×
Mobilā versija
+7.2°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
19. septembris, 2013
Drukāt

Žurnālists Lapsa kriminālprocesu par savu grāmatu uzskata par safabricētu

LETALETA

Žurnālists Lato Lapsa par safabricētu uzskata tiesībsargājošo iestāžu uzsākto kriminālprocesu saistībā ar 2011.gadā iznākušo grāmatu “Cits ķēķis: zem likumīgā “jumta””, izriet no Lapsas paziņojuma medijiem.

 

Grāmatai ir vairāki autori un tā galvenā tēma pieteikta kā Latvijas specdienestu nekontrolējamība un visatļautība. 500 lappušu biezajā grāmatā aptuveni puse ir dokumenti un sarunu ieraksti.

{source}
<iframe width=”640″ height=”360″ src=”//www.youtube.com/embed/UxjS7BuekUs” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>
{/source}

“Šīs lietas organizētāji acīmredzot uzskata, ka, tā kā man ir nācies parakstīties par ziņu neizpaušanu šajā kriminālprocesā, viņi man ir efektīvi aizbāzuši muti un es nespēšu par šo lietu sabiedrībai sniegt nekādu informāciju – tāpat kā viņi cerēja, ka arī grāmatā publicētās ziņas nekad nenonāks līdz sabiedrībai,” mediju paziņojumā pauž Lapsa.

“Jau vistuvākajās dienās es atradīšu veidu, kā sabiedrībai tiesiskā veidā sniegt ziņas par šo kriminālprocesu un lomu, kas šajā lietā saskaņā ar tās safabricētāju un viņu “politiskā jumta” iecerēm ir ierādīta man,” raksta Lapsa.

Drošības policijas pārstāve Kristīne Apse – Krūmiņa informēja, ka šā gada aprīlī Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldē pēc privātpersonas iesnieguma tika uzsākts kriminālprocess par privātpersonas e-pasta korespondences nesankcionētu publicēšanu interneta portālā “www.pietiek.com”, kurā tika pārpublicēts grāmatas “Cits ķēķis: Zem likumīgā “jumta”” fragments.

Šā gada jūlijā pēc Ģenerālprokuratūras lēmuma tika apvienoti vienā lietvedībā uzsāktais Valsts policijas process ar Drošības policijā esošu procesu.

“Krimināllietas ietvaros ir kāda persona, kura tiek turēta aizdomās un ir persona, kurai ir piemērots procesuālais stāvoklis – persona, pret kuru ir uzsākts kriminālprocess. Ņemot vērā faktu, ka izmeklēšana joprojām turpinās, tās interesēs detalizētāka informācija netiks sniegta,” konkrētus vārdus Drošības policija nesauc.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+