Mobilā versija
Brīdinājums +17.8°C
Vitolds, Lolita, Letīcija
Otrdiena, 30. maijs, 2017
12. aprīlis, 2015
Drukāt

Zināmi pirmie “Plašā apvāršņa konkursa” finālisti (+FOTO, VIDEO)

Foto: F64Foto: F64

Raiņa un Aspazijas simtgadei veltītais Plašā apvāršņa konkurss veiksmīgi nonācis pusfinālu fāzē. Jau noslēdzies Rīgas un Pierīgas pusfināls Salaspilī (7. aprīlī) un Latgales pusfināls Balvos (10. aprīlī), priekšā pusfināli 14. aprīlī Bauskā, 23. aprīlī Talsos, 30. aprīlī Cēsīs.

Konkursa rīkotājus patīkami pārsteidzis gan dalībnieku skaits – pavisam 6604 skolēni no 101 skolas un 38 bibliotēkām, gan arī dalībnieku erudīcija un personiskā attieksme pret dzejniekiem. Arī LA.lv, klātienē vērojot pusfinālu Salaspilī, novērtēja bagātīgo izdomu un asprātīgos mākslinieciskos risinājumus, kā arī izvēlēto simboliku, kuru jaunieši bija iestrādājuši Aspazijai un Rainim veltītajos karogos. Tāpat bija patīkami dzirdēt prezentācijas labā, bagātā latviešu valodā un ar pārliecinošu argumentāciju.

Salaspilī tika noskaidroti pirmais Plašā Apvāršņa konkursa finālistu ducis: Alise Brizgo (Rīgas Franču licejs), Kristiāna Zukule (Ropažu novada bibliotēka), Elza Grudule (Garkalnes Mākslu un vispārizglītojošā vidusskola), Lote Veide (Rīgas Teikas vidusskola), Rota Gundega Klētniece (Ropažu novada bibliotēka), Agate Zariņa (Rīgas Juglas vidusskolas bibliotēka), Katrīna Balode (sākumskola “Taurenītis”), Elizabete Grīnberga (Rīgas Igauņu pamatskola), Kārlis Taube (Zvejniekciema vidusskolas bibliotēka), Renāte Grudule (Garkalnes Mākslu un vispārizglītojošā vidusskola), Klāvs Verners Vorslavs (Berģu Mūzikas un mākslas pamatskolas bibliotēka), Marta Liepiņa (Rīgas Teikas vidusskola).

Pusfinālu uzvarētāji tiksies finālā, kas maijā risināsies Rīgā, un 24 laureāti balvā iegūs iespēju piedalīties nedēļu ilgā bezmaksas nometnē jaunajiem lasītājiem Raiņa un Aspazijas iemīļotajā pilsētā Jūrmalā.

Turpināsim sekot Plašā apvāršņa konkursa norisēm, bet pielikumā – videoieskats pirmajā pusfinālā un saruna ar konkursa organizētājām, žūrijas loceklēm dzejnieci Inesi Zanderi un LNB Bērnu literatūras centra vadītāju Silviju Tretjakovu.

Pievienot komentāru

Tradicionālajā Brīvdabas muzeja gadatirgū - arī simtgadniece Emīlija TrankaleBrīvdabas muzejs nedēļas nogalē – 3. jūnijā no plkst. 9 līdz 18 un 4. jūnijā no plkst. 9 līdz 17 aicina uz tradicionālo Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgu, kurš risināsies jau 47. reizi un kurā piedalīsies unikāla meistare.
Draugiem Facebook Twitter Google+