×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
27. septembris, 2016
Drukāt

Zināmas Ināras Teterevas stipendijas saņēmējas

Foto: Ieva Lūka, LETAFoto: Ieva Lūka, LETA

“Mecenātes Ināras Teterevas stipendija mākslā” šogad piešķirta četrām Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) studentēm, LA.lv uzzināja LMA.

Bakalaura programmā stipendijas ieguva glezniecības apakšnozares 3. kura studente Dārta Lote Bērziņa, grafikas apakšnozares 2. kursa studente Agate Lielpētere un maģistra programmā metāla dizaina 1. kursa studente Una Mikuda un glezniecības apakšnozares 1. kursa studente Marta Veinberga.

„Mecenātes Ināras Teterevas stipendijas mākslā – tā ir brīnišķīga iespēja jaunajiem māksliniekiem, dizaineriem un mākslas zinātniekiem. Mūsu piecu gadu sadarbība ar Teterevu fondu pierāda cik nozīmīgs atbalsts studentiem ir šī stipendija. Gluži kā atspēriena punkts, lai attīstītu sevi mākslas jomā un pilnveidotu savas zināšanas. Līdzšinējās stipendiātes ir veiksmīgi pierādījušas savu radošo potenciālu ne tikai Latvijas mērogā, bet arī starptautiskos pasākumos un konkursos. Sirsnīgi apsveicu jaunās stipendiju laureātes, kas izturējušas pamatīgu konkursu. Vēlu daudz radošu ideju un panākumu nākotnē!” par stipendijas pavērtajām iespējām stāsta Mākslas akadēmijas rektors Aleksejs Naumovs.

LMA Glezniecības katedras vadītājs Andris Vītoliņš stāsta, ka jaunā māksliniece Dārta Lote Bērziņa jau kopš pirmā kursa izcēlusies ar radošu strādāt gribu, daudz eksperimentē ar krāsu tehnoloģijām un optiskiem efektiem.

Agates Liepēteres darbus LMA Grafikas katedras vadītājs Guntars Sietiņš raksturo kā nevainojami tehniski izpildītus svaigā, it kā nedaudz rotaļīgā pieejā, kurā jaušams grafisks smalkums, telpas un kustības izjūta.

LMA Metāla dizaina katedras vadītājs Arvīds Endziņš stāsta, ka rotu mākslinieces Unas Mikudas neatlaidība atspoguļojas perfekti realizētajās rotās. Šobrīd Una pārstāv Latvijas Mākslas akadēmiju starptautiskā rotu izstādē “Joya Art Jewelry Fair”.

“Mecenātes Ināras Teterevas stipendijas mākslā” Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) studentiem piešķirtas jau piekto reizi pēc kārtas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+