Mārtiņš Dzierkals beidzot guvis vārtus Rīgas “Dinamo” rindās.

Dzierkals beidzot iemet, taču Rīgas “Dinamo” mača beigās zaudē Minskā 0

Talantīgais uzbrucējs Mārtiņš Dzierkals beidzot guva savus pirmos vārtus Kontinentālajā hokeja līgā (KHL), taču Rīgas “Dinamo” mača beigās ielaida vārtus un viesos piedzīvoja zaudējumu 1:2 (0:0, 1:0, 0:2) pret principiālajiem pretiniekiem Minskas “Dinamo”.

Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31
Linda Tunte: “Es dzeru, lamājos, gāžu politiķus un eju prom no darba”

Dzierkalam šī bija 23.spēle “Dinamo” kreklā, bet līdz šim viņš bija atzīmējies vien ar trim rezultatīvām piespēlēm, beidzot iemetot arī savus pirmos vārtus. Patlaban 21 gadu vecais uzbrucējs, kurš šosezon bija nosūtīts arī uz fārmklubu Liepājā, izcēlās vairākumā, izdarot plaukstas metienu no zonas vidus.

Vadību 1:0 rīdzinieki panāca otrā perioda trešajā minūtē un ilgu laiku bija minimālā vadībā, taču 47.minūtē Kvintons Haudens panāca neizšķirtu 1:1, bet 81 sekundi pirms pamatlaika beigām viņš iemeta arī uzvaras vārtus.

Haudens labi nospēlēja vārtu priekšā, kur mainīja ripas lidojumu, ripulim kā taurenītim pārlidojot pāri uz ceļiem nokritušajam Rīgas kluba vārtsargam Timuram Biļalovam. Atlikušajā laikā viesi centās izglābties un tikt pie punkta, labā situācijā nokļuva komandas kapteinis Lauris Dārziņš, tomēr panākt neizšķirtu Ģirta Ankipāna trenētajai komandai neizdevās.

Jāpiebilst, ka minskiešiem pirmajā un trešajā periodā bija pārsvars, par ko liecina arī metienu attiecība visā spēlē – 31:20 Minskas labā.

“Šī mūsu izpildījumā bija sliktākā spēle šajā sezonā. Ir grūti pateikt, kas bija par vainu, bet bija liels uztraukums. Varbūt pie vainas bija noraidījumi vai tas, ka ļoti gribam iekļūt izslēgšanas turnīrā. Līdz ar to bija daudz brāķa un kļūdu,” pēc mača preses konferencē atzina Ankipāns.

Rīdziniekiem šī bija pirmā spēle pēc sešu dienu pārtraukuma. Pagājušajā trešdienā rīdzinieki viesos ar 4:3 pārspēja Bratislavas “Slovan”, tādējādi pārtraucot septiņu zaudējumu sēriju.

Tikmēr rīdzinieku galvenie konkurenti par vietu izslēgšanas spēlēs otrdien visi kā viens uzvarēja. Pārsteigumu sagādāja Maskavas apgabala “Vitjaz”, kas savā laukumā ar 2:0 uzvarēja līgas līderi Maskavas “CSKA”, pārtraucot maskaviešu 18 uzvaru sēriju. Vēl “Soči” ar 5:2 uzveica Ufas “Salavat Julajev”, bet Maskavas “Dinamo” ar Miku Indraši ierindā, viesos ar 2:1 pieveica Vladivostokas “Admiral”.

Visbeidzot, Kaspara Daugaviņa un Mārtiņa Karsuma pārstāvētā Maskavas “Spartak” savās mājās ar 5:0 sagrāva Helsinku “Jokerit”, kuru vārtos stāvēja Jānis Kalniņš.

Rīgas “Dinamo” ar 34 punktiem 38 spēlēs Rietumu konferences kopvērtējumā ieņem devīto vietu, no pirmā astoņnieka atpaliekot par pieciem punktiem. Tikmēr Minskas kluba hokejisti ar 24 punktiem 38 mačos ir desmitie starp 12 Rietumu konferences komandām.

Turpinājumā ceturtdien un sestdien Rīgas “Dinamo” gaidāmas cīņas viesos attiecīgi pret Sanktpēterburgas “SKA” un Helsinku “Jokerit”, kurā spēlē bijušais rīdzinieku vārtsargs Jānis Kalniņš.