Latvijā
Kriminālziņas

Nošāva un apraka mežā… Attaisno dubultslepkavībā apsūdzētos2

Foto: Shutterstock

Vakar Kurzemes rajona tiesā Kuldīgā tika attaisnoti dubultslepkavībā apsūdzētie Nauris Ratnieks un Aigars Jēkabsons.

A. Jēkabsons gan saņēma gada un sešu mēnešu cietumsodu par nelegāla ieroča turēšanu (kopā ar iepriekš neizciesto sodu – trīs gadus un sešus mēnešus), bet tiesas zālē netika apcietināts.

Tiesneses Dainas Alksnes spriedumu varēs pārsūdzēt desmit dienu laikā, kad tas būs pie­ejams pilnībā. Ja prokuratūra spriedumu nepārsūdzēs, tad tiesa nosūtīs krimināllietu atpakaļ prokuratūrai, kas savukārt nodos to policijai atkārtotai izmeklēšanai.

Lieta jāizmeklē, jo vardarbīgā nāvē mirušo līķi ir, bet apsūdzēto vairs nav – tie, kas bija, ir attaisnoti…

Līdztekus spriedumam tiesnese gatavo arī blakuslēmumu par paviršo krimināllietas izmeklēšanu, amatpersonu pārkāpumiem, pazudušiem pierādījumiem utt.

Par šo krimināllietu “LA” rakstīja pagājušā gada 16. oktobrī. Pirms deviņiem gadiem, 2009. gada 29. decembrī, no Ēdoles pagasta “Ābeļkroga” viensētas pazuda 57 gadus vecais Harijs Austers un viņa 82 gadus vecā māte Zelma Voiceha. Notikuma vietā atrada asinis, bija daudz spekulāciju par notikušo, taču pazudušos neatrada.

Pret toreiz aizdomās turamajiem, tostarp diviem, kas pēc tam atradās uz apsūdzēto sola, policijai nebija pietiekami daudz pierādījumu.

Iespējams, tiesībsargājošās iestādes nebija pietiekami pastrādājušas.

Bet lieta jaunu pagriezienu ieguva 2016. gadā, kad atrada līķus. Tos, noraktus apmēram 600 metrus no vecās Ventspils šosejas Padures pagasta mežā, uzrādīja Kuldīgas novada iedzīvotājs N. Ratnieks.

Viņa rīcības motīvi nav līdz galam skaidri, bet zināms, ka vīrietis līķu atrašanās vietu izlēma policijai parādīt laikā, kad viņu kopā ar vēl citiem Ēdoles huligāniem turēja aizdomās par invalīda noslīcināšanu vietējā dīķī. Šajā lietā jau notikusi tiesvedība, bet tagad nozīmēta papildu izmeklēšana. Vismaz pagaidām Ratnieks invalīda slīcināšanas lietā sodīts nav bijis. Šīs lietas izmeklēšanas laikā Ratnieks norādīja, kur 2009. gadā aprakti līķi, un teica, ka slepkava esot viņa paziņa A. Jēkabsons.

Uz apsūdzēto sola nokļuva gan Ratnieks, gan Jēkabsons, kurš savukārt norādīja, ka slepkava ir Ratnieks. Abi bija īslaicīgi aizturēti, pēc tam nokļuva uz brīvām kājām un savu vainu slepkavībā noliedza. Jēkabsons tikai atzīst, ka nelikumīgi ieguvis un glabājis pistoli ar patronām.

Prokurors Juris Siders uzskata, ka slepkavībā vainojami abi un abi sodāmi ar mūža ieslodzījumu.

Saskaņā ar prokurora apsūdzību 2009. gada 29. decembrī notikumi risinājušies sekojoši. Ratnieks bijis pie Jēkabsona Padures pagastā, un abi dzēruši. Tad nolēmuši ar Ratnieka automašīnu “Mazda 323” braukt pie Harija Austera uz Ēdoles pagastu. Jēkabsons līdzi paņēmis savu pistoli. Kur Austers dzīvo, nav zinājuši, tāpēc iebraukuši pie paziņas Alvja pajautāt, kurš arī pateicis. Ieradušies “Ābeļkrogā”, kur Jēkabsons ar vismaz vienu šāvienu nošāvis Austeru, bet viņa māte, iespējams, mirusi no vairākām lodēm.

Saistītie raksti
Pēc tam abi iznesa līķus no mājas un ielika mašīnā: vienu bagāžniekā, otru uz aizmugurējā sēdekļa.

Saslaucīja istabā asinis un pēc tam brauca uz mežu, kur līķus apraka. Pistoli Jēkabsonam policija izņēma tikai 2016. gadā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Lauris pēc trieciena palicis bez apziņas un mēdz nekontrolējami staigāt. Kāpēc dzērājšoferi Jāni apcietināja tiesas zālē? 5
5 stundas
LE
LETA
Veselam
Reģistrēts lielākais jauno Covid-19 slimnieku skaits kopš aprīļa sākuma, vairums inficējušies vienā uzņēmumā
2 stundas
RN
Rita Našeniece
Latvijā
Rita Našeniece: Marsa parks parādīja, ka pilsētā sabiedrības noskaņojums ir mainījies
2 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Pirmā palīdzība, ja esi palicis bez darba: kur vērsties, ar ko sākt?
2 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Baiba Sipeniece-Gavare norūpējusies par latviešiem: pieaugušo nolaidības dēļ, bērni dažkārt kļūst par bāreņiem 4
3 stundas