×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
15. aprīlis, 2015
Drukāt

Zināmas Cimzes balvas saņēmējas

Cimzes_balva

Publicitātes foto

Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) iedibināto Cimzes balvu izcilākajiem kultūrizglītības skolotājiem šogad saņems Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas skolotāja, Keramikas izstrādājumu dizaina izglītības nodaļas vadītāja Inese Pētersone un Jūrmalas Mūzikas vidusskolas klavierspēles skolotāja Irēne Štrause, LA.lv uzzināja LNKC.

Inese Pētersone 35 gadus veltījusi Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas attīstībai, mācību procesam un izglītojamo izaugsmei. Skolotājas interešu spektrs aptver gan topošo un esošo dizaina profesionāļu darbību un izglītību, gan plašākas sabiedrības izglītošanu dizaina jautājumos. Kopš 2004.gada I.Pētersone darbojas Dizaina Informācijas centrā kā projektu vadītāja un izstāžu kuratore. I.Pētersone izveidojusi Rīgas starptautisko jauno dizaineru biennāli, bijusi žurnāla “Dizaina Studija” sadaļas “Dizaina skola” redaktore, ap 50 publikāciju autore.

Irēne Štrause jau vairāk nekā 50 gadu māca klavierspēli Jūrmalas Mūzikas vidusskolā un 40 gadus vadījusi izglītības procesu skolā kā direktora vietniece. Viņas bijušie audzēkņi ir šobrīd pazīstami mūziķi un kultūras. I.Štrause ir viena no viedokļu līderēm klavierspēles mācību metodikas jomā – viņas izstrādātās klavierspēles izglītības programmas un metodes izmanto skolotāji mūzikas skolās visā Latvijā. Augstie pianisma standarti Latvijā, kas mūsu jaunajiem mūziķiem jau daudzus gadus ļauj gūt panākumus arī ārvalstīs, nebūtu iedomājami bez Irēnes Štrauses profesionālā prasīguma un ilggadējām rūpēm par klavierspēles nozares attīstību.

Cimzes balvas ieguvēju godināšana notiks 30. aprīlī plkst. 12 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā Kr. Barona ielā 1 kopā ar Kultūras ministrijas apbalvojuma pasniegšanu kultūrizglītības nozares talantīgākajiem audzēkņiem un viņu skolotājiem.

Cimzes balvas piešķiršanas mērķi ir novērtēt pedagogus par ilggadēju pedagoģisko darbību un būtisku ieguldījumu mācību un audzināšanas darbā, kā arī stiprināt kultūrizglītības jomas pedagogu profesijas prestižu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+