Viktorijas laika rotaslietu izstāde Liepājā

FOTO. Unikālas rotas un krāšņi aksesuāri! Liepājas interjera muzejā atklāta Viktorijas laika rotaslietu izstāde 7

Otrdien, 19. decembra vakarā, Liepājas 17.–19. gadsimta interjera muzejā svinīgi tika atklāta Viktorijas laika rotaslietu izstāde, kurā apskatāmas 19. gadsimta rotas un krāšņi aksesuāri no Aleksandra Vasiļjeva kolekcijas. Izstādes atklāšana norisinājās, klātesot pašam modes vēsturniekam un kolekcijas īpašniekam Aleksandram Vasiļjevam.

Reklāma
Reklāma
10 apetīti nomācoši produkti, kas jāēd katru dienu 23
Kokteilis
FOTO. Mākslīgais intelekts nosauc 10 pasaules pievilcīgākos vīriešus. Starp tiem – pretrunīgi vērtēts Latvijas politiķis 100
RAKSTA REDAKTORS
“Darbinieki aizraujas ar iebiedēšanu. Jūtu pazemošanu un pārākuma sajūtu.” Krīzes centrā esošās Līnas dienasgrāmata ar pozitīvu pavērsienu 1
Lasīt citas ziņas

Izstādes atklāšanas notikumā ar sirsnīgu un saturīgi bagātīgu uzrunu par izstādē redzamo dalījās Aleksandrs Vasiļjevs, izklāstot galvenās rotu tendences un rotāšanās tradīcijas Viktorijas laika Eiropā.

Izstādē “Viktorijas laika rotas” aplūkojami dažādi rotu un aksesuāru veidi, kas atspoguļo Viktorijas laikā valdošās rotu tendences Eiropā, sākot no jostu sprādzēm, Portbouquet ziedu turētājiem, greznām piespraudēm, šatelīnām, auskariem, diadēmām, rokassprādzēm ar iekļautiem antīko grieķu un romiešu tēlu atveidiem, līdz pat jūgendstila krāšņajām matu sprādzēm, ko raksturo rotājumi ar savītu ziedu motīviem. Izstādē iekļauti arī unikāli 19. gs. vēdekļi, rokassomas un citi dāmu aksesuāri, kas rada ļoti pievilcīgā laikmeta piegaršu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Izstāde Liepājas 17.-19.gs. interjera muzeja otrajā stāvā, Kungu ielā 24 būs apskatāma līdz 2024. gada 28. aprīlim. Izstādi veido Liepājas muzejs sadarbībā ar modes vēsturnieku Aleksandru Vasiļjevu un Aleksandra Vasiļjeva fondu Lietuvā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.