Dziedātāja Marija Naumova

Dziedātāja Marija Naumova ar ģimenes un draugu palīdzību sniegusi palīdzību vairāk nekā 8500 bēgļiem no Ukrainas 0

Dziedātāja Marija Naumova socvietnēs publicējusi aizkustinošu video, kurā viņa atklāj to, kā viņa kopā ar savu ģimeni iesaistījusies palīdzības sniegšanā ukraiņiem.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 29
Kokteilis
“Es nekad nebiju plānojusi būt par prezidenta sievu!” Zelenska skumji atklāj, kādas attiecības viņai tagad ir ar vīru 142
TV24
“Esam atkal uz sēkļa!” Jānis Ikstens par situāciju valdībā 113
Lasīt citas ziņas

Iesākot video, viņa stāsta, ka kāds vakars Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra izrādē esot bijis ļoti īpašs, jo viņa zinājusi – zāle atrodas arī vairāki cilvēki no Ukrainas, kuri pirms tam vairākus mēnešus bija pavadījuši kara šausmās – pagrabos, slēpjoties no Krievijas raķetēm.

“Šiem cilvēkiem aiziešana uz teātri tagad liekas kā īsts brīnums,” – saka Marija un atklāj, ka pirmajās dienās pēc kara sākuma viņa kopā ar vīru ar asarām acīs sekoja tam, kas notiek Ukrainā un abi domājuši, kā viņi var būt noderīgi un palīdzēt.

CITI ŠOBRĪD LASA

Dažas dienas pēc kara sākuma, 27.februārī Marijas vīrs esot iesēdies mašīnā un devies uz Ukrainas – Polijas robežu, lai palīdzētu bēgļiem, kas to šķērsoja. “Sākumā tas bija par mūsu pašu līdzekļiem, vēlāk palīdzības sniegšanā iesaistījās ar mūsu draugi u līdzcilvēki. Ar šo jūsu atbalstu mums ir izdevies uz pārvest uz Eiropu vairāk nekā 8500 cilvēku, vēlāk arī no kara darbības zonām uz Ļvivu,” – atklāj Marija. Viņa arī stāsta, ka šobrīd turpina sadarboties ar mediķiem, lai pārvestu cietušos uz Rietumu slimnīcām, tajā skaitā arī uz Latvijas medicīnas iestādēm.

Dziedātāja atklāj, ka viņa, tāpat kā daudzi citi, ilgu laiku nespēja noticēt, ka mūsdienās ir iespējams tik postošs un sāpinošs karš, kas liek raudāt pat tiem, kas no karadarbības zonas atrodas tālu. Viņa atklāj, ka šobrīd viņas ģimene ir uzņēmusi divas ukraiņu ģimenes, no kuriem pieci ir mazi bērni.

“Šie cilvēki ir zaudējuši absolūti visu – dzīvesvietu, darbu, skolas, bērnudārzus, draugus, savus radiniekus. Mēs nedrīkstam pie kara pierast. Palīdzēt šiem cilvēkiem var ne tikai ar lietām, bet arī ar savu laiku. Piemēram, veltīt kādu stundu un aizbraukt uz bēgļu centru Rīgā, palīdzēt kaut vai sakārtot dokumentus, parunāt, uzklausīt šos cilvēkus. Šie stāsti ir briesmīgi. Mīļie cilvēki, mīļie Latvijas iedzīvotāji, lūdzu, turpināsim palīdzēt līdz Ukrainas uzvarai…” – aicina Marija.

SAISTĪTIE RAKSTI