×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
3. marts, 2016
Drukāt

Zviedrijas jaundzimušajam princim dots vārds Oskars (1)

Foto - Leta/EPAFoto - Leta/EPA

Zviedrijas kroņprinceses Viktorijas un prinča Dāniela jaundzimušajam dēlam, kurš ir trešais rindā uz troni, dots vārds princis Oskars Kārlis Ūlofs, ceturtdien paziņoja karalis Kārlis XVI Gustafs.

Princis Oskars, kurš ir otrais kroņprinceses Viktorijas un prinča Dāniela ģimenē dzimušais bērns, pasaulē nāca trešdienas naktī Karolinskas slimnīcā Stokholmā. Dzimšanas brīdī viņš svēra 3,655 kilogramus un bija 52 centimetrus garš, un princim piešķirts Zviedrijas tālākā dienvidu reģiona Skones hercoga tituls.

Princis Dāniels, kurš bija klāt dēla dzimšanas brīdī un pārgrieza nabassaiti, sacīja, ka “mazulis un Viktorija jūtas ļoti labi”.

Par gadu jaunā prinča dzimšanai Zviedrijā atskanējis 21 zalves šāviens.

Zviedrijas Statistikas departamenta dati liecina, ka valstī pašlaik dzīvo 34 762 Oskari.

Kārlis XVI Gustafs žurnālistiem teica, ka vēl nav saticis savu jaunāko mazdēlu, jo ir saslimis ar gripu un nevēlas jaundzimušo aplipināt ar slimību.

Karalis Kārlis XVI Gustafs un viņa sieva karaliene Silvija tagad ir vecvecāki četriem mazbērniem, bet piektā mazbērna dzimšanu Zviedrijas karaļpāris gaida aprīlī.

38 gadus vecās Viktorijas un Dāniela pirmdzimtā princese Estelle pasaulē nāca 2012. gada februārī un nesen nosvinēja savu ceturto dzimšanas dienu.

Zviedrijas kroņprincese Viktorija un viņas bijušais fizkultūras skolotājs Dāniels Vestlings salaulājās 2010. gada 19. jūnijā Stokholmas katedrālē, ceremonijā pulcējot Eiropas monarhiju eliti.

Kad Viktorija mantos troni, viņa būs pirmā karaliene no Bernadotu dinastijas, kas Zviedrija valdījusi divsimt gadu. Princese Viktorija ir Zviedrijas karaļa Kārļa XVI Gustava un karalienes Silvijas vecākā meita. Viņa kļuva par kroņprincesi 1980. gadā, kad konstitūcijā tika veikts grozījums, kas paredz, ka par troņmantnieku kļūst monarha vecākais bērns neatkarīgi no dzimuma.

Pašreizējā karaliskā ģimene pēdējo gadu laikā ir piedzīvojusi monarhijas popularitātes atgriešanos, kas daļēji skaidrojams ar pasakām līdzīgajām karaļpāra bērnu kāzām un atvašu nākšanu pasaulē. Visi trīs Zviedrijas karaļpāra bērni ir precējušies ar vienkāršās tautas pārstāvjiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nu labi, ka ne Aleksandrs! Tiem galma pārstāvjiem šībers bija, ir aizvēries uz tiem krievu vārdiem. Absurds kautkāds!

Draugiem Facebook Twitter Google+