Laukos
Mežsaimniecība

Āfrikas cūku mēris šonedēļ konstatēts 13 mežacūkām0

Foto – Shutterstock

Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektori šonedēļ konstatējuši 13 jaunus Āfrikas cūku mēra (ĀCM) saslimšanas gadījumus mežacūku populācijā Latvijā, liecina PVD publiskotā informācija.

Saslimšana ar ĀCM šonedēļ konstatēta trim mežacūkām Durbes novada Vecpils pagastā, divām mežacūkām Kuldīgas novada Turlavas pagastā.

Tāpat saslimšana ar ĀCM konstatēta arī pa vienai mežacūkai Aizputes novada Lažas pagastā, Burtnieku novada Rencēnu pagastā, Kuldīgas novada Snēpeles pagastā, Pārgaujas novada Straupes pagastā, Skrundas novada Nīkrāces pagastā, Tukuma novada Lestenes pagastā, Valkas novada Kārķu pagastā un Zilupes novada Zaļesjes pagastā.

Līdz ar to mežacūku populācijā ĀCM šogad kopumā konstatēts 165 mežacūkām 42 novadu 83 pagastos.

Saistītie raksti

LETA jau vēstīja, ka ĀCM Latvijā pirmoreiz tika reģistrēts 2014.gada jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas. Tā ir ļoti bīstama saslimšana, un mājas cūku novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks.

PVD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas veic pārtikas aprites un veterinārmedicīnas nozares valsts uzraudzību un kontroli.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
“Varu tikai šausmināties par to, kā cilvēki raksta internetā.” Kas visvairāk kaitina filoloģi Ligitu Paegli?
Intervija 1 stunda
IK
Ilze Kalve
Pasaulē
“Ir jābūt gataviem arī mazāk labvēlīgai situācijas attīstībai.” Vēstniece nosauc visbūtiskāko šībrīža aicinājumu Latvijas pilsoņiem, kuri dzīvo Lielbritānijā
6 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
Kāpēc Kurzeme nesākas Bolderājā. Kur beidzas vēsturiskā Vidzeme un sākas Latgale? Intervija ar Jāni Turlaju
Intervija 5 stundas
AO
Andris Ozoliņš
Ekonomika
Energoefektivitātes milzis Piņķos: kā Saules ielas 2 iedzīvotāji panāca, ka par siltumenerģiju būs jāmaksā trīs reizes mazāk
21 minūtes
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Viens gan ir jāsaprot – vīrusi neatnāk, lai mūs tikai pabaidītu, tie atnāk uz palikšanu
4 stundas