Tas nav normāli! Kad cilvēki beidzot ies ielās? Eksperti par to, kāpēc latvieši samierinās un neprotestē 405

“Kad cilvēki beidzot ies ielās, jo tas nav normāli – rēķini, mūsu konkurētspēja! Tā pat vairs nav stagnācija – tas ir murgs,” runājot par ekonomisko situāciju valstī, raidījuma “Kārtības rullis” vadītājs Armands Puče jautāja tā viesiem.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 11
RAKSTA REDAKTORS
“Viņiem ir advokātu aizmugure, par kādu es pat sapņot nevaru!” Darbavieta nelikumīgi sagrauj Baltkrievijas pilsones gadiem veidoto dzīvi Latvijā 25
RAKSTA REDAKTORS
“Līdzi ņemot omīti, mums šis brauciens izmaksās 112 eiro” – apmeklētāji jautā, kāpēc “Avārijas brigādes” parkā ir tik dārga biļete 121
Lasīt citas ziņas

“Es domāju, ka nekad,” atbildot uz šo jautājumu, sacīja politologs Filips Rajevskis.

Viņš skaidro, ka viena daļa cilvēku ir atkarīgi no valsts, valsts pabalstiem utt. Viņi neies ielās, jo viņi ir atkarīgi no šīs valsts. Otra daļa – kas ir bagāti, kas kaut ko nopelna, kas ir veiksmīgi, dodas prom.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Sākot ar to, ka viņi dzīvo šeit, bet kļūst par citu valstu rezidentiem, beidzot ar to, ka viņi pārvācas uz citām valstīm, jo tur dzīvot un nodarboties ar biznesu ir ērtāk. Kamēr mēs šo atplūdi neapstādināsim – veiksmīgu, spēcīgu cilvēku un viņu naudas atplūdi, tikmēr te nekas nenotiks,” pārliecināts ir Rajevskis.

Tam piekrīt arī politisko procesu apskatnieks Jurģis Liepnieks, sakot, ka ir vēl arī trešā kategorija – cilvēki, kuri fiziski nedodas prom, bet, kuri mentāli ir prom.

“Viņi varbūt fiziski dzīvo un strādā šeit, bet viņi ir norobežojušies, atmetuši jebkādas cerības, nepiedalās nekādā pilsoniskās procesā, nekādā demokrātiskā procesā,” viņš skaidro.

Savukārt žurnālists Romāns Meļņiks saka: “Ja jautā, kas ies ielās, tad tās būs nozares. Mēs jau redzējām, ka ielās izgāja skolotāji un dabūja prasīto, ielās izgāja mediķi un dabūja – tā tagad ir recepte, kā kaut kādā veidā kaut ko var panākt. Tie, kuri jutīsies apdalīti, tie ies ielās.”

Diskusijā iesaistās arī sabiedrisko attiecību kompānijas “Titava laboratorija” vadītājs Dans Titavs. Viņaprāt, ielās ietu jebkura cilvēku kopa, kurai parādīsies kāds līderis, kas vedīs ielās, jo cilvēki tāpat vien neies.

“Jābūt līderim, jāsakrīt sabiedrības vēlmei, līdera vēlmei. Tikai tad kaut kas var notikt,” viņš atzina.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.