IIHF.COM

Zviedrija smagā cīņā uzvar Norvēģiju 0

Grūtu panākumu pasaules hokeja čempionāta spēlēs otrdien izcīnīja pagājušā gada spēcīgākā komanda Zviedrija, kas ar rezultātu 2:1 (0:0, 1:1, 1:0) pieveica Norvēģiju.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12

Spēles rezultātu 23.minūtē pretuzbrukumā atklāja tieši Norvēģija, kad atzīmējās Sondre Oldens, bet otrās trešdaļas beigu daļā izlīdzinājumu panāca Jūakims Lindstrems. Zviedrija turpināja spiest pretiniekus un uzvaras vārtus 48.minūtē guva Līnuss Klāsens.

Pirms tam vēl vienā A apakšgrupas mačā otrdien pie savas pirmās uzvaras tika Dānija, kas ar 4:1 (1:1, 2:0, 1:0) pārspēja Itāliju.

Cīņas rezultātu atklāja dāņu uzbrucējs Jespers Jensens, bet vēl pirmajā trešdaļā Djego Kostners panāca izlīdzinājumu. Tomēr turpinājumā precīzi bija arī Janiks Hansens, Emīls Kristensens un Kims Stāls, dodot Dānijai uzvaru.

A grupas vadībā ar astoņiem punktiem trijos mačos izvirzījusies Zviedrija, kurai ar septiņiem punktiem seko Kanāda, bet pie sešiem punktiem tikusi Norvēģija. Pieci punkti ir Francijai, pa trim punktiem Itālijai, Čehijai un Dānijai, bet viens punkts – Slovākijas kontā.

Tikmēr B grupā otrdien sākotnēji Somijas izlase ar rezultātu 4:0 (2:0, 2:0, 0:0) pārliecinoši pieveica Vāciju, tiekot pie sava pirmā panākuma turnīrā. Visus četrus vārtus somi guva pirmajās divās trešdaļās, kad atzīmējās Petri Kontiola, Jarko Imonens, Olli Palola un Leo Komarovs.

Savukārt Latvijas izlase saspringtā, bet ļoti svarīgā, mačā ar 5:4 (1:2, 3:2, 1:0) pieveica Kazahstānas valstsvienību, kas ir potenciālā B apakšgrupas pastarīte.

Pašlaik B apakšgrupā pirmo vietu ar deviņiem punktiem trīs spēlēs ieņem Krievija, bet ar sešiem punktiem seko ASV, Baltkrievija un Latvija. Ceturtā ar pieciem punktiem divos mačos ir Vācija, Somijai ir trīs punkti, Kazahstānas kontā viens punkts, bet bez punktiem joprojām cīnās pagājušā gada pasaules vicečempione Šveice.

Pasaules čempionātā 16 izlases sadalītas divās apakšgrupās, pa astoņām katrā, četrām labākajām kvalificējoties ceturtdaļfinālam.