Pasaulē
Citur

Baltkrievijā aizturēti divi Latvijas valstspiederīgie0

“Esam saņēmuši ziņu, ka Baltkrievijā ir aizturēti divi Latvijas valstspiederīgie, Ārlietu ministrija un vēstniecība sniedz nepieciešamo konsulāro atbalstu un cenšas panākt viņu atbrīvošanu. Aicinu iepazīties ar ceļošanas brīdinājumu,” vietnē “twitter” vēsta ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Saistībā ar situāciju Baltkrievijā pēc 9.augustā notikušajām prezidenta vēlēšanām, Ārlietu ministrija (ĀM) aicina Latvijas valstspiederīgos būt piesardzīgiem sabiedriskās vietās, kur pulcējas ievērojams cilvēku daudzums, un vakara stundās atturēties no atrašanās uz ielas.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

“RīgaTV 24” speciālizlaidums par situāciju Baltkrievijā. 1.daļa:

“RīgaTV 24” speciālizlaidums par situāciju Baltkrievijā. 2.daļa:

Latvijas prezidents komentē Baltkrievijā notiekošo:

ĀM informē, ka saistībā ar izmaiņām pakalpojumu cenrādī ar 01.07.2020. nodeva par tranzīta vīzu noformēšanu Minskas lidostā ir noteikta 180 eiro apmērā.

Latvijas pilsoņu un nepilsoņu bērniem līdz 14. gadu vecumam tranzīta vīzas noformēšana Minskas lidostā ir bezmaksas.

Saistībā ar Covid-19 strauju izplatību pasaulē Baltkrievijas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai. Personām, kas ieceļo no vīrusa skartajām valstīm, ir pienākums doties 14 dienu pašizolācijā.

No 2020.gada 11.jūnija Latvijas valstspiederīgajiem, ieceļojot Baltkrievijā, pašizolācija nav jāievēro: http://minzdrav.gov.by/ru/novoe-na-sayte/aktualizirovan-perechen-stran-s-covid-19/

Valstu saraksts, no kurām ieceļojot Baltkrievija, nav jāievēro pašizolācija, atrodams Baltkrievijas vēstniecības Latvijā mājaslapā šeit.

Iepriekš jau vēstīts, ka pēc prezidenta vēlēšanām Baltkrievijā 9.augustā sākās ar prezidenta vēlēšanu paziņotā iznākuma neapmierināto iedzīvotāju protesti.

Saistītie raksti

Līdz šim paziņotie rezultāti liecina, ka Baltkrievijas prezidenta vēlēšanās līdzšinējais valsts galva Aleksandrs Lukašenko ieguvis 80,08% balsu, bet opozīcijas kandidāte Svetlana Tihanovska – 10,09%. Taču opozīcija pauda, ka vēlēšanu rezultāti ir viltoti.

Baltkrievijā protestos līdz šim cietuši vai aizturēti tūkstošiem cilvēku – ir bojāgājušies un daudzi ārstējas slimnīcās.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.