Foto: Shutterstock

10 padomi, lai neatliktu ieplānotos darbus un laiks neaizietu vējā 0

Jums ir daudz ieceru, kuras vēlaties paveikt šodien. Tad jums piezvana draugs un jūs kādu laiku sarunājaties. Pēc tam uz dažām minūtēm ielūkojaties sociālajā tīklā “Facebook”. Jūs jūtaties izsalcis un nolemjat noskatīties iemīļoto raidījumu, ēdot kādu uzkodu. Drīz vien diena ir vējā un jūs brīnāties: “Ko es šodien īstenībā esmu izdarījis?”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Bez smiekliem neiztikt! Prezidentu šodien uzjautrinājis kāds jaunietis, kurš viņu nosaucis neparastā vārdā
TV24
“Notiek cepšanās visaugstākajā temperatūrā.” Slaidiņš par to, ka Kremlis kritis histērijā un draud ar triecieniem
Krievijai negaidīts sitiens zem jostasvietas – laikapstākļi var satracināt tautu 85
Lasīt citas ziņas

Mums visiem pieder 24 stundas. Kamēr daži cilvēki tajās izdara ļoti daudz, citi smagi cīnās, lai kaut kas no iesāktā tiktu pabeigts. Ja vēlaties paveikt darāmos darbus, jums jātiek pāri prokrastinācijai jeb darbu atlikšanai. Portāls “lifekack.org” piedāvā desmit vienkāršus veidus kā ar šo paradumu tikt galā.

1. Uzstādiet sev mērķus

Ja jūs tiešām vēlaties pabeigt lielus darbus, uzstādiet sev mērķus. Un nedomājiet tikai par mērķiem vien. Patiesībā jums no savas galvas jāizvelk ārā savi sapņi un jāuzraksta tie uz papīra. Uzrakstiet savus mērķus. Padariet tos pēc iespējas konkrētākus.

CITI ŠOBRĪD LASA

Septiņdesmitajos gados pētījumā Hārvarda Universitātes Biznesa administrācijas maģistra programmas studentiem jautāja: “Vai jūs esat noteikuši skaidrus, uz papīra definētus mērķus savai nākotnei un izveidojuši plānus, kā tos sasniegt? Tikai trīs procenti no absolventiem bija uzrakstījuši uz papīra savus mērķus un plānus. Pēc desmit gadiem absolventus aptaujāja vēlreiz. Tie trīs procenti absolventu, kam bija skaidri, uz papīra definēti mērķi, pelnīja vidēji par desmit reizēm vairāk nekā pārējie 97 procenti no kursa.

Neatkarīgi no tā, vai jūsu mērķis ir pelnīt lielu naudu, mērķu uzrakstīšana uz papīra ir sevi pierādījusi kā līdzeklis, kurš cilvēkiem palīdz paveikt iecerēto. Kad jūs uzrakstāt uz papīra konkrētus, izmērāmus mērķus, jums būs kāds virziens, uz kuru tiekties. Piemēram, tā vietā rakstītu, ka “Es uzrakstīšu grāmatu”, labāk rakstiet: “31. decembrī es uzrakstīšu 20 lapaspušu garu grāmatu bērniem un iesniegšu to pieciem izdevējiem.”
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.