×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
25. oktobris, 2015
Drukāt

ZZS draudējusi boikotēt budžetu, ja valdība lielajām pilsētām neiedalīs 53 miljonus eiro (6)

Foto-LETAFoto-LETA

Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) valdes loceklis, ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis.

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) solījusi boikotēt nākamā gada valsts budžeta pieņemšanu, ja valdība nenolems tuvākajiem gadiem palielināt budžeta izdevumus par 53 miljoniem eiro, tādējādi minēto summu piešķirot deviņām lielajām Latvijas pilsētām, lai gan Latvijas Banka šādu soli sauc par neapdomīgu, 25.oktobrī vēstīja TV3 raidījums “Nekā Personīga”.

Pirms nedēļas valdības sēdē šāds lēmums tika pieņemts, lai gan kā izskatāmais jautājums Ministru kabineta sēdē tas parādījās pēkšņi, jo noteikumu redakcija nebija tapusi valdībā, bet gan koalīcijas padomes darba grupā, vēsta raidījums.

Lielās pilsētas, izņemot Rīgu un Rēzekni pārvalda mēri no valdības partijām. Ventspilī, Liepājā, Jelgavā un Jūrmalā pie varas ir ZZS. Daugavpilī, Jēkabpilī un Valmierā “Vienotību” atbalstošas partijas. Taču kāds valdošās koalīcijas politiķis, kas nevēlējās minēt savu vārdu, raidījumam atklāja, ka neizpildīt lielo pilsētu mēru prasības nebūtu bijis iespējams, jo ZZS draudējusi tādā gadījumā boikotēt budžetu.

ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis savā ziņā to nenoliedz un raidījumam stāsta, ka zināmā mērā tas tā ir bijis. “Kāpēc? Tāpēc, ka mēs esam pašvaldībās un reģionos sakņota partija un es no tā nekaunos. Pašvaldību savienības un pašvaldību viedoklis man ir bijis zināmā mērā saistošs,” sacīja Brigmanis.

Savukārt Latvijas Bankas padomes loceklis Edvards Kušners uzskata, ka valdība sāk uzvesties kā ekspremjera Aigara Kalvīša laikos, kad lielāko interešu lobisti budžetu izpleta pēc savām vajadzībām, neraugoties uz to, vai valsts tēriņus var, vai nevar atļauties.

“Valdības lēmums nozīmē, ka, izmantojot zināmas manipulācijas, ir piešķirti 53 miljoni eiro lielo pilsētu vajadzībām un šai naudai nav segums ne no valsts budžetu ieņēmumu puses, ne arī no struktūrfondiem,” raidījumam atzina Kušners.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Malacis! Pareizi, jo nauda toks notrallināta Vienotības dzīr;es kopā ar NA! Uz pohām pieaicinas Saskaņu! Naudiņu izlietospilsētu vajadzībām, nevis Rīgā notrallinās!. Cilvēki, saskatat , kas ir lietderīgāk?

  2. Aivariņš turpina valdīt un skaldīt!

  3. Liela nauda un ZZS un tad vel 10 % dalītājam? Kampiens? Labs kampiens!!! Labs kampiens no nodokļu naudas savai ķešai…
    Var negaidīti nokrist meteorīts, bet nauda gaidīti…

  4. ATKAL LIELAJĀM PILSĒTĀM kā pie lielā kaimiņa…. KĀPĒC 53 miljonus neiedalīt MAZAJĀM PILSĒTĀM??? KAD mainīsies scenārijs un 53 miljoni tiks laukiem?????????? KAD TAS BŪS LATVIJĀ??????????? KAD BRIGMANIS UN PĀRĒJIE NEKAUŅAS LATVIJU REDZĒS KĀ VIENOTU VALSTI??? VAI NEPIETIEK AR VALSTI “RĪGA”??? Kur atradušies 53 miljoni, ja STRAUJUMAI un VALDĪBAI NAUDAS NAV NE VESELĪBAI, NE SKOLOTĀJIEM, NE PENSIJU INDEKSĀCIJAI?????????? Brigmaņa kungs darbojas kā šantāžists… ZZS TIEŠĀM NEKAD NAV DARBOJUSIES LATVIJAS UN LATVIEŠU INTERESĒS!!? Atkal taisa kārtējo ambrāžu!??

    • Jā, tiešām interesanti, kāpēc trūcīgākās tiek uzskatītas tieši lielās pilsētas? ZZS paties ir kļuvusi bezgalīgi populistiska partija, kas uztraucas tikai par saviem reitingiem. Nu un, tā kā tagad viņi varēs paziņot, ka ir “izcīnījuši” 35 miljonus, Latvijas vēlētājiem tādas lietas patīk.

  5. ZZS ir tikpat pretvalstisks radījums kā SC !!Skolām,slimnicām,poličiem ,priv.bērnudārziem utt.naudas nav,BET redz Hūte un Ušaks ir ar pliku pakaļu un nu Brigmanis kā īstens komunistu zubrs ,ar draudiem ,uzspļaujot valsts interesēm,pieprasa savam Ventspils krāsainajam ākstam kabatas naudu.Ušaks arī cauriem stringiem Maltā atpūtās.ZZS NEKAD !!!nav darbojusies Latvijas un latviešu interesēs.Paklausoties to sazieķēto krimiķi Krievijas TV,viņam sen jāsēž par pretvalstisku blēšanu.Brigmanis nekādi nespēj izkūņoties no PSKP darba metodēm.Draudi,šantāžas utt.Morāli kropļi.

Draugiem Facebook Twitter Google+