Elektrības cena uzstāda rekordus. Kā valsts atbalstīs iedzīvotājus? 65

Elektrības cena uzstāda rekordus. Kā valsts atbalstīs iedzīvotājus? TV24 raidījumā “Ziņu TOP” komentāru sniedz Artūrs Butāns, Ekonomikas ministra biroja vadītājs, padomnieks (NA).

Kokteilis
Tavs sapņu vīrietis: šo zodiaka zīmju pārstāvji dievina kārtību un visu dara paši
“Mēs visi esam zaudējuši…” Kremlis paziņo, ka pasaules gals ir klāt
Veselam
10 produkti, kas satur īpaši daudz olbaltumvielu un var palīdzēt ilgāk saglabāt sāta sajūtu
Lasīt citas ziņas

Viņš atzīst, ka cenas pieaugums tiešām ir būtisks.

Butāns stāsta, ka šobrīd tiek strādāts pie pretinflācijas pasākumiem, bet viņš pirms laika negribētu tos atklāt.

CITI ŠOBRĪD LASA

Bet runa varētu būt par elektroenerģijas sistēmas pakalpojuma maksas un Obligātās iepirkuma komponentes (OIK) izmaksas kompensēšanu: “Šie varētu būt vieni no veidiem, ko mēs piedāvāsim.”

Ekonomikas ministrijas pārstāvis skaidro, ka tas būtu labs veids gan uzņēmējiem, lai palīdzētu nodrošināt konkurētspēju, gan arī mājsaimniecībām. Tas būtu papildu risinājums atbalsta grozam, kas tiek izstrādāts Labklājības ministrijā.

Butāns iezīmē, kādi vēl varētu būt risinājumi inflācijas mazināšanai – būtu jāvērtē akcīzes nodoklis degvielai, PVN likme pārtikai: “Skatīsimies, iespējams, būs vēl kāds priekšlikums.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.