Mobilā versija
-0.3°C
Meta, Sniedze
Piektdiena, 2. decembris, 2016
17. oktobris, 2013
Drukāt

Zviedrijas arhibīskapa amatā pirmo reizi ieceļ sievieti (2)

priestere

Luteriskās Zviedrijas Baznīca arhibīskapa amatā pirmo reizi ievēlējusi sievieti – Antju Jakelenu.

Vācijā dzimušo Jakelena, kura šobrīd ir bīskape Zviedrijas dienvidos esošajā pilsētā Lundā, arhibīskapa velēšanās atbalstīja teju 56 procenti no ekleziastiskās kolēģijas 324 locekļiem.

Pēc ievēlēšanas amatā Jekelana zviedru medijiem pauda prieku un pateicību, vienlaikus norādot, ka viņas ievēlēšana augstajā amatā baznīcā nav nekāds pārsteigums. “Mums jau 50 gadus vairākas sievietes ir mācītājs,” sacīja Jekelena. Arī citās valstu – ASV, Kanādas, Vācijas un Norvēģijas – luterisko baznīcu vadītāju amatos ievēlētas sievietes. “Uz starptautiskās skatuves jau esmu pavadījusi labu laiciņu un varu apgalvot, ka interese par sievietēm baznīcas līderu amatos aizvien pieaug,” raidsabiedrībai BBC stāstīja jaunā Zviedrijas Baznīcas vadītāja. Arī līdzišinējais Zviedrijas Baznīcas arhibīskaps Andešs Vejrids izteicies, ka “bija jau laiks” baznīcas vadītajas amatā iecelt sievieti.

Pievienot komentāru

Poliju piemeklējis spēcīgs sniegputenis; daudzviet bloķēti ceļiSpēcīga sniegputeņa dēļ piektdien Polijā aptuveni 180 000 mājsaimniecību palikušas bez elektroapgādes un daudzviet valstī ceļus nobloķējuši nolūzuši koki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģisĪsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+