Latvijā
Kriminālziņas

Nošāva un apraka mežā… Attaisno dubultslepkavībā apsūdzētos2

Foto: Shutterstock

Vakar Kurzemes rajona tiesā Kuldīgā tika attaisnoti dubultslepkavībā apsūdzētie Nauris Ratnieks un Aigars Jēkabsons.

A. Jēkabsons gan saņēma gada un sešu mēnešu cietumsodu par nelegāla ieroča turēšanu (kopā ar iepriekš neizciesto sodu – trīs gadus un sešus mēnešus), bet tiesas zālē netika apcietināts.

Tiesneses Dainas Alksnes spriedumu varēs pārsūdzēt desmit dienu laikā, kad tas būs pie­ejams pilnībā. Ja prokuratūra spriedumu nepārsūdzēs, tad tiesa nosūtīs krimināllietu atpakaļ prokuratūrai, kas savukārt nodos to policijai atkārtotai izmeklēšanai.

Lieta jāizmeklē, jo vardarbīgā nāvē mirušo līķi ir, bet apsūdzēto vairs nav – tie, kas bija, ir attaisnoti…

Līdztekus spriedumam tiesnese gatavo arī blakuslēmumu par paviršo krimināllietas izmeklēšanu, amatpersonu pārkāpumiem, pazudušiem pierādījumiem utt.

Par šo krimināllietu “LA” rakstīja pagājušā gada 16. oktobrī. Pirms deviņiem gadiem, 2009. gada 29. decembrī, no Ēdoles pagasta “Ābeļkroga” viensētas pazuda 57 gadus vecais Harijs Austers un viņa 82 gadus vecā māte Zelma Voiceha. Notikuma vietā atrada asinis, bija daudz spekulāciju par notikušo, taču pazudušos neatrada.

Pret toreiz aizdomās turamajiem, tostarp diviem, kas pēc tam atradās uz apsūdzēto sola, policijai nebija pietiekami daudz pierādījumu.

Iespējams, tiesībsargājošās iestādes nebija pietiekami pastrādājušas.

Bet lieta jaunu pagriezienu ieguva 2016. gadā, kad atrada līķus. Tos, noraktus apmēram 600 metrus no vecās Ventspils šosejas Padures pagasta mežā, uzrādīja Kuldīgas novada iedzīvotājs N. Ratnieks.

Viņa rīcības motīvi nav līdz galam skaidri, bet zināms, ka vīrietis līķu atrašanās vietu izlēma policijai parādīt laikā, kad viņu kopā ar vēl citiem Ēdoles huligāniem turēja aizdomās par invalīda noslīcināšanu vietējā dīķī. Šajā lietā jau notikusi tiesvedība, bet tagad nozīmēta papildu izmeklēšana. Vismaz pagaidām Ratnieks invalīda slīcināšanas lietā sodīts nav bijis. Šīs lietas izmeklēšanas laikā Ratnieks norādīja, kur 2009. gadā aprakti līķi, un teica, ka slepkava esot viņa paziņa A. Jēkabsons.

Uz apsūdzēto sola nokļuva gan Ratnieks, gan Jēkabsons, kurš savukārt norādīja, ka slepkava ir Ratnieks. Abi bija īslaicīgi aizturēti, pēc tam nokļuva uz brīvām kājām un savu vainu slepkavībā noliedza. Jēkabsons tikai atzīst, ka nelikumīgi ieguvis un glabājis pistoli ar patronām.

Prokurors Juris Siders uzskata, ka slepkavībā vainojami abi un abi sodāmi ar mūža ieslodzījumu.

Saskaņā ar prokurora apsūdzību 2009. gada 29. decembrī notikumi risinājušies sekojoši. Ratnieks bijis pie Jēkabsona Padures pagastā, un abi dzēruši. Tad nolēmuši ar Ratnieka automašīnu “Mazda 323” braukt pie Harija Austera uz Ēdoles pagastu. Jēkabsons līdzi paņēmis savu pistoli. Kur Austers dzīvo, nav zinājuši, tāpēc iebraukuši pie paziņas Alvja pajautāt, kurš arī pateicis. Ieradušies “Ābeļkrogā”, kur Jēkabsons ar vismaz vienu šāvienu nošāvis Austeru, bet viņa māte, iespējams, mirusi no vairākām lodēm.

Saistītie raksti
Pēc tam abi iznesa līķus no mājas un ielika mašīnā: vienu bagāžniekā, otru uz aizmugurējā sēdekļa.

Saslaucīja istabā asinis un pēc tam brauca uz mežu, kur līķus apraka. Pistoli Jēkabsonam policija izņēma tikai 2016. gadā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
Krievijas dezinformācijas apskats: Latvijas “krahs” un “kolaborācijas indekss” 1
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Misāne vēršas pie Ģenerālprokuratūras ar lūgumu
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Atjaunota avārijas dēļ slēgtā satiksme Jaunciema gatvē
4 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Dots starts jaunai pedagoģijas studiju programmai; jāmācās tikai gadu
1 stunda
LE
LETA/LA.LV
Sports
Daugaviņš pirmo reizi KHL tiek pie “hat trick”
20 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Kariņš: Par VDD jaunās ēkas atrašanās vietu nepieciešama diskusija
2 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
Braienta izmantotais helikopters bija kā limuzīns ar paaugstinātu izturību
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
GKR piedāvājusi Sileniekam pievienoties tās sarakstam
51 minūtes