Mobilā versija
Brīdinājums +15.0°C
Janīna, Linda
Svētdiena, 20. augusts, 2017
17. oktobris, 2013
Drukāt

Zviedrijas arhibīskapa amatā pirmo reizi ieceļ sievieti (2)

priestere

Luteriskās Zviedrijas Baznīca arhibīskapa amatā pirmo reizi ievēlējusi sievieti – Antju Jakelenu.

Vācijā dzimušo Jakelena, kura šobrīd ir bīskape Zviedrijas dienvidos esošajā pilsētā Lundā, arhibīskapa velēšanās atbalstīja teju 56 procenti no ekleziastiskās kolēģijas 324 locekļiem.

Pēc ievēlēšanas amatā Jekelana zviedru medijiem pauda prieku un pateicību, vienlaikus norādot, ka viņas ievēlēšana augstajā amatā baznīcā nav nekāds pārsteigums. “Mums jau 50 gadus vairākas sievietes ir mācītājs,” sacīja Jekelena. Arī citās valstu – ASV, Kanādas, Vācijas un Norvēģijas – luterisko baznīcu vadītāju amatos ievēlētas sievietes. “Uz starptautiskās skatuves jau esmu pavadījusi labu laiciņu un varu apgalvot, ka interese par sievietēm baznīcas līderu amatos aizvien pieaug,” raidsabiedrībai BBC stāstīja jaunā Zviedrijas Baznīcas vadītāja. Arī līdzišinējais Zviedrijas Baznīcas arhibīskaps Andešs Vejrids izteicies, ka “bija jau laiks” baznīcas vadītajas amatā iecelt sievieti.

Pievienot komentāru

Somijā kāds vīrietis sadūris vairākus cilvēkus (1)Turku pilsētā, Somijas dienvidrietumos, policija sašāvusi un aizturējusi kādu vīrieti, kurš bija sadūris vairākus cilvēkus.
Draugiem Facebook Twitter Google+