Sports
Citi sporta veidi

“Biļetes maksāja arī vairākus simtus eiro. Cenas bija ļoti augstas!” Brieža fani dumpojas0

Foto: skaties.lv

Jelgavas novada iedzīvotāja neizpratnē, kāpēc viņai neatdod naudu par iegādātajām biļetēm uz vairākkārt atlikto Pasaules boksa supersērijas finālcīņu starp Latvijas bokseri Mairi Briedi un kubieti junieru Dortikosu.

Patērētājtiesību aizstāvji norāda, ka ciņas rīkotājiem

nauda neesot jāatdod, jo cīņai norauts stopkrāns Covid-19 pandēmijas,

nevis pasākuma rīkotāju neizdarības dēļ. “Bez Tabu” uzklausīja arī Maira Brieža menedžeri Raimondu Zepu, kurš informēja par dažādiem scēnārijiem, kad, kur un kādā formātā varētu notikt ilgi gaidītais boksa mačs.

Dita no Jelgavas novada nelielā kompānijā vēlējās apmeklēt, iespējams, lielāko sporta notikumu Latvijā, kam bija jānotiek 21. martā – Pasaules boksa supersērijas finālcīņu starp Latvijas bokseri Mairi Briedi un kubieti junieru Dortikosu.

Tomēr Covid-19 pandēmija un tās dēļ noteiktie pulcēšanās un pasākumu rīkošanas ierobežojumi cīņai norāva stopkrānu. Sākotnēji cīņu pārcēla uz šī gada 16. maiju, bet arī šajā datumā tā nenotika. Nu tūkstošiem fanu Latvijā un miljoniem boksa cienītāju ir neziņā, kad un kur cīņa notiks. Dita vēlas atgūt par biļetēm samaksāto naudu.

“Vienas biļetes cena bija 31,10 eiro. Mēs nopirkām divas biļetes. Sākotnēji cīņu pārcēla uz 16. maiju. Sākotnējā scenārijā biju domājusi, ka pagaidīšu līdz tam pārceltajam datumam. Tomēr cīņa arī tad nenotika. Tad es sāku sazināties ar [biļešu tirgotāju] “Biļešu serviss” par iespēju atgūt naudu.

“Biļešu serviss” atbildēja, ka visas biļetes saglabā derīgumu, atmaksa nav iespējama. Esot jāgaida tālākās cīņas rīkotāju norādes. Tālāk es jau vairs nezinu, ko darīšu, kas notiks.

Biļetes maksāja arī vairākus simtus eiro. Cenas bija ļoti augstas.

Domāju, ka daudzi gribētu atgūt naudu,” saka viena no biļešu pircējām Dita.

Biļešu īpašniekiem jāgaida Līgums par finālmaču Rīgā lauzts. Patērētāju tiesību aizsardzības centrā (PTAC), kurā, cīnoties par savu taisnību, grasās vērsties Dita, norāda, ka cīņas rīkotājiem neesot pienākums atdot naudu biļešu pircējiem, ja pasākums atcelts vai nopauzēts nevis rīkotāju neizdarības, bet gan “force majeure” (nepārvaramas varas) dēļ.

“Šobrīd patērētāji neko nevar pieprasīt. Tāpat kā runājot par šo pasākumu, arī citu pasākumu rīkotājiem jāsagaida ārkārtējās situācijas beigas. Pēc tam sešu mēnešu laikā pasākuma organizatoram jāpiedāvā cits pasākums, cits pasākuma datums,” PTAC pārstāve Santa Zarāne.

Arī tad, ja pēc ārkārtējās situācijas izsludinātais pasākuma norises datums patērētājam nebūs pieņemams, nebūs jāatdod samaksātā nauda, norāda PTAC pārstāve Santa Zarāne, tuprinot, “Tie būtu zaudējumi un kaitējums nozarei. Varbūt biļešu īpašniekiem ir iespēja kādam citam atdāvināt vai pārdot. Varbūt kāds cits gribēs un varēs aiziet uz pasākumu izziņotajā datumā.”

Saistītie raksti

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš nesen paziņoja, ka valdība neplāno pagarināt ārkārtējo stāvokli pēc 9. jūnija. Tomēr jārēķinās, ka arī pēc ārkārtējās situācijas, visdrīzāk, ierobežojumi, tai skaitā tādi, kas ietekmē publisku pasākumu rīkošanu, saglabāsies.

Boksera Maira Brieža menedžeris Raimonds Zeps norāda, ka sportists un visa viņa komanda arī nepacietīgi gaida, kad izziņos cīņu.

Plašāk “Bez Tabu” sižetā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
IS
Ilmārs Stūriška
Sports
No simtnieku klubiņa! Prezidenta vēlēšanās figurē daudz vārdu
4 dienas
IS
Ilmārs Stūriška
Sports
Viss dubultā! Jaunākā informācija par rallijkrosa posmiem Rīgā
4 dienas
GN
Gints Narogs
Sports
Krīze pārdzīvota. Florbola saime gatavojas nākamajai sezonai
Nedēļa

Lasītākie

ZD
Zigfrīds Dzedulis
Laukos
“Zemes cenas pieaug.” “Altum” vadītājs Bērziņš intervijā arī atklāj, ka koronavīruss nav mazinājis interesi par zemi
Intervija 13 stundas
LL
LETA, LA.lv
Ekonomika
Eiropas Komisija apstiprinājusi 250 miljonu eiro ieguldīšanu “airBaltic” kapitālā
8 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Levits darbojas tik pasīvi, lai nesašūpotu valdību. Profesore Kreituse par prezidenta darbu gada griezumā 2
11 stundas
LL
Lato Lapsa
Latvijā
Kā VID izbeidz no sabiedrības acīm slēpto kriminālprocesu pret “savu” degvielas zagli 5
18 stundas
JL
Juris Lorencs
Pasaulē
Juris Lorencs: Diktators, kurš kļūst smieklīgs, vairs nav bīstams. Viņa dienas ir skaitītas
10 stundas