×
Mobilā versija
+12.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
14. janvāris, 2015
Drukāt

Zviedrijas “Lantmännen” pērk “Hanzas maiznīcu” īpašnieku Somijas “Vaasan Group”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Viena no lielākajām pārtikas ražotāju grupām Ziemeļvalstīs Zviedrijas “Lantmännen” panākusi vienošanos par to, ka iegādāsies Somijas uzņēmumu “Vaasan Group”, kam pieder arī Latvijas maizes un maizes izstrādājumu ražotājs un tirgotājs “Hanzas maiznīcas”, informēja “Lantmännen” pārstāvji.

“Vaasan Group” pašreizējais īpašnieks ir Lielbritānijas investīciju fonds “Lion Capital” .

Paredzēts, ka pēc apvienošanās “Vaasan” un “Lantmännen” struktūrvienība “Lantmännen Unibake” nostiprinās pozīcijas Baltijas jūras reģiona valstīs un papildinās kopīgo piedāvājumu ar vairākiem jauniem produktiem un konceptiem, norāda “Lantmännen” pārstāvji.

“Lantmännen” grupai pieder apmēram 8% “Vaasan” kapitāldaļu, un, veicot šo darījumu, tā iegūs īpašumā atlikušās kapitāldaļas. Pēc nepieciešamo atļauju saņemšanas “Vaasan” tiks pievienots “Lantmännen Unibake” – starptautiskam maizes ražošanas uzņēmumam, kas pieder “Lantmännen” grupai, kura ražo saldētu un svaigu maizi gan ēdināšanas pakalpojumu sniedzējiem, gan pārtikas mazumtirdzniecības nozarei.

“Mēs pievienosimies vadošam mūsu nozares uzņēmumam Ziemeļvalstīs, tādējādi paplašinot iespējas apkalpot klientus un patērētājus. Šī pievienošanās nozīmē arī plašākas starptautiskās attīstības iespējas un jaunas un aizraujošas perspektīvas “Lantmännen” un “Vaasan” darbiniekiem un vadītājiem. Šī pievienošanās iezīmē jaunu posmu abu uzņēmumu attīstībā,” sacīja “Vaasan” grupas izpilddirektors Esa Rautalinko (Esa Rautalinko ).

“Šī pievienošanās atbilst mūsu stratēģiskajiem mērķiem – uzņēmumā “Lantmännen Unibake” veicot maizes izstrādājumu ražošanu starptautiskā mērogā, mēs nostiprināsim stāvokli Ziemeļeiropā. “Vaasan” un “Lantmännen Unibake” viens otru savstarpēji papildinās dažādos veidos, un kopīgi mēs varam labāk reaģēt uz mainīgajām klientu vēlmēm un vajadzībām, paplašināt savu preču klāstu. Kā arī produktu attīstībā un inovācijās sasniegt lielāku kritisko masu, tādējādi uzlabojot piedāvājumu klientiem,” teica “Lantmännen” prezidents un izpilddirektors Pērs Olofs Nīmans (Per Olof Nyman).

Puses vienojušās, ka iegādes cenu neizpaudīs. Darījums ir jāpārbauda atbilstoši normatīvo aktu oficiālajām prasībām. Procedūru paredzēts pabeigt 2015.gada vidū, norāda “Lantmännen” pārstāvji.

“Vaasan Group” darbojas Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs. “Vaaasan” arī ieņem pirmo vietu pasaulē plāno sausmaizīšu ražošanā, bet otro vietu pasaulē – sausmaizīšu ražošanā, un ir arī nozīmīgs maizes izstrādājumu ražošanas uzņēmums Norvēģijā. Grupas neto apgrozījums 2013.gadā bija 414,5 miljoni eiro, tajā strādāja apmēram 2745 cilvēki Somijā, Igaunijā, Latvijā, Lietuvā, Zviedrijā un Norvēģijā.

“Lantmännen” ir lauksaimniecības kooperatīvs un Ziemeļvalstīs darbojas lauksaimniecībā, iekārtu būves, bioenerģijas un pārtikas produktu ražošanā. “Lantmännen” īpašnieki ir 32 tūkstoši Zviedrijas lauksaimnieku, un tajā strādā vairāk nekā 8000 darbinieku, tā darbojas vairāk nekā 20 valstīs. “Lantmännen” darbojas industriālās lauksaimniecības jomā, apstrādājot aramzemes platības un audzējot galvenokārt graudaugus.

“Hanzas maiznīcas” izveidota 1994.gadā, kad viens no somu lielākajiem maizes ražotājiem “Vaasan&Vaasan” no “Ave Lat grupas” nopirka akciju kontrolpaketi četros maizes ražošanas uzņēmumos – “Rīgas maizniekā”, “Rēzeknes maizniekā”, “Abrā” un “Baltmaizniekā”. Visi četri uzņēmumi apvienoti ar vienu zīmolu – “Hanzas maiznīca”, kā arī vienā uzņēmumā, kura nosaukums ir “Hanzas maiznīcas”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+