×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
10. janvāris, 2014
Drukāt

Zināmi Lielās mūzikas balvas nominanti (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Māksliniece Laima Jansone muzicē festivāla "Rīgas Ritmi 2012" preses konferencē.

Paziņoti “Lielas mūzikas balvas 2013” nominanti, bet balvu par mūža ieguldījumu svinīgajā koncertā, kas 4. martā izskanēs Latvijas Nacionālajā operā (LNO), saņems operdziedātāja Regīna Frīnberga, portālam LA.lv apstiprināja balvas rīkotāju pārstāve Rinta Bružēvica.

Uz gada izcilākā Eiropas mūzikas notikuma Latvijā balvu pretendē Riharda Vāgnera operu tetraloģijas “Nībelunga gredzens” iestudējums LNO.

Nominācijā “Gada jaunais mākslinieks” balvai izvirzīti čelliste Gunta Ābele, koklētāja Laima Jansone un diriģents Jānis Liepiņš.

Uz gada koncerta balvu pretendē Jāzepa Vītola 150. dzimšanas dienai veltītais dziesmu svētku koncerts Latvijas Universitātes Lielajā aulā 2. jūlijā, baroka vijolnieka Enriko Onofri koncerts “Itāļu baroka šedevri” Senās mūzikas festivālā Rundāles pilī 13. jūlijā un Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra sezonas atklāšanas koncerts 25. septembrī Lielajā ģildē.

Gada uzvedumu izvēlēsies starp Jura Karlsona baleta “Karlsons lido…” iestudējumu LNO; Sergeja Prokofjeva operas “Mīla uz trim apelsīniem” iestudējumu LNO un Otorīno Respīgi operas “Ēģiptes Marija” iestudējumu festivālā “Dominante” Rīgas Sv. Pētera baznīcā, diriģents Viesturs Gailis, režisors Uģis Brikmanis.

Par izcilu darbu ansamblī nominēti klarnetists Mārtiņš Circenis, pianiste Herta Hansena un sitaminstrumentālists Artis Orubs.

Par izcilu interpretāciju balvai izvirzīti pianiste Arta Arnicāne, dziedātājs Rihards Mačanovskis un klarnetists Egīls Šēfers.

Nominācijā “Par izcilu sniegumu” nominēta dziedātāja Liene Kinča, saksofonists Oskars Petrauskis un pianists Reinis Zariņš.

Savukārt nominācijā “Gada jaundarbs” izvirzīti Jura Karlsona “Le lagrime dell’anima”/; Jāņa Petraškeviča Fantāzijskaņdarbs ansamblim “Darkroom” un Viļņa Šmīdberga Koncerts alta saksofonam un orķestrim.

Lielā mūzikas balva ir augstākais Latvijas valsts apbalvojums mūzikā, un šogad tā notiks 21. reizi. Kopš 1996. gada balvas pasniegšanas ceremonija notiek Latvijas Nacionālajā operā, bet tiešraidē to iespējams vērot Latvijas Radio un Latvijas Televīzijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. aizmirsts Raimonds Petrauskis, kas faktiski visur spēlē kopā ar savu brāli saxofonistu Oskaru…Tas, ka Oskars ir VIStalantīgākais saxofonists Latvijā, zināms visiem, bet brālis taču ir Oskara “labā roka”…
    VIņi nav jāšķir un jāliek katrs savā iedaļā!

  2. Kas ir NOMINANTS???

Draugiem Facebook Twitter Google+