Foto: Shutterstock

Atkal beigta pele uz lieveņa. Kāpēc kaķi nes mājās nomedītos grauzējus un putnus? 10

Šī aina ir labi pazīstama daudziem kaķu īpašniekiem: Jūs atverat durvis, lai ielaistu savu mīluli vakariņās, bet – ak vai, ko gan viņš atkal nolicis uz paklājiņa pie durvīm? Nokostu peli vai putniņu, protams.

Reklāma
Reklāma

Nekrietns slepkava?

Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā
“Piedodiet, bet mājās jūs netiksiet!” Ukraina skaidro pavisam reālos frontes sabrukšanas iemeslus 85
TV24
Vitenbergs: Baumu līmenī ik pa brīdim izskan, ka parlamentārā sekretāre ir “nokodusi” ministri
Lasīt citas ziņas

Šāda rīcība mulsina daudzu kaķu īpašniekus. Kāpēc galu galā kaķim būtu jānogalina putni un grauzēji, ja viņa bļoda ir piepildīta līdz malām? Vai viņš nerīkojas nekrietni?

Taču pirms atzīt savu minci par aukstasinīgu slepkavu, vajadzētu saprast, kāpēc mājdzīvnieks šādi uzvedas. Pirmkārt un galvenokārt, kaķi ir dabiski dzimuši mednieki.

CITI ŠOBRĪD LASA

Jaunākie pētījumi par kaķu ietekmi uz putnu un grauzēju populāciju liecina, ka minči katru gadu nogalina miljardiem mazo radību. Taču tas viņus nepadara ļaunus, bet gan vienkārši ārkārtīgi labi pielāgotus gaļēdāju dzīvesveidam.

Neskatoties uz to, ka pirmo reizi tika pieradināti gandrīz pirms 10 000 gadiem, kaķi saglabājuši savvaļas senču dedzīgos medību instinktus, kā arī īpašo gremošanas sistēmu, kas bez problēmām ļauj sagremot jēlu gaļu.

Medību gudrības ģimenei

Tomēr, būsiet pamanījuši, ka daudzi kaķi savu laupījumu nemaz neēd. Reizēm pat līdz galam nepiebeidz un atnes saimniekiem atrādīt, ka rotaļājas ar savu pusdzīvo medījumu (ja jums kādreiz ir nācies dzenāt ievainotu peli pa savu priekšnamu, tad jūs to zināt vislabāk).

Interesanti, ka kaķenes šādas „dāvaniņas” saviem saimniekiem mēdz nest biežāk nekā runči. Taču viņām ir savi iemesli. Savvaļā kaķu mātes māca saviem pēcnācējiem, kā ēst, atnesot mājās mirušu vai ievainotu medījumu.

Mājas kaķi ar neko neatšķiras. Tiesa, šajā modernizēto mājas kaķu laikmetā vairumam kaķeņu nav pēcnācēju, kuriem nodot savas medību gudrības.

Atstājot mirušu grauzēju uz lieveņa, jūsu kaķis pilda dabisko mātes vai skolotāja lomu. Jūs, viņas mīlošais īpašnieks, esat kaķa ģimene. Un atklāti sakot, kaķi labi zina, ka jūs nekad nebūtu varējis pats noķert šo garšīgo peli.

Tāpēc, pirms jūs pārmācāt kaķi par viņa nāvējošajiem ieradumiem, saprotiet, ko šī viņa uzvedība patiesībā nozīmē. Sākot no ēšanas līdz dabisko vajadzību nokārtošanai, jūsu kaķa ieradumi balstās uz ļoti attīstītu izdzīvošanas instinktu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.