinājumā teikts, ka gads ir maksimālais laiks, kurā uzņēmums drīkstēs darboties, kamēr nebūs sasniegta minimālā vietējo melnādaino kontroles kvota. Likums, kas uzdod ārvalstniekiem piederošajiem uzņēmumiem to akciju kontrolpaketi nodot vietējo melnādaino rokās, tika pieņemts jau 2007. gadā. Likums jau piespiedis kalnrūpniecības uzņēmumus, tostarp valstī lielāko platīna ieguves firmu “Zimplats”, kas ir Dienvidāfrikas kompānijas “Impala” meitasuzņēmums, iesniegt akciju kontrolpaketes nodošanas grafikus. Taču pēdējā brīdinājumā paplašināts to uzņēmumu loks, uz kuriem attiecās akciju pārņemšana, un tajā iekļautas bankas, viesnīcas, izglītības iestādes un telekomunikāciju firmas.

Starp lielākajām ārvalstu bankām, kas darbojas Zimbabvē, ir britu “Standard Chartered Bank” un “Barclays Bank”. Pret ieceri pārņemšanas likumu attiecināt arī uz bankā gan iebilst finanšu ministrs Tendai Biti un centrālās bankas vadītājs Gideons Gomo, kuri uzskata, ka tas kaitēs ekonomikai.

Tikmēr Zimbabves prezidents Roberts Mugabe, pēc kura iniciatīvas 2000. gadā tika uzsākta balto fermeru zemju sagrābšanas politika, kas noveda pie savulaik plaukstošā lauksaimniecības sektora sabrukuma, piedraudējis, ka ārvalstu uzņēmumi, kas nepakļausies likumam, tiks konfiscēti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+