Viņa Svētība Dalailama.
Viņa Svētība Dalailama.
Foto – LETA/Paula Čurkste

Dalailama: Man galvenais tikties ar cilvēkiem, tikai pēc tam – ar dažiem līderiem 0

Tibetas budistu garīgais līderis Dalailama, kas otrdien ieradies vizītē Lietuvā, uzsvēris, ka savos ceļojumos par svarīgāko uzskata tikties ar cilvēkiem, nevis ar valstu vadītājiem.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
FOTO. Daži no viņiem pat neprecēti! Šī gada 10 iekārojamākie Latvijas vīrieši MI skatījumā
Kokteilis
Emocijzīmes, kas bieži tiek pārprastas: tās nozīmē kaut ko pavisam citu, nekā domājat 31
Krievijas Federācijā beidzas padomju tehnikas krājumi. Putinam ir kāds neticams plāns 93
Lasīt citas ziņas

Uz žurnālistu jautājumu, kā viņš vērtē prezidentes Daļas Grībauskaites lēmumu nesatikties ar viņu, Dalailama atbildējis, ka uzskata prezidenti “tikai par vienu no cilvēkiem”.

“Lai kur es ceļotu, man galvenais ir satikties ar cilvēkiem un tikai pēc tam – ar dažiem līderiem,” piebildis Tibetas budistu garīgais līderis.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kad Dalailama apmeklēja Lietuvu 2013.gada septembrī, Grībauskaite ar viņu tikās privāti. Šī tikšanās pasliktināja Lietuvas un Ķīnas attiecības, nodarot būtisku kaitējumu arī abu valstu ekonomiskajiem sakariem. Attiecības tika uzlabotas 2015.gada februārī.

Šoreiz Lietuvas valsts un valdības vadītāji ar Dalailamu tikties neplāno.

Tiekoties ar žurnālistiem Viļņas lidostā, Dalailama arī dalījies bažās par globālajām problēmām, tostarp asinsizliešanu Sīrijā un Jemenā un klimata pārmaiņām, uzsverot, ka visi šie jautājumi liek cilvēcei vairāk apzināties sevi kā vienotu ģimeni un mazāk koncentrēties uz atšķirībām.

Kā ziņots, Dalailamas vizīte ilgs četras dienas un šai laikā viņš piedalīsies preses konferencē un nolasīs divas lekcijas – Viļņas Universitātē par izglītības cilvēciskajām vērtībām un “Siemens” arēnā – par tematu “Laimes māksla”.

Viesošanās laikā Tibetas budistu garīgais līderis iestādīs simbolisku Lietuvas valstiskuma atjaunošanas simtgadei veltītu kociņu Viļņas Užupes rajona Tibetas skvērā un apskatīs 2007.gadā mirušās lietuviešu rakstnieces Jurgas Ivanauskaites fotoizstādi “Tibeta – cita realitāte”.

Dalailama Viļņā tiksies arī ar tibetiešu atbalstītājiem – politiķiem, uzņēmējiem un aktīvistiem.

Pret viņa vizīti pagājušajā mēnesī asi iebilda Ķīnas vēstniecība Viļņā, brīdinot, ka tā var kaitēt Lietuvas un Ķīnas divpusējām attiecībām, taču vizītes rīkotāji uzsvēra, ka tā nav saistīta ar politiskiem jautājumiem un nerada nekādus draudus.

Pēc viesošanās Viļņā Dalailama apmeklēs Rīgu, kur no 16. līdz 18.jūnijam turpinās savu mācību ciklu. Latvijā Dalailama iepriekšējo reizi viesojās pagājušā gada septembrī.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.