Latvijā
Politika

Darbu sāks CVK uzziņu tālrunis par parakstu vākšanu0


Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētāja Kristīne Bērziņa.
Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētāja Kristīne Bērziņa.
Foto: Edijs Pālens/LETA

Lai informētu par kārtību, kādā vēlētāji var piedalīties parakstu vākšanā par apturētajiem likumprojektiem, no šodienas līdz 14.februārim darbosies Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) uzziņu tālrunis 67 04 9999, aģentūru LETA informēja CVK pārstāve Laura Zaharova.

Pēc Saeimas opozīcijas pieprasījuma apturēti grozījumi Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likumā un likumā “Par pašvaldībām”. Tie paredz izmaiņas pašvaldību ārkārtas vēlēšanu regulējumā, tajā skaitā grozījumi paredzētu ārkārtas vēlēšanu gadījumā Rīgas domes ievēlēšanu uz vairāk nekā pieciem gadiem.

Tālrunis strādās katru dienu no plkst.9 līdz plkst.19. Zvanot uz uzziņu tālruni, vēlētāji varēs noskaidrot sev tuvāko parakstu vākšanas vietu un tās darba laiku, kā arī saņemt atbildes uz citiem jautājumiem saistībā ar parakstu vākšanas kārtību un norisi.

Vienlaikus CVK lūdz ņemt vērā, ka tālruņa operatori nevarēs ieteikt, vai parakstu vākšanā piedalīties vai nepiedalīties. Tas jāizvērtē vēlētājam pašam, jo vēlēšanu komisijas un parakstu vācēji nedrīkst iesaistīties politiskajā aģitācijā.

Parakstu vākšana tautas nobalsošanas ierosināšanai par apturētajiem likumiem notiks no 16.janvāra līdz 14.februārim 358 parakstu vākšanas vietās Latvijā un 41 parakstu vākšanas vietā ārvalstīs.

Parakstu vākšanas vietas ārvalstīs atradīsies Latvijas vēstniecībās, ģenerālkonsulātos un konsulātos. Parakstīšanās vietas būs izvietotas 37 valstīs – Apvienotajos Arābu Emirātos, ASV, Austrijā, Azerbaidžānā, Baltkrievijā, Beļģijā, Čehijā, Dānijā, Ēģiptē, Francijā, Grieķijā, Gruzijā, Igaunijā, Indijā, Īrijā, Itālijā, Izraēlā, Japānā, Kanādā, Kazahstānā, Ķīnā, Korejā, Krievijā, Apvienotajā Karalistē, Lietuvā, Moldovā, Nīderlandē, Norvēģijā, Polijā, Somijā, Spānijā, Turcijā, Ukrainā, Ungārijā, Uzbekistānā, Vācijā un Zviedrijā.

Saistītie raksti

Iespēja piedalīties parakstu vākšanā būs arī karavīriem un zemessargiem starptautisko operāciju rajonos. Vēlētājiem, kuri veselības stāvokļa dēļ nevarēs ierasties parakstu vākšanas vietā, pēdējā parakstu vākšanas dienā, 14.februārī, tiks nodrošināta iespēja parakstīties savā atrašanās vietā. Piedalīties parakstu vākšanā varēs arī vēlētāji ieslodzījuma vietās.

Tiesības piedalīties parakstu vākšanā ir Latvijas pilsoņiem no 18 gadu vecuma. Lai piedalītos parakstu vākšanā, būs jāuzrāda Latvijas pilsoņa pase vai Latvijas pilsoņa personas apliecība.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
FOTO: Ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa un 1991. gada barikāžu laikā kritušo piemiņas vietām Bastejkalnā
6 stundas
LE
LETA
Latvijā
Policija rosina apsūdzēt vīrieti par amfetamīna laboratorijas uzturēšanu Salaspilī
6 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Liepājā bezvēsts pazudusī Andželika ir atrasta
7 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Uzdevumi, kas jāpilda ķīmijas olimpiāžu dalībniekiem, kļūst aizvien grūtāki. Saruna ar Nauri Narvaišu
3 stundas
LE
LETA
Sports
Merzļikins atzīts par NHL aizvadītās nedēļas otro zvaigzni
2 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Ekstrēmos laikapstākļos Spānijā divi bojāgājušie 1
2 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: Par mata tiesu no lielas nelaimes! Ļaundaris kāpņu telpā sarīko ugunsgrēku
55 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Kariņš: Koalīcija iebilst pret mīkstākām prasībām VP vadītāja amata kandidātiem
2 stundas