Latvijā
Rīga

CVK izsludinot RD ārkārtas vēlēšanas, sāksies arī oficiālais aģitācijas periods0


Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētāja Kristīne Bērziņa.
Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētāja Kristīne Bērziņa.
FOTO: Edijs Pālens/LETA

Plānots, ka rīt, 25.februārī Centrālajai vēlēšanu komisijai (CVK) izsludinot Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas, sāksies arī oficiālais aģitācijas periods.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) aģentūrai LETA apliecināja, ka aģitācijas periods ir no vēlēšanu izsludināšanas dienas līdz vēlēšanu dienai.

Precīzus aprēķinus par to, cik viena partija varēs tērēt aģitācijai, KNAB sola publiskot vēlāk.

Neskatoties uz to, ka atsevišķas partijas jau sākušas aģitāciju potenciālajām Rīgas domes vēlēšanām, līdz aģitācijas periodam likums partijām nekādus aģitācijas ierobežojumus neparedz. Izmaksas, kas partijai radušās saistībā ar patlaban izvietoto politisko reklāmu, būs jāatspoguļo attiecīgās partijas gada pārskatā par 2020.gadu.

13.februārī Saeima galīgajā lasījumā kā steidzamu pieņēma Rīgas domes atlaišanas likumu. Tas paredz atlaist Rīgas domi un iecelt pagaidu administrāciju, kā arī nosaka, ka domes vēlēšanas notiek pirmajā sestdienā, kas iestājas pēc diviem mēnešiem pēc šā likuma spēkā stāšanās. Rīgas domes atlaišanas likums stāsies spēkā 25.februārī.

Plānots, ka CVK Rīgas domes vēlēšanas izsludinās 25.februārī, uzreiz pēc likuma spēkā stāšanās dienas, par vēlēšanu dienu nosakot sestdienu, 25.aprīli.

KNAB jau pagājušā gada nogalē aģentūrai LETA skaidroja, ka partijām pirms vēlēšanām trīs darba dienu laikā būs jāiesniedz birojam paziņojumi par noslēgtajiem priekšvēlēšanu aģitācijas līgumiem un 30 dienas pēc vēlēšanām – vēlēšanu ieņēmumu un izdevumu deklarācijas. Priekšvēlēšanu aģitācijas izcenojumi ne vēlāk kā trīs darbdienu laikā no vēlēšanu izsludināšanas dienas jāiesniedz KNAB un Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP).

Laikā periodā no vēlēšanu izsludināšanas dienas līdz vēlēšanu dienai partijām ir noteikti ierobežojumi un aizliegumi priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošanai un izplatīšanai.
Saistītie raksti

Vēlēšanu dienā, kā arī 30 dienas pirms vēlēšanu dienas priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošana elektroniskā plašsaziņas līdzekļa televīzijas programmās un raidījumos ir aizliegta.

Vēlēšanu dienā, kā arī dienu pirms vēlēšanu dienas priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošana elektroniskā plašsaziņas līdzekļa radio programmās un raidījumos, publiskās lietošanas ārtelpās un iekštelpās, preses izdevumos un valsts un atvasinātu publisku personu institūcijās un kapitālsabiedrībās, kā arī internetā ir aizliegta.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Latvijā
Saeimas komisija konceptuāli atbalsta 2008.gada krīzes laika hipotekāro parādsaistību dzēšanu 1
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
Jelgavā uzņēmums šuj aizsargmaskas pašvaldības policistiem, mediķiem un sociālajiem darbiniekiem 1
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
Eksperts: Dīkstāves pabalstu sistēmā ignorēti apgādājamie 2
7 stundas

Lasītākie

JL
Juris Lorencs
Pasaulē
Korejas pretvīrusa recepte: kā šajā valstī izdevās “pārlauzt” Covid-19 saslimstības līkni?
Intervija 1 stunda
LE
LETA
Veselam
Covid-19 konstatēts jau kopumā 52 pašvaldībās: jauni saslimšanas gadījumi Baldones un Valkas novados
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Covid-19 krīzes pārvarēšanas pasākumus finansēs no valsts budžeta
3 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Vācija plāno pagarināt koronavīrusa dēļ noteiktos ierobežojumus līdz 19.aprīlim
1 stunda
LL
LETA, LA.lv
Dabā
FOTO. Izcēlies kūlas ugunsgrēks ceļa posmā starp Siguldu un Līgatni
2 stundas