Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Stock-Asso/Shutterstock

Daudzi cilvēki regulāri pamostas 4 no rīta. Ir vairāki iemesli, kāpēc tas notiek 10

Daudzi cilvēki bieži pamostas ap četriem no rīta, un tam ir vairāki iemesli, kāpēc tas notiek, raksta izdevums “Independent”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Darbs nav vilks – uz mežu neaizskries! 5 datumi, kuros dzimst īsti sliņķi 2
“Būs par vienu policistu mazāk…” Mūziķis Puzikovs dziļi pārdzīvo tiesas spriedumu, atklājot, kāpēc neatzīst savu vainu 34
Eksperts nosauc 5 suņu šķirnes, kuras nevajadzētu turēt dzīvoklī 10
Lasīt citas ziņas

Miega speciāliste Liza Artis skaidro, ka pēc aptuveni četrām vai piecām stundām miegs kļūst sekls, kas nozīmē, ka šajā posmā cilvēki var vieglāk pamosties.

Ja, piemēram, jūs aizmiegat ap plkst. 23.00, tad pamošanās ap 4.00 ir diezgan izplatīta parādība. Pēc miega ekspertu domām, šo pamošanos ietekmē vairāki faktori.

CITI ŠOBRĪD LASA

Mūsu miegu kontrolē iekšējais pulkstenis, kas pazīstams arī kā cirkādiskie ritmi. Šie ritmi regulē mūsu miega un nomoda ciklu, un jebkuri traucējumi šajā sistēmā var izraisīt nakts pamošanās.

Piemēram, tehnoloģiju izmantošana var būt viens no faktoriem – zilā gaisma, ko izstaro elektroniskās ierīces, var traucēt melatonīna, miega hormona, ražošanu.

Tāpēc speciālisti iesaka izvairīties no ekrāniem vismaz divas stundas pirms gulētiešanas vai izmantot ekrānu filtrus.

Arī uzturs var ietekmēt miegu. Kofeīns, smagas maltītes, alkohols, cukurs un vitamīnu trūkums var veicināt nemierīgu miegu. Piemēram, cukura un ogļhidrātu pārpalikums var izraisīt cukura līmeņa svārstības asinīs, kas traucē miegu.

Tā vietā uzturā ieteicams lietot pārtikas produktus, kas bagāti ar olbaltumvielām un magniju, piemēram, olas, biezpienu, ķirbju sēklas, spinātus un riekstus.

Vēl viens biežs nakts pamošanās iemesls ir nepieciešamība iet uz tualeti. Lai to novērstu, eksperti iesaka nelietot daudz šķidruma divas stundas pirms gulētiešanas.

Ir arī jāņem vērā, ka ar vecumu miega kvalitāte var pasliktināties. Vecākiem cilvēkiem biežāk ir problēmas ar miegu, jo mainās cirkādiskais ritms, samazinās melatonīna ražošana un ietekmi atstāj dažādas slimības vai medikamenti.

Arī sievietēm menopauzes laikā miegs var kļūt traucētāks, jo hormoni estrogēns un progesterons tieši ietekmē miegu regulējošos hormonus.

Stress arī var veicināt pamošanās nakts vidū. Ja stresa dēļ ir grūti aizmigt vai pamošanās laikā jūtat trauksmi, var palīdzēt dažādas tehnikas, piemēram, praktizēt meditāciju.

Lai uzlabotu miegu, ieteicams uzturā iekļaut produktus, kas bagāti ar fitoestrogēniem, piemēram, lēcas, pupiņas, tofu, spinātus un brokoļus.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.