Kultūra
Māksla

Atkritumi vai māksla. Vīlandē aplūkojama Latvijas un Igaunijas atkritumu izstāde “PROM no acīm, PROM no prāta”0

Publicitātes foto

Vides risinājumu institūts (VRI) un projekta “WasteArt” partneri ar prieku paziņo, ka no 13.maija, Kondas naivās mākslas centrā, Igaunijas pilsētā Vīlandē, ievērojot visus apmeklētāju un darbinieku drošības noteikumus, atkal ir iespējams apmeklēt laikmetīgās mākslas izstādi “PROM no acīm, PROM no prāta”.

Kā portālu LA.LV informēja VRI, 2020.gada marta sākumā Igaunijā un Latvijā izsludinātās ārkārtas situācijas dēļ Kondas naivās mākslas centrs savas durvis apmeklētājiem slēdza.

Šobrīd abās kaimiņvalstīs mīkstināti ierobežojumi, kā arī brīvai Baltijas valstu iedzīvotāju ceļošanai no 15.maija atvērs iekšējās robežas.

Publicitātes foto

Kondas naivās mākslas centra darbinieki parūpējušies par visu nepieciešamo, lai izstādes apmeklētāji, neriskējot ar savu veselību, līdz pat 14.jūnijam varētu apmeklēt 17 starptautiski atzītu mākslinieku laikmetīgās mākslas izstādi, kuras mērķis ir pievērst uzmanību atkritumu problēmai un pārmērīga patēriņa dzīvesveidam.

Starptautiskā izstāde “PROM no acīm, PROM no prāta” projekta “WasteArt” ietvaros aicina pievērst uzmanību tam, ka atkritumi pēc to izmešanas neizgaist, tie joprojām krājas milzīgos kalnos un nesadalās vēl gadu simtiem.

Lai risinātu šo problēmu,

izstāde rosina Latvijas un Igaunijas iedzīvotājus pārdomāt savus ikdienas lēmumus, mazināt saražoto atkritumu daudzumu,

kā arī apsvērt atkārtotas izmantošanas un pārstrādes iespējas.

Publicitātes foto

Kondas naivās mākslas centrs ir jau ceturtā ceļojošās izstādes pieturas vieta, kurā apskatāmi 17 starptautiski atzītu mākslinieku darbi, kas veidoti no atkritumos iegūtiem materiāliem.

Mākslas darbi variē no diskrētām vīzijām un publiskas nepakļaušanās līdz pat metafiziskām pārdomām, dokumentāliem attēlojumiem un praktisku risinājumu meklējumiem.

Piedāvājot dažādu mākslinieku interpretācijas par atkritumos iegūto materiālu izmantošanas iespējām, izstāde aicina apmeklētājus paraudzīties uz atkritumiem no cita skatu punkta – kā uz materiālu un resursu jaunu produktu un pakalpojumu veidošanai.

Izstādē piedalās Varvara un Mars (EE), Jākobs Kirkegārds (DK), Marta Murats (EE), Kiwa (EE),
Ansis Starks (LV), Andrē Avelas (NL/PT), “Mikroklimatu laboratorija”, Annehīne Meijera & Gerts Jans Gerlačs (NL), Johanna Lorengele (DE) un Gatis Kreicbergs (LV), Ieva Krūmiņa (LV), Džeraldīne Huarez (SE/MX), Džastins Tailers Teits (CA), Vilems Boels (BE), Timo Tots (EE), Elēna Redaellī (NO/IT).

Saistītie raksti

Izstāde “Kondas centrā” Vīlandē, Igaunijā būs atvērta līdz 14.jūnijam, tālāk tā ceļos uz “Igaunijas Ceļu muzeju”, kur to varēs apskatīt no 20. jūnija līdz 30. augustam.

Izstāde apmeklētājiem atvērta Kondas naivās mākslas centra darba laikā katru dienu no plkst. 11.00 līdz 18.00. Ieeja bez maksas.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
ZD
Zane Dzene
Kultūra
Aktuālā kino izlase
1 diena
LE
LETA
Kultūra
Austrija pašnodarbinātajiem māksliniekiem maksās 1000 eiro ikmēneša pabalstu
2 dienas
LE
LETA
Kultūra
Tapusi dokumentālā īsfilma par pirmo zināmo Latvijas džeza pianistu
2 dienas

Lasītākie

LE
LETA
Veselam
Latvijā atklāts viens jauns Covid-19 inficēšanās gadījums
19 minūtes
Raivis Šveicars
Ekonomika
Kur “audzē” citronskābi, antibiotikas, vitamīnus un vakcīnas? “Biotehniskā centra” noslēpumainie bioreaktori
1 stunda
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Varbūt vienreizējās lietošanas masku vietā var lietot vairākās kārtās salocītu agroplēvi?
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Vai maija pēdējā diena būs saulaina? Laika prognoze svētdienai
1 stunda
LE
LETA
Veselam
Bērnu tiesību aizsardzības inspekcija atklāj, kas ārkārtas situācijas laikā visvairāk satrauc pieaugušos
28 minūtes