×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
29. decembris, 2013
Drukāt

Žurnāls: NSA izspiego Eiropas-Āzijas zemūdens telekomunikāciju kabeļus

Foto - digitaltrends.comFoto - digitaltrends.com

ASV Nacionālā drošības pārvalde (NSA) vākusi svarīgus datus par galvenajiem telekomunikāciju kabeļiem starp Eiropu, Ziemeļāfriku un Āziju, svētdien raksta Vācijas žurnāls “Der Spiegel”, atsaucoties uz slepeniem dokumentiem.

Žurnāls atsaucas uz NSA dokumentiem, kuri datēti ar februāri un uz kuriem ir zīmogi “augstākās slepenības” un “nav paredzēti ārzemniekiem” un kuros aprakstīti pārvaldes panākumi zemūdens kabeļu sistēmas “Sea-Me-We 4” izspiegošanā.

Optisko šķiedru kabeļu tīkls sākas netālu no Francijas dienvidu pilsētas Marseļas un savieno Eiropu ar Ziemeļāfriku un Persijas līča valstīm un turpinās tālāk caur Pakistānu un Indiju līdz Malaizijai un Taizemei.

“Starp kompānijām, kurām tur ir daļa, ir “France Telecom”, kas tagad ir pazīstams kā “Orange” un joprojām daļēji pieder valstij, un “Telecom Italia Sparkle”,” raksta “Der Spiegel”.

NSA speciālisti uzlauzuši operatoru konsorcijam piederošu iekšējo mājaslapu, lai vāktu dokumentus par tehnisko infrastruktūru un tīkla pārvaldes informāciju, vēsta žurnāls.

“Nākotnē ir plānotas vēl vairākas operācijas, lai savāktu vairāk informācijas par šo un citām kabeļu sistēmām,” “Der Spiegel” citē NSA dokumentos rakstīto.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+