Jānis Vitenbergs
Jānis Vitenbergs
Foto: Timurs Subhankulovs/Latvijas Avīze

“Cilvēki to vairs nesaprot!” Vitenbergs par ierobežojumiem un nepieciešamību ļaut strādāt āra terasēm 32

Līga Abakuka, “RīgaTV 24”

“Ir divi lielumi, kas šos ierobežojumus var pamainīt straujāk, proti – viens ir vakcinācijas temps, kur ir vērojami uzlabojumi, taču mēs joprojām esam pēdējā vietā Eiropas Savienībā šai ziņā. Tas nekādu prieku un optimismu nevieš. Otrs ir saslimstības rādītājs, kas pēdējās dienās ir paaugstinājies, kas vieš zināmas bažas” apcerot iespēju mīkstināt pastāvošos ierobežojumus RīgaTV 24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” sacīja ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (KPV LV).

Reklāma
Reklāma
Mājas
Kādas ir tavas kulinārijas prasmes – vai māki pagatavot šos 10 ēdienus, kuri jāprot katram latvietim?
Kokteilis
Vampīrs, donors vai mags – kāds ir tavs enerģētiskais tips?
“Diemžēl bažas ir apstiprinājušās” – deputāts norāda uz paredzamu rezultātu 97 miljonu vērtā iepirkumā par Vanšu tilta projekta izstrādi 1
Lasīt citas ziņas

Lai gan pēdējo 14.dienu kumulatīvais rādītājs Latvijā ir 370, bet Lietuvā tas ir virs 500 un turpina pieaugt, Vitenbergs pauda prieku, ka tas lietuviešiem nav traucējis pieņemt lēmumus atļaut strādāt teātriem, kino, rīkot koncertus, protams, ievērojot ierobežojumus.

Lietuvā ir atvērtas arī visas tirdzniecības vietas un šī atšķirība ar Latviju esot gana liela.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Lietuviešu politiķi atzīst, ka, neskatoties uz to, ka viņiem vakcinācijas tempi ir straujāki, viņi saprot, ka kovids tuvākajā laikā nepazudīs un ir jāļauj cilvēkiem, kaut ierobežoti, saņemt šos pakalpojumus. Es uzskatu, kā tā ir pareizā pieeja” atbalstot ierobežojumu mīkstināšanu arī Latvijā, sacīja ekonomikas ministrs.

Ministrs norādīja, ka viņš rosinās skatīt šīs nepilnības un tās izskaust.

“Nākamnedēļ, 27. aprīļa valdības sēdē, varētu pieņemt šos lēmumus, un es uzskatu, ka šīm terasēm ir jāļauj strādāt”, sacīja Vitenbergs.

Runājot par to, kā varētu izskatīties šīs terases, ministrs sacīja: “Mūsu regulējumā tās varētu būt divas mājsaimniecības pie viena galda, kopā četri cilvēki, ieturot distanci starp galdiņiem ar norobežojošu sienu un ievērojot vēl citas prasības”.

Pēc ministra teiktā nozares pārstāvji piekrīt šim regulējumam, jo viņu galvenā prasība ir ļaut uzņēmējiem strādāt, un tas esot pareizais solis.

“Tie ir milzīgi plastmasas kalni un cik ilgi var sēdēt mašīnā un ēst? Cilvēki to vairs nesaprot, tas raisīs tikai neizpratni” nobeigumā piemetināja Vitenbergs.

Politiķis Jānis Vitenbergs
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.