
“Avena pilsonības atņemšana ir administratīvs, nevis politisks process!” Iekšlietu ministrs skaidro, kāpēc jautājums ieilgst 0
Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (JV) nesniedz publisku skaidrojumu, kāpēc ir ieildzis darbs pie ieceres atņemt Latvijas pilsonību Krievijas miljardierim Pjotram Avenam.
Iepriekš arī par jautājumu virzību atbildīgais Satversmes aizsardzības birojs (SAB) paziņoja, ka birojs savu komunikāciju un informācijas apmaiņu ar Latvijas vai starptautiskajām institūcijām par šo jautājumu nepublisko.
Uz aģentūras LETA jautājumu, kāpēc jautājuma par Avena pilsonību vērtēšana ilgst jau vairāk nekā divus gadus, Kozlovskis atbildēja, ka ir pārliecināts, ka Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) lēmumu par pilsonības atņemšanu Avenam pieņemtu nekavējoties, tiklīdz būtu attiecīgs drošības iestāžu atzinums.
Vienlaikus ministrs izcēla, ka pilsonības atņemšana ir administratīvs, nevis politisks process – to nosaka likums. Atbilstoši likumam, lēmumu par pilsonības atņemšanu un atbilstošās procedūras veic PMLP, pamatojoties uz valsts drošības iestādes atzinumu, piebilda Kozlovskis.
Jau ziņots, ka koalīcijas partijas “Progresīvie” Saeimas frakcija ir nosūtījusi Ministru prezidentei Evikai Siliņai (JV) un iekšlietu ministram Rihardam Kozlovskim vēstuli ar pieprasījumu sniegt detalizētu informāciju par Avena Latvijas pilsonības iegūšanas apstākļiem.
Tāpat politisko spēku interesē, vai un kā procesā ir izvērtēts Pilsonības likumā noteiktais pamats Latvijas pilsonības atņemšanai Avenam.