ASV notiek plaši protesti pret Trampa politiku

FOTO. ASV notiek plaši protesti pret Trampa politiku 0

ASV tūkstošiem cilvēku sestdien visā valstī protestēja pret prezidenta Donalda Trampa politiku, uzskatot, ka tā apdraud demokrātiju un likuma varu.

Kokteilis
Tavs sapņu vīrietis: šo zodiaka zīmju pārstāvji dievina kārtību un visu dara paši
TV24
Viens no Trampa plāniem attiecībā uz Irānu ir izgāzies: ko ASV prezidents patiesībā bija iecerējis?
TV24
“Cik tie cilvēki ir stulbi!” Pauls Timrots netur mēli aiz zobiem un skarbi kritizē sabiedrības reakciju uz degvielas cenām
Lasīt citas ziņas

Protesta akcijas “No Kings” (“Nekādu karaļu”) notika visos 50 Savienoto Valstu štatos. Protestu organizētāji ziņoja, ka demonstrācijas notika aptuveni 2700 pilsētās un pašvaldībās un kopumā tajās piedalījās gandrīz septiņi miljoni cilvēku.

Ņujorkas policija ziņoja, ka pilsētā protestēja aptuveni 100 000 cilvēku. Demonstrācijas noritēja mierīgi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lielas demonstrācijas notika arī Vašingtonā, Bostonā, Atlantā, Čikāgā, Losandželosā un daudzās citās pilsētās.

Protesta kustības “No Kings” mājaslapā prezidents apsūdzēts par vēlēšanu apdraudēšanu, veselības un vides aizsardzības pasākumu atcelšanu un par to, ka viņš ļauj miljardieriem gūt arvien lielāku peļņu, kamēr daudzas ģimenes cīnās ar dzīves dārdzības pieaugumu. “Prezidents uzskata, ka viņa vara ir absolūta. Bet Amerikā mums nav karaļu,” norādīts mājaslapā.

Demonstranti arī nosodīja Trampa vēršanos pret medijiem, politiskajiem oponentiem un nelegālajiem imigrantiem.

Kustības “No Kings” organizētajos protestus jūnijā arī piedalījās miljoniem cilvēku, bet šoreiz protesti bija vēl plašāki, aptverot lielāku skaitu pilsētu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.