Gaismas festivāls LU Botāniskajā dārzā

FOTO. Gaismas instalācijas un dzeja: Botāniskajā dārzā sācies gaismas festivāls “Ziemas nedarbi” 4

LU Botāniskajā dārzā sācies gaismas festivāls “Ziemas nedarbi”, kurā apskatāmas vairāk nekā 15 dažādas gaismu instalācijas. Instalāciju satura veidošanā iesaistījušies Latvijas teātru aktieri, Latvijas gaismu mākslinieki un mākslīgais intelekts. Instalācijās redzama gaisma tās visdažādākajās izpausmēs, dzirdama Latviešu autoru bērnu dzeja.

Reklāma
Reklāma
10 apetīti nomācoši produkti, kas jāēd katru dienu 23
Kokteilis
FOTO. Mākslīgais intelekts nosauc 10 pasaules pievilcīgākos vīriešus. Starp tiem – pretrunīgi vērtēts Latvijas politiķis 100
RAKSTA REDAKTORS
“Darbinieki aizraujas ar iebiedēšanu. Jūtu pazemošanu un pārākuma sajūtu.” Krīzes centrā esošās Līnas dienasgrāmata ar pozitīvu pavērsienu 1
Lasīt citas ziņas

Lielākā daļa no gaismu instalācijām ir jaundarbi un veidoti īpaši šim gaismas festivāliem. Radošajā grupā režisores Ditas Lūriņas vadībā iesaistījušies arī Inta Tirole, Ģirts Ķesteris, Indra Burkovska, Zane Dombrovska, Marija Linarte, Valdis Lūriņš, Igors Šelegovskis, Karīna Tatārinova, Uldis Dumpis, Egons Dombrovskis, Elīna Vāne, Andris Keišs, Andris Bulis, Mārtiņš Brūveris un mākslīgais inetelekts, apmeklētāji aicināti atpazīt Jāņa Baltvilka, Māras Zālītes, Ojāra Vācieša, Vitauta Ļūdēna, Ineses Zanderes, Pētera Brūvera un Aspazijas un Raiņa dzeju.

Jau ziņots, ka no 20. decembra līdz 14. janvārim LU Botāniskajā dārzā notiks jauns gaismas festivāls “Ziemas nedarbi”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Gaismas festivāla veidošanā iesaistījušies autori, kas līdzdarbojušies Ziemas gaismas dārza, gaismas festivāla “Staro Rīga”, pastaigas “Izgaismotā Liepāja”, gaismas priekšnesumu “Sapnis” un daudzu citu Latvijas gaismas notikumu realizācijā. Gaismas festivāls top kā vienota gaismas pastaigu taka – krāsains ziemas piedzīvojums ar gaismām, dzeju un aktieriem, instalācijām un mūziku, video projekcijām un lāzeriem. Ar devīzi “Neļauj priekam aizmigt ziemas miegā!” gaismas festivāla autori uz LU Botānisko dārzu aicinās visa vecuma apmeklētājus.

Viens no galvenajiem gaismas festivāla autoriem būs mākslīgais intelekts – festivāla režisores Ditas Lūriņas vadībā kopā ar Latvijas teātru aktieriem, tas aicinās ikvienu atsaukt atmiņā populārus dzejnieku darbus un piedāvās savu interpretāciju par tiem. Gaismas notikuma radošā komanda mākslīgajam intelektam ir devusi dažādus audiovizuālus uzdevumus, lai pārvērstu ieziemoto Botānisko dārzu. Gaismas festivālā būs apskatāmi vairāk kā 15 gaismas objekti, ikvienam būs iespēja līdzdarboties un ietekmēt objektu saturu. Pasākuma rīkotāji aicina: “Uzlādējiet savu mobilo tālruni un esiet gatavi jautrai un neparastai pastaigai.”

Gaismas festivāls “Ziemas nedarbi” LU Botāniskajā dārzā gaidīs ciemiņus no 2023. gada 20. decembra līdz 14. janvārim katru vakaru (izņemot 24. un 31. decembri) no plkst. 17.00 līdz 22.00 (pēdējā ieeja plkst. 21.00).

LU Botāniskā dārza teritorijā nebūs iespēja ienākt ar dzīvniekiem, darbosies ziemas gardumu kafejnīcas. Apmeklētāji aicināti līdzi ņemt labu garastāvokli un laika apstākļiem atbilstošu apģērbu. Būs iespējams iegādāties arī grupu biļetes un īpašās skolēnu grupu biļetes.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.