Paštaistīā barotava labi apmeklēta.
Paštaistīā barotava labi apmeklēta.
Paštaistīā barotava labi apmeklēta.

Pašdarināta barotava meža zvēriem 0

Jau kādu laiku plānoju aprīkot savu piebarošanas lauciņu mežā ar jaunu barotavu, drīzāk – pievilinātavu. Lai taupītu laiku, resursus un drauga metinātāja nervus, nolēmu pameklēt kādu citu, mazāk klasisku variantu.

Reklāma
Reklāma
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178
Lasīt citas ziņas

Klasisks manā izpratnē ir 200 litru muca ar dozatoru apakšā vai koka konstrukcijas barotavas. Otrs nosacījums bija tāds, lai es varu barotavu uz mežu aizvest ar vieglo automašīnu un nav nepieciešama piekabe vai auto ar kravas nodalījumu. Trešais nosacījums – lai barotavu varētu izveidot bez speciāliem instrumentiem (metināmais aparāts, kniedētājs u. c.), milzuma kokmateriālu, metāla materiālu, piemēram, jāveido īpašs dozators u. tml.

Aptaujāju kolēģus un palūkoju, kas notiek citur pasaulē. Ievēroju, ka ļoti daudzas pēc DYI (do-it-yourself) vai Dari pats principa veidotās barotavas ir no plastikas kanalizācijas caurulēm. Daudz, protams, arī koka barotavu, metāla mucu un citu, bet tieši kanalizācijas caurules princips šķita visvienkāršākais, ātri samontējams un uzstādāms.

CITI ŠOBRĪD LASA

Palūkoju, kādas caurules pieejamas manā saimniecībā, tad apmeklēju tuvējo būvniecības preču veikalu, nopirku papildus nepieciešamās detaļas un sāku likt kopā. Par pamatu ņēmu cauruli 20 cm diametrā, protams, ja tā būtu platāka, piemēram 30 cm, būtu bijis ideāli, bet es galvenokārt izmantoju to, kas ir pieejams. Lai samontētu caurules kopā, izņēmu blīvgumijas, teorētiski tās var atstāt, tikai tad jāizmanto ziepjūdens vai silikons, lai caurules viegli varētu salikt kopā. Saliku tās vienu otrā un no sāniem saskrūvēju kopā.

Galā vienai barotavai pievienoju tā saucamo kanalizācijas atzaru, kas jau pēc būtības ir kā barotava, otrai pieliku 90 grādu līkumu un pievienoju caurules galu, noslēdzu to ar aizbāzni.

Caurulei izzāģēju atveri, lai veidotos sile, kurā kritīs graudi. Izurbu caurumus, lai ūdens, kas tiek klāt graudiem, ātri aizplūstu prom. No koka dēlīša uztaisīju dozatoru, lai visi graudi uzreiz neizkrīt ārā, un otru dēlīti pievienoju kā vāku.Mežā barotavu ar metāla lenti pietinu pie koka un pieskrūvēju, skrūves skrūvēju caurulē, nevis kokā, tādējādi nospriegojot un stingri nostiprinot to savā vietā.

Konstrukcijai ir savi plusi un mīnusi, taču tādu var ērti un ātri izveidot, lai pievilinātu dzīvniekus. Caurulē, kas ir aptuveni vienu metru gara, ietilpst 20 – 25 kg graudu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.