"Rīga Plaza" kļūst par pirmo t/c, ko drīkst apmeklēt kopā ar savu mīluli

FOTO. Doties “šopingā” kopā ar savu suni? “Rīga Plaza” kļūst par pirmo t/c, kurā varēs iepirkties kopā ar savu mīluli 0

Modes un izklaides centru “Rīga Plaza” turpmāk varēs apmeklēt kopā ar mājdzīvniekiem, ievērojot dzīvnieku labturības un vispārpieņemtās ētikas normas. Mīluļiem draudzīgās zonas būs koplietošanas telpas un daļa veikalu, pie kuru ieejas būs izvietotas attiecīgas norādes. Šis jaunums nosvinēts ar “ķepaiņu ballīti”, kurā piedalījās suņu apmācības centra “Inter Sport Canis” kluba biedri un tirdzniecības centra apmeklētāji kopā ar saviem četrkājainajiem draugiem.

VIDEO. Liepājas pusē nofilmēts reti sastopams plēsējs, kas uzglūnējis stirnai
Boriss Džonsons: “Tieši skars Krievijas oligarhus un trāpīs Putina kara mašīnas centrā”. G7 valstis aizliegs Krievijai zelta eksportu
FOTO. “Ko par to visu teiktu karaliene Elizabete II…”: Keita Midltone pēc kāda pasākuma izpelnās nežēlīgu britu kritiku
Lasīt citas ziņas

Līdz šim ierasts, ka tirdzniecības centros ieeja ar mājdzīvniekiem ir bijusi liegta, taču, mainoties sabiedrības paradumiem un mājdzīvnieku lomai cilvēku ikdienā, modes un izklaides centrs “Rīga Plaza” ir mainījis tirdzniecības centra apmeklēšanas kārtību un turpmāk noteiktās tirdzniecības centra zonās pieļaus ieeju ar mājdzīvniekiem. Šāda iespēja būs koplietošanas telpās un lielākajā daļā tirdzniecības vietu, kurās netiek tirgotas pārtikas preces un kuras neatrodas ēdināšanas zonas tuvumā. Par atļauju kādā tirdzniecības centra daļā ienākt kopā ar mīluli liecinās informatīvas norādes.

15.jūnija pēcpusdienā tirdzniecības centrā pulcējās suņu īpašnieki, kuri ne tikai vēroja priekšnesumus, bet arī izmēģināja iepirkšanos kopā ar saviem mīluļiem. Klātesošajiem bija iespēja vērot suņu paklausības paraugdemonstrējumus, dejas ar suņiem un citus četrkājaino draugu priekšnesumus.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lai neatstātu suni karstā automašīnā!

Jaunā iniciatīva ļaut tirdzniecības centru apmeklēt kopā ar mājdzīvnieku risinās vēl vienu karstajā laikā aktuālu problēmu – suņu atstāšanu automašīnās un pārkaršanu tajās. Saulē stāvošā automašīnā rodas siltumnīcas efekts un īsā laikā, pat dažās minūtēs, automašīna var uzkarst līdz pat +50 grādu temperatūrai, radot draudus dzīvnieka veselībai.

Rietumvalstīs suņi visur drīkst atrasties kopā ar savu saimnieku

Pirms jaunās kārtības ieviešanas, lēmums izsvērts konsultējoties ar kinologiem. Latvijas Kinoloģiskās federācijas prezidente, kinoloģe Vija Klučniece norāda, ka sabiedrības uztvere par dzīvniekiem ir ļoti mainījusies. Vien daļa suņu mūsdienās pilda darba funkcijas – meklē narkotikas, palīdz medniekam medībās vai asistē cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem, un lielākā daļa cilvēku izvēlas iegādāties suni kā mājas mīluli.

“Ne velti visā pasaulē suni apzīmē ar vārdu “pet”, kas nozīmē lolojumdzīvnieks. Suņi visbiežāk ir gluži kā ģimenes locekļi, ar kuriem kopā ceļo, dodas ikdienas gaitās un pavada brīvo laiku. Kāpēc lai nevarētu arī iepirkties? Mīļdzīvnieki rietumvalstīs visur drīkst atrasties kopā ar savu saimnieku un netiek uztverti kā bieds. Protams, suņu īpašniekiem nevajadzētu ļaut savam dzīvniekam kontaktēties ar jebkuru cilvēku veikalā, suns jāuzmana un jākontrolē. Labvēlīga attieksme pret neaizsargātāko sabiedrības daļu (bērniem, senioriem un arī dzīvniekiem) liecina par atvērtu, demokrātisku un kulturālu sabiedrību,” uzskata Vija Klučniece.

Atstāt suni piesietu pie veikala nav droši!

Portāla “arsuni.lv” pārstāvji, kuri apkopo suņiem draudzīgas vietas, arī norāda, ka mūsdienās cilvēki ir kļuvuši aktīvāki atpūtā kopā ar saviem mājdzīvniekiem un ja kādu laiku atpakaļ suns bija “tikai mājdzīvnieks”, kas burtiski arī dzīvoja mājas teritorijā, tad pēdējos gados suņi ir kļuvuši par ģimenes locekļiem, kurus ņem līdzi it visur. “Svarīgi, lai suņu saimnieki var baudīt pilnvērtīgu atpūtu ārpus savas dzīvesvietas, neraizējoties par to, kur atstāt mīluli. Tomēr jāņem vērā, ka visiem uzņēmumiem tai nav jābūt kā normai, savukārt suņu saimniekiem jāpieņem bez kritikas, ja kādā vietā viņu mīlulis tomēr nav gaidīts. Jāpiebilst, ka atstāt suni ārā pie kāda veikala nemaz nav droši – kāds var suni savainot, kaut ko nelāgu iebarot, vai, galu galā, nozagt. Mums ir interesants novērojums – suņu saimnieki labprātāk apmeklē suņiem draudzīgas vietas pat tad, ja dodas turp bez suņiem,” stāsta mājaslapas “www.arsuni.lv” idejas autore un īstenotāja Zita Īle-Onckule.

Kas jāievēro saimniekiem, apmeklējot veikalus kopā ar savu mīluli?

Kinoloģe Vija Klučniece norāda, ka sunim noteikti jābūt pie pavadas. Arī tad, ja tas tiek nēsāts speciālā somiņā. Pirms veikala apmeklējuma suns kārtīgi jāizstaidzina, lai tam nerastos vajadzība nokārtoties veikala telpās. Šāda iezīme izteikti novērojama maza auguma dekoratīvajiem vīriešu kārtas suņiem, tādēļ, ja saimnieks apzinās šādas situācijas iespējamību, sunim jāuzliek speciāla, zooveikalos iegādājama “josta”.

Vija Klučniece atgādina, ka saimnieks kontrolē suni, nevis otrādi, un nekādā gadījumā nedrīkst ļaut sunim tuvoties citiem apmeklētājiem, jo nav zināma to attieksme pret dzīvniekiem.

SAISTĪTIE RAKSTI

“Esam pieraduši, ka mūsu mīluļi jau ir kas vairāk nekā tikai mājdzīvnieki – tie ir kļuvuši par ģimenes locekļiem, tādēļ ir pašsaprotami, ka saimnieki vēlas tos visur ņemt līdzi, nevis atstāt vienus mājās vai piesietus aiz durvīm.

Apmeklējot “Rīga Plaza”, dzīvnieku saimniekiem nebūs jāuztraucas par mīluļu drošību ārpus tirdzniecības telpām, jo turpmāk tās varēs apmeklēt kopā,” saka “Rīga Plaza” pārvaldnieka “Colliers” aktīvu pārvaldes direktore Irīna Toropova, piebilstot, ka “liela daļa biroju un kafejnīcu jau pozicionē sevi kā suņiem draudzīgu vietu, kādēļ tāds nevarētu būt arī tirdzniecības centrs? Pieļaujam, ka jauno noteikumu mudināti šo iespēju izmantos arī eksotiskāku mājdzīvnieku īpašnieki, taču aicinām izvērtēt, vai mīlulis ir gana sabiedrisks publiskām vietām un neradīs diskomfortu apkārtējiem.”

Balts kaķis – veiksme, melns kaķis – nelaime? Mīti un patiesība par kaķu kažoka krāsām un tā spējām
Ceptu biešu krēmzupa ar Jāņu siera krēmu un čipsiem
7 neparastu un gardu ēdienu receptes, ko pagatavot no Jāņu siera: no zupas līdz pildītām aprikozēm
Cepts jāņusiers ar sēnēm – sātīga un garda uzkoda
VIDEO. Liepājas pusē nofilmēts reti sastopams plēsējs, kas uzglūnējis stirnai
Boriss Džonsons: “Tieši skars Krievijas oligarhus un trāpīs Putina kara mašīnas centrā”. G7 valstis aizliegs Krievijai zelta eksportu
FOTO. “Ko par to visu teiktu karaliene Elizabete II…”: Keita Midltone pēc kāda pasākuma izpelnās nežēlīgu britu kritiku
VIDEO. Neapmierināta kaimiņiene “nopļauj” jaunā pāra kāzas
Baisā miega slimība, kas “ieslodzīja paša ķermenī: kā epidēmija uzliesmoja 1915.gadā un tad pēkšņi izzuda. Vai tiešām vairs neapdraud?
Lasīt citas ziņas
Vai var izmazgāt pieneņu traipus?
4 gardu ēdienu receptes pāri palikušajam Jāņu sieram
Pasaules kārtība mainās: zemenes tagad audzē ar LED apgaismojumu
Nenolīgot kuņģīti
. Mazas viltības, lai kuņģis pēc svētkiem nemoka
Drošiem un veseliem svētkiem – kam jābūt Tavā Jāņu aptieciņā?
Par īstu latgaļu sentēvu alu un tautasdziesmām! Kā latvieši godina tradīcijas un gatavojas Jāņiem 1
Profesors Ojārs Skudra: “Es nedomāju, ka Krievijas iebrukums Ukrainā aprobežosies ar pamieru. Domāju, ka Krievija gribēs rakstiskas saistības”
Sinoptiķi prognozē, ka pirmdien laika apstākļi sasniegs nepieredzētus rekordus
Boriss Džonsons: “Tieši skars Krievijas oligarhus un trāpīs Putina kara mašīnas centrā”. G7 valstis aizliegs Krievijai zelta eksportu
Dana Bjorka: “Manu 70 gadus veco mammu pierunāja nedoties pensijā, jo trūkst skolotāju!”
VIDEO. TV personība Baiba Sipeniece-Gavare: “Andrejs Ēķis ir mans liktenīgais vīrietis!”
VIDEO. Liepājas pusē nofilmēts reti sastopams plēsējs, kas uzglūnējis stirnai
FOTO. “Ko par to visu teiktu karaliene Elizabete II…”: Keita Midltone pēc kāda pasākuma izpelnās nežēlīgu britu kritiku
Siguldā, Gaujas pludmalē pazudusi piecus gadus veca meitenīte. Policija lūdz palīdzību!
VIDEO. Aleksandrs Lukašenko pie sevis ciemos uzaicinājis gubernatorus: viesi spiesti vakariņot pie galda, uz kura atrodas… suns
Darbu plānošana pēc Austrumu horoskopa no 21. līdz 26.jūnijam
Emīls, Egita un Monvīds – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Megana Mārkla pēc viesošanās Londonā gaužām neapmierināta ar 96 gadus vecās karalienes Elizabetes II “uzvedību”
VIDEO, FOTO. “Tu esi mans varonis!”: Holivudas aktieris Bens Stillers devies uz Ukrainu, lai satiktu tur Zelenski
Mūsējie uzvar īpašā auto rallijā Dānijā
Tukuma pusē teju par 40% varētu pieaugt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs
Viņa būtība bija cīņa par brīvu Latviju! Vilnis Zaļkalns Zviedrijā
21:42
Garšīgas svētku receptes cukura diabēta pacientiem
21:39
Arheologu sensacionālais atklājums – romiešu templis Nīderlandē
20:54