Keita Midltone gvardes parādē

FOTO. Cik pelna Lielbritānijas Karaļa gvarde, un kā viņi tiek galā ar uzmācīgajiem tūristiem? 6

Lielbritānijas Karaļa gvarde ir labi zināma ar sarga pienākumu pildīšanu pie Bekingemas pils, kur tā aizsargā monarhu. Tiek sagaidīts, ka karavīri, kas agrāk bija pazīstami kā Karalienes gvarde, stāv uz vietas un neizrāda emocijas, neskatoties uz milzīgo tūristu interesi, vēsta “The Sun”.

Reklāma
Reklāma

Kāda ir Karaļa gvardes alga?

Veselam
11 drošas pazīmes, ka ar jūsu veselību viss ir kārtībā
VIDEO. “Kaut ko tādu dzīvē nebiju redzējusi!” Kristīne netālu no Valmieras vakarā sastapusies ar veselu “zoodārzu” 8
VIDEO. “Vai nu runājiet latviešu valodā, vai es nesaprotu!” Stingrs autobusa šoferis izpelnās pretrunīgu reakciju, atsakoties apkalpot sievieti ar bērnu
Lasīt citas ziņas

Lai kļūtu par Karaļa gvardes locekli, jauniesauktajiem ir jānokārto īpašs tests. 2024. gadā Apvienotās Karalistes karavīra vidējā alga ir 23 496 mārciņas (aptuveni 27 473 eiro) gadā.

Tomēr atalgojums var atšķirties, jo kājnieka gada alga ir 18 687 mārciņas (21 850 eiro), salīdzinot ar vidējo armijas virsnieka algu 37 425 mārciņām (43 760 eiro).

CITI ŠOBRĪD LASA

Karaļa gvardes loceklim ir stingri jāievēro noteikumi, piemēram, nedrīkst smieties vai smaidīt, un par noteikumu pārkāpšanu var tikt piemērots naudas sods 200 mārciņu (233 eiro) apmērā.

Viņiem parasti nav atļauts runāt ar sabiedrības locekļiem. Tomēr noteiktos apstākļos, piemēram, kad cilvēki viņiem traucē vai novērš uzmanību, viņi var izteikt brīdinājumu. Viņi var kliegt: “Dodiet ceļu Karaļa gvardei  vai  stāvi mierā!”.

Kādi ir Karaļa gvardes pienākumi?

Karaļa gvarde apsargā oficiālās karaliskās rezidences Apvienotajā Karalistē, lai gan daudzi to saista tikai ar Bekingemas pili.

Viņi visi ir karavīri, kas tērpušies koši sarkanās formās un lāčādas cepurēs. Viņu uniforma ir viens no atpazīstamākajiem Londonas simboliem.

Cik ilga ir Karaļa gvardes maiņa?

Karaļa gvardes karavīri parasti dežurē 24 vai 48 stundas. Viņi divas stundas stāv sardzē noteiktā vietā pirms četru stundu atpūtas.

Pēc tam ierodas jauni apsargi un pārņem pienākumus, taču viņi var atrasties kājās līdz sešas stundām.

Runājot par tipisku dienu Karaļa gvardes locekļa dzīvē, Džeks Deiviss, Velsas gvardes 1. bataljona zemessargs, sacīja: “Es apzinos, ka cilvēki uz mums skatās un daudz fotografē, tāpēc es ieguldu daudz darba, lai formas tērps vienmēr būtu kārtībā.”

Sargiem ir jāturpina darboties neatkarīgi no laikapstākļiem.

Lietus dēļ lāčādas kļūst ievērojami smagākas, un karstais laiks rada lielāku saules dūriena risku.

Milzīgi ļaužu pūļi pulcējas, lai vērotu sardzes maiņas ceremoniju Londonā. Sargu maiņu var vērot pirmdienās, trešdienās, piektdienās un svētdienās no augusta līdz maijam.

Jūnijā un jūlijā ceremonija notiek katru dienu.

Karaļa Čārlza III kronēšana
Karaliskie dārza svētki Bekingemas pilī 2019.gadā
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.