Edgars Rinkēvičs.
Edgars Rinkēvičs.
Foto – Timurs Subhankulovs

“Atgriezos bērnībā! Auč!” Prezidenta ieraksts sociālajos tīklos atgādina par populāru bērnības traumu 60

Latvijas valsts prezidents Edgars Rinkēvičs sociālajos tīklos ievietoja bildi no Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja, kur parādīts, kā kādreiz rāva mandeles.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šajos 5 datumos dzimušas īstas kompānijas dvēseles, viņi burtiski izstaro gaismu visur, kur iet
Putins brīdina NATO dalībvalstis Eiropā nespēlēties ar uguni 58
Kokteilis
FOTO. “Neizsakāmi lepojamies!” Madaras Raabes un Kiviča meita godam pārstāvējusi Latviju starptautiskā līmenī
Lasīt citas ziņas

Sekotāji komentāros raksta, ka tā ir viņu bērnības trauma – esot bijis sāpīgi un pēc tam pat pie zobārsta bail muti taisīt vaļā.

Šobrīd gan šādu medicīnisku procedūru veic reti, mandeles mazliet bēniem tiem saldētas, bet vecākiem cilvēkiem tās var piededzināt.

CITI ŠOBRĪD LASA

LA.LV Aptauja

Vai arī tev tik izrautas mandeles bērnībā?

  • Jā, atceros ar šausmām
  • Jā, bet nebija tik traki
  • Nē, nav veikta šāda procedūra

Pirmā pastāvīgā ekspozīcija izveidota 1945. gadā bijušajā vācu karavīru atutošanas darbnīcā. Taču par oficiālo muzeja sākumpunktu uzskata 1957. gadu, kad Stradiņš neilgi pirms nāves savu kolekciju uzdāvināja valstij. Tā uz viena cilvēka privātas kolekcijas bāzes, turklāt laikā, kad kolekcionēšana tika nosodīta kā buržuāziska dzīvesstila iezīme, tapa pirmais medicīnai un veselībai veltītais muzejs visā tālaika Padomju Savienības teritorijā, vēsta muzeja mājaslapā ievietotā informācija.

Pirmos apmeklētājus muzejs uzņēma 1961. gada 20. jūlijā jau tagadējās telpās Antonijas ielā. Muzeja atklāšanas brīdī tajā bija 12 300 dažādu priekšmetu un vairāk nekā 9000 senu grāmatu. Nozīmīgu ekspozīcijas daļu veidoja arī latviešu farmaceita Dāvja Blūmentāla, profesora Jāņa Maizītes un Rīgas un Kurzemes farmaceitu biedrību kolekcijas. Vēlāk tā kļuva par pamatu Farmācijas muzejam, kas apmeklētājiem tika atvērts 1987. gadā. Farmācijas muzejā tobrīd darbojās arī pilnvērtīga aptieka un augu tēju degustācijas telpa.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.