Rudens saulgrieži Brīvdabas muzejā 2023

FOTO. Ar kastaņiem, pelēkajiem zirņiem un vilnas zeķēm klāt rudens! Brīvdabas muzejā nosvinēti rudens saulgrieži 5

Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā nedēļas nogalē svinēti rudens saulgrieži jeb Miķeļdiena.

Reklāma
Reklāma
FOTO. Ziemeļkorejas līderis uzdāvina Putinam greznu portretu, kas lika apklust…
Eksperts nāk klajā ar fatālu paredzējumu: Krievija izmantos kodolieročus neatkarīgi no tā, vai Rietumi apbruņos Ukrainu 69
VIDEO. Laupītāji uz motocikliem mēģina apzagt garām ejošu sievieti, taču nelāgais nodoms viņiem tūlītēji atspēlējas 11
Lasīt citas ziņas

Muzejā notika Miķeļdienas tirgus, rudens ražas zupas baudīšana un visdažādākās aktivitātes lieliem un maziem muzeja Latgales ciemā, Vidzemes zemnieka sētā un Kurzemes zemnieka sētā. Latgales ciemā bija sabraukuši latgalieši ar devīzi “Latgalīši Reigā brauc!”.

Latgales ciemā bija latgaliešu Miķeļdienas tirgus un latgaļu virtuve, danči, Latgales amatnieku meistarklases un nopērkamas latgaļu grāmatas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vidzemes zemnieka sētā notika radošās darbnīcas bērniem “Kastaņu un zīļu pārvērtības” un “Māla kliņģeru veidošana” ar keramiķi Mārtiņu Kabuci, bija Liepājas ceļojošā leļļu teātra “Maska” izrāde “Kliņķīša piedzīvojums vai kā rūķis draugu atrada”, tai sekoja dziesmas un rotaļas ar Zaķumuižas folkloras kopu “Oglīte”, folkloras kopu “Tīrums” un “Mantojums” programma “Rudzu tīrums”, bet noslēgumā bija Rīgas Latviešu biedrības Somugru dienu ciemiņu priekšnesumi.

Mērsraga smēdē notika kalēja Artūra Purviņa amata paraugdemonstrējumi. Laukumā pie Vidzemes sētas – aktivitātes “Interreg Europe” projektā sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju. Savukārt Kurzemes zemnieka sētas laidarā bija apskatāmas vistas un pīles.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.