×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
16. aprīlis, 2015
Drukāt

Zīmols “Selga” akcijā “Par īstu bērnību” aicina ziedot zīdaiņu dzeltes diagnostikas iekārtu iegādei

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Zīmols “Selga”, turpinot korporatīvās sociālās atbildības iniciatīvu, aicina sabiedrību iesaistīties akcijā “Par īstu bērnību” un palīdzēt sarūpēt jaundzimušo dzeltes diagnostikas iekārtas Rīgas Dzemdību namam un P.Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcai, lai veicinātu savlaicīgu un mazulim saudzīgu bilirubīna līmeņa noteikšanu. Zīmola “Selga” sociālā kampaņa “Par īstu bērnību” norisināsies līdz 20.maijam, no katra akcijas laikā iegādātā zīmola “Selga” produkta 1 eiro cents tiks ziedots nepieciešamās diagnostikas aparatūras – bilirubinometru iegādei.

Statistikas dati liecina, ka Latvijā apmēram 50% laikā dzimušu bērnu un 85% priekšlaikus dzimušu bērnu tiek novērota jaundzimušo dzelte, kas rodas dēļ paaugstināta bilirubīna līmeņa asinīs. Fizioloģiskā dzelte mazulim nav bīstama, taču patoloģiskos gadījumos, ja  bilirubīna līmenis asinīs ir ievērojami paaugstināts un tas netiek savlaicīgi diagnosticēts un ārstēts, var veidoties būtiski jaundzimušā veselības un attīstības traucējumi. Augsts bilirubīna līmenis var tieši apdraudēt bērna nervu sistēmu, kā arī radīt jaundzimušā smadzeņu bojājumus, kam var būt neatgriezeniskas sekas.

Dana Erciņa-Užāne SIA “NP Foods” komunikācijas daļas direktore: “Jau ceturto gadu aicinām sabiedrību iesaistīties sociālā iniciatīvā “Par īstu bērnību” un kopā sarūpēt bērnu veselības stāvokļa diagnostikai un aprūpei nepieciešamās iekārtas. Kopumā šo gadu laikā, zīmola Selga sociālās iniciatīvas kampaņās ir piedalījušies vairāk kā seši miljoni Baltijas iedzīvotāju. Pateicoties iedzīvotāju līdzdalībai mums kopā ir izdevies sarūpēt mazuļu sirdspukstus kontrolējošu aparatūru piecām Latvijas slimnīcām, mazuļu elpošanas iekārtu Tartu bērnu slimnīcai Igaunijā un iegādāt 41 digitālos dzirdes aparātus bērniem ar dzirdes traucējumiem visā Baltijā. Kopā mums jau izdevies paveikt daudz un es ticu, ka mēs varam vēl vairāk! Mums ir svarīgi, lai visiem bērniem būtu iespēja izbaudīt īstu bērnību. Tāpēc arī šogad aicinām līdzcilvēkus iesaistīties un vairot labo, sniedzot atbalstu tiem, kam tas visvairāk ir nepieciešams!”

Rūta Dimanta, labdarības organizācijas Ziedot.lv vadītāja: “Katrai sabiedrībai ir svarīgi rūpēties par saviem bērniņiem. Labdarības akcija “Par īstu bērnību” ir lielisks piemērs uzņēmuma rūpēm jau vairāku gadu garumā. Labdarības organizācijai Ziedot.lv ir gods būt par šīs akcijas partneri un darīt labus darbus kopā ar zīmolu “Selga”.”

Dr. Ilze Kreicberga, neonatoloģe, Rīgas Dzemdību nama valdes priekšsēdētāja: “Rīgas Dzemdību nams allaž ir sekojis pasaules tendencēm dzemdību palīdzībā un jaundzimušo aprūpē. Pašlaik arvien vairāk dzemdību palīdzībā virzās uz to, lai mazulis un māmiņa dzemdību palīdzības iestādē uzkavētos pēc iespējas īsāku laiku. Viens no agrīna izraksta riska faktoriem ir pārmērīgas dzeltes attīstība, mazulim atrodoties jau mājās, kas nozīmē, ka mazulim ar māmiņu var nākties atgriezties ārstniecības iestādē. Savukārt, izmantojot bilirubinometru, mēs varam krietni paplašināt to bērnu skaitu, kam pārbaude tiek veikta pirms došanās mājās un nepieciešamības gadījumā uzreiz veikt procedūras, kas dzelti samazina. Mums ir patiess prieks, ka zīmols Selga arvien pievērš sabiedrības uzmanību bērnu veselības aprūpes jautājumiem, jo tikai izglītota sabiedrība spēj saprast un novērtēt to, ka tas darbs, ko šodien ieguldām mūsu bērnos, dos iespēju viņiem nākotnē augt un attīstīties veseliem, gudriem un spēcīgiem.”

Šogad akcija “Par īstu bērnību” norisināsies no 7.aprīļa līdz 20. maijam sadarbībā ar labdarības organizāciju Ziedot.lv. Akcijas periodā no katra pārdotā zīmola Selga produkta 1 eiro cents tiks ziedots jaundzimušo dzeltes diagnostikas iekārtu iegādei Rīgas Dzemdību namam un P.Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcai.

Zīmola Selga akcijas “Par īstu bērnību” noslēgumā par saziedotajiem līdzekļiem tiks iegādāta neinvazīva diagnostikas iekārta – bilirubinometrs, kas ļauj veikt bilirubīna līmeņa noteikšanas procedūru maksimāli saudzīgi gan mazulim, gan vecākiem, aiztaupot sāpīgo procedūru daudzumu jaundzimušajiem un spriedzi viņu vecākiem. Tā ir jaunākās paaudzes elektroniska iekārta, ar kuras palīdzību šo procedūru var veikt bez injekcijas, saņemot atbildi uzreiz.

Pērn akcijas “Par īstu bērnību” ietvaros, pateicoties sabiedrības līdzdalībai, tika sarūpēta jauna mazuļu sirdspukstus kontrolējoša aparatūra piecām Latvijas pilsētu un reģionālajām slimnīcām, kā arī mazuļu elpošanas iekārta Tartu bērnu slimnīcai Igaunijā. Savukārt kopš 2012.gada zīmola Selga sociālās iniciatīvas “Par īstu bērnību” ietvaros, pateicoties līdzcilvēku ziedojumiem, iegādāti 41 dzirdes aparāti bērniem ar dzirdes traucējumiem visā Baltijā.
Tirdzniecības vietās visā Latvijā Selga akcijas “Par īstu bērnību” zīmola Selga produkti ar būs pieejami jau no aprīļa, tie būs atpazīstami pēc īpašas akcijas uzlīmes.

Akcijas “Par īstu bērnību” video.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+