Gandrīz 2300 rožu dažādās krāsās! Ķemeru vēsturiskajā parkā bagātīgi zied dārza karalienes

FOTO. Gandrīz 2300 rožu dažādās krāsās! Ķemeru vēsturiskajā parkā bagātīgi zied dārza karalienes 4

Šobrīd Ķemeru vēsturiskajā parkā bagātīgi zied dārza karalienes – rozes. Populārajā Jūrmalas tūrisma objektā ir iestādīts gandrīz 2300 rožu baltās, sārtās un oranžās krāsās kopumā 1800 m² platībā, kuras papildina ziemciešu dobju augu sortiments ar krāšņi ziedošiem augiem 2000 m2 platībā parka teritorijā un partera zonā līdz 1700 m2 platībā.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Nosaukti 8 pārtikas produkti, kuru patēriņš jāierobežo, kļūstot vecākam 32
TV24
“Kāpēc Zelenskis to lietu izspēlēja?” Rajevu pārsteidzis paziņojums par Ukrainā sagatavotajām 14 jaunām armijas brigādēm
Kokteilis
Personības TESTS. Kura no sejām jums šķiet vispievilcīgākā? Atbildē slēpjas jūsu partnera ideāls 27
Lasīt citas ziņas

Jūlijs ir brīnišķīgs laiks, lai apmeklētu Ķemeru vēsturisko parku rožu ziedēšanas laikā. Rožu aleja iekrāsojusies sārtos un oranžos toņos, kur zied rožu šķirnes ‘Credit Mutuel’, ‘Rugelda’, ‘Caramella’, ‘Westerland’, ‘Reine Sammut’. Balto toņu harmoniju un burvību vērojama partera zonā, kur uzziedējušas rožu šķirnes ‘Alabaster’, ‘White Meidiland’ , ‘Artemis, ‘Schneewittchen’. Kopumā Ķemeru parkā iestādīts gandrīz 2300 rožu, taču vairāk nekā 900 rožu (rievainā roze šķirnes ‘Alise’ un noraglapu rozes) ir jau noziedējušas. Augusta vidū parkā sāks krāsoties skarainās hortenzijas ‘Grandiflora’.

Parka apstādījumos atbilstoši kūrorta stilistikai izmantots daudzveidīgs krāšņumaugu sortiments. Līdzās krāšņi ziedošajām rožu dobēm parku papildina ziemciešu dobju augu sortiments ar izteiktu dekorativitāti un krāšņi ziedošiem augiem 2000 m2 platībā parka teritorijā un partera zonā līdz 1700 m2 platībā. Šobrīd zied tradeskancijas, sarkanā guntiņa, dižā pulkstenīte, gandrenes, astilbes, pelašķi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ķemeros var baudīt ne tikai vēsturiskā parka burvību, bet arī uzkāpt 42 metrus augstajā ūdenstornī, kas ir atvērts apmeklētājiem no maija līdz oktobra beigām, katru dienu no plkst.10.00 līdz 18.00. Augstāko skatu laukumu var apmeklēt, tikai iepriekš rezervējot, rezervāciju var veikt visitjurmala.lv vai pa tālruni 67147900 (Jūrmalas Tūrisma informācijas centrs). Apmeklējums ir bez maksas.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.