Foto: Pixabay

Četri vienkārši rituāli, kas palīdz no rītiem vieglāk pamosties 7

Tiem cilvēkiem, kas pēc savas būtības ir pūces, agrie rīti bieži vien sagādā īstenus pārbaudījumus. Lūk, daži ieteikumi, kā iemācīties savam organismam pamosties agrāk, tā padarot rītus par patīkamiem!

Reklāma
Reklāma

1. Atstāj aizkarus atvērtus

Kokteilis
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Mākslīgais intelekts nosauc piecus “neveiksmīgākos” latviešu politiķus 115
Kokteilis
Izplatītas frāzes, ko vedeklām labāk neteikt vīramātēm 1
Lasīt citas ziņas
Foto: Pixabay

Cilvēki gadsimtiem ilgi ir modušies līdz ar saullēktu, pateicoties saules stariem. Ja mēs aizvien paļauties uz gaismas maģisko ietekmi uz cilvēka organismu, tad arī rīti kļūtu daudz vieglāki un patīkamāki. Ejot gulēt atstāj aizkarus atvērtus vai arī izmanto tikai plānos dienas aizkarus. Bez tam, ir zinātniski pierādīts, ka miega hormons melatonīns izstrādājas tikai tumsā, tāpēc pamosties pilnīgi tumšā istabā būs daudz grūtāk nekā tad, ja logos iespīdēs gaisma.

CITI ŠOBRĪD LASA

2. Kafijas vietā izvēlies ūdeni ar citronu

Foto: Pixabay

Šo noteikumu ievēro daudzas slavenības. Glāze silta ūdens ar mazliet piejauktu citrona sulu ne tikai palīdz pamosties, bet arī paātrina metabolismu, palīdz izvadīt toksīnus, sekmē imunitāti un palīdz cīnīties ar vīrusiem.

3. Izstaipies

Foto: Pexels

Protams, ka vingrošanai no rīta laiks būs tikai retajam no mums, taču izstaipīt plecus un kaklu pēc miega, kā arī dažas reizītes pietupties un pieliekties gan nenāktu par skādi. Tikai 3-4 vingrojumi palīdz asinīm sākt pa ķermeni cirkulēt straujāk, kā rezultātā sāk izdalīties tāds hormons kā endorfīns, kas savukārt palīdz tev daudz ātrāk pamosties un justies modram.

4. Izdomā patīkamu rīta rituālu

Foto: Pixabay

Parasti agri rīti mums asociējas ar rūpēm: ātri sataisīties uz darbu, rīta kņadā palīdzēt bērniem tikt uz skolu, ātras brokastis… Taču tu vari radīt citu asociāciju saviem rītiem, kas tev patiks daudz labāk. Piemēram, pacenties pamosties agrāk par citiem, saraksti dienas plānus, pagatavo brokastis, kas tev garšo, turklāt, ja darīsi to visu, kamēr citi guļ – paspēsi izdarīt daudz vairāk un arī diena sāksies patīkami.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.