Kultūra
Teātris un kino

Liepājas teātra 110. sezonā – jauni režisori 16


Liepājas teātra direktors Herberts Laukšteins un aktrise Inese Kučinska sola: “Jubilejas sezona būs interesanta.”
Liepājas teātra direktors Herberts Laukšteins un aktrise Inese Kučinska sola: “Jubilejas sezona būs interesanta.”
Foto – Karīna Miezāja

Liepājas teātris savā jubilejas sezonā piedāvās septiņus jauniestudējumus septiņu režisoru skatījumā, no kuriem trim šī būs debija Liepājā.

Režisors Ģirts Šolis iestudēs teātra dramaturģes Rasas Bugavičutes-Pēces teātra aizkulisēm veltītu darbu “Teātra putekļu stāstiņi”, Dmitrijs Petrenko iestudēs Mureja Šīzgala “LUV” un Aleksejs Girba sezonas atklāšanas izrādi – Frīdriha Dirrenmata “Vecās dāmas vizīte”. Šis režisors Liepājā esot nonācis zināmā mērā pēc režisora Konstantīna Bogomolova ieteikuma. “Dirrenmats ir sociālists, luga sarakstīta 1954. gadā, to var dēvēt par postbrehta garā rakstītu stāstu par sociālām un reizē mūžīgām lietām, kuras jāsavieno ar skatītāju interesi,” ieceri iezīmēja viesis no Maskavas. Liepājas teātra direktors Herberts Lauk­šteins jokoja – ar šo izrādi tiek sākta sezona, lai tās atklāšanas vakarā pēc izrādes uz skatuves varētu uznākt visa trupa. Nevienai izrādei vēl nav bijusi tik liela uzbūve, kas prasīšot septiņas stundas.

Pēc Dirrenmata lugas pirmizrādes 10. septembrī nākamā 5. novembrī priekškaru vērs Annas Zīgleres luga “51. fotogrāfija” Lauras Grozas-Ķiberes režijā. Kā teic režisore, arī šoreiz viņa palikusi uzticīga savai interesei par cilvēkiem, kuri ieņem atšķirīgu pozīciju. Izrāde būs stāsts par sievieti zinātnieci, kuru šajā jomā neviens negaida, kura izdarījusi visu, lai saņemtu Nobela prēmiju, tomēr to piešķir kādam citam. Daudz darba jaunā sezona sola prīmai Inesei Kučinskai, kura spēlēs galvenās lomas abos divos pirmajos šīs sezonas iestudējumos. “Dirrenmata lugā ir liels potenciāls veidot to ļoti dažādu. Tā kā mana varone sastāv no vienām protēzēm, esmu tikusi vaļā no horeogrāfiskiem uzdevumiem,” sacīja aktrise.

Lielākā intriga laikam saistās ar to, ka Aleksandra Vampilova “Vecāko dēlu” iestudēs nevis Konstantīns Bogomolovs, kā bija solīts iepriekš, bet gan Gaļina Poļi­ščuka. Režisoru maiņas iemesls ir Bogomolova lielā aizņemtība.

Dž. Dž. Džilindžers šajā sezonā iestudēs tikai vienu izrādi atšķirībā no citiem gadiem, kad Dailes teātra mākslinieciskajam vadītājam Liepājā uzticēja divas vai pat trīs izrādes sezonā. Šogad viņš noslēgs sezonu ar Antona Čehova “Platonovs un viņa sievietes.”

Ideju Teātra dienas koncertam piespēlējis televīzijas kanāls TV3, meklējot Liepājas teātra pazudušo lustru. Par šo zudību pēc teātra rekonstrukcijas runājot ne viens vien, taču patiesība ir tāda, ka tāda lustra pie teātra zāles griestiem nekad nav bijusi. “Patlaban meklējam šim darbam režisoru,” sacīja Herberts Laukšteins. “Es pats arī esmu šīs profesijas pārstāvis, taču man kā teātra valdes loceklim likumi liedz šo jauko darbiņu uzņemties. Tāda nu pie mums valstī ir tā kārtība.”

LA.lv