Foto-LETA/BNS

Austrijā pirmais sods par datu regulas neievērošanu 0

Austrijas datu aizsardzības regulatoram pieticis ar 4 mēnešiem, lai uzliktu pirmo sodu par Vispārīgās datu aizsardzības regulas (VDAR) pārkāpumiem. 4800 eiro naudas sods piemērots kādam uzņēmumam, kas pie ieejas uzstādījis CCTV kameru. Tā ziņo “Freshfields Bruchkaus Deringer” advokātu birojs. Problēma – kamera daļēji ierakstīja arī uz trotuāra notiekošo, tādā veidā pārkāpjot VDAR, kas liedz bez atļaujas iemūžināt sabiedriskajās vietās notiekošo. Turklāt sodu pastiprinājis arī fakts, ka videokamera neesot bijusi marķēta kā video novērošanas kamera.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins 124
Lasīt citas ziņas

Tomēr advokātu biroju izbrīna fakts, ka sods uzlikts tik ātri – pirms VDAR pieņemšanas regulatori solījuši, ka vispirms datu regulas pārkāpējiem – kas noziegušies pirmo reizi – aizrādīs, tikai ar katru nākamo reizi uzliekot naudas sodu.

Kā izrādās, sodītajam uzņēmumam Austrijā jau pavisam drīz varētu pievienoties vēl citi – regulators norādījis, ka pirmajās 100 dienās pēc VDAR stāšanās spēkā notiek jau 115 izmeklēšanas (jāuzsver gan, ka 79 no tām uzsāktas vēl pirms VDAR stāšanās spēkā).

CITI ŠOBRĪD LASA

Tāpat Austrijas datu aizsardzības regulators uzsācis 58 “ex officio” izmeklēšanas, saņēmis ziņas par 252 datu zādzību gadījumiem, kā arī saņēmis 721 sūdzību par datu aizsardzības pārkāpumiem. Kā zināms, sodam par VDAR pārkāpšanu jābūt proprocionālam uzņēmuma ikgadējiem ienākumiem, tāpēc maziem uzņēmumiem, visticamāk, nedraud daudzmiljonu sodi. Piemērotajai soda naudai jābūt ne vairāk par 4% no kopējā uzņēmuma gada apgrozījuma vai ne vairāk par 20 miljoniem eiro.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.