Ģirts Auzāns

FOTO. 29. februāra gaviļnieks, kuram dzimšanas diena ir reizi četros gados: “Šodien man ir 12 pilni gadi!” 7

Šis ir viens no īpašajiem gadiem, kad kalendārā varam manīt, ka februāra mēneša beidzamā diena nav 28., bet gan 29. februāris. Tas notiek tieši reizi četros gados, līdz ar to ir cilvēki, kas tikai reizi četros gados savu dzimšanas dienu var atzīmēt datumā, kad viņi dzimuši. Tāpēc portāls LA.LV sazinājās ar šīs dienas jubilāru Ģirtu Auzānu, kurš smejoties apgalvo, ka šodien svin savu 12. dzimšanas dienu.

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
RAKSTA REDAKTORS
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19
Lasīt citas ziņas

“Latvijas Radio” ziņu redaktors Ģirts Auzāns parasti dzimšanas dienas nesvin ar plašu vērienu, bet pa drusciņai, kā viņš pats norāda. “Šodien man ir tikai 12 pilni gadi,” viņš ironizē. Šodien viņš savu jubileju atzīmēs darbā, cienājot kolēģus ar cepumiem un konfektēm, vēlāk, vakarā, sieviešu “ielenkumā” – mājās ar sievu un abām meitām.

Citus gadus, kad kalendārs nav tik labvēlīgs, viņš dzimšanas dienu atzīmē 28. februārī: “Nepiekrītu, ka nedrīkst svinēt pirms, tāpēc pārsvarā svinu 28. februārī. Ja ļoti gribas, tad var atrast kompromisu un svinēt gan 28. februārī, gan 1. martā. Esmu dzimis februāra pēdējā, nevis marta pirmajā dienā.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Vienīgā problēma, ar ko Ģirtam nācies saskarties, ir sociālo tīklu platformas “Facebook” iestatījumi – nav ļauts bieži mainīt savus dzimšanas datus. Viņš kādreiz regulāri mainījis dzimšanas dienas datumu līdz brīdim, kad šī iespēja liegta.

Ģirta tuvākie draugi un paziņas zina, ka viņš parasti šo dienu atzīmē 28. februārī un sveic tieši tad, bet citi ir apjukuši un taustās – sveikt, nesveikt. “Gadās arī, ka neapsveic nemaz,” viņš pastāsta.

Viņa mamma reiz stāstījusi, ka slimnīcā esot piedāvāts izvēlēties datumu, ko norādīt dzimšanas apliecībā, bet, tā kā viņš piedzimis agri no rīta – ap plkst. 6.00, mamma esot bijusi pret.

Uz jautājumu, kā viņš bērnībā šo situāciju uztvēris, Ģirts atbild ar humoru: “Man tā bērnība nav beigusies. Ja esi parastais cilvēks, tad vismaz šādi vari sajusties mazliet īpašāks!”

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde vēsta, ka pašlaik ir 1229 personas, kuras reģistrētas fizisko personu reģistrā un kurām dzimšanas datums ir 29. februāris. No tām 1074 atrodas Latvijā, 155 – ārzemēs.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.